Defiance (2013)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Defiance (2013)

Post by Salvador » 30 Mar 2013, 17:13

Image

Akcijska avanturistička SF serija autora i jednog od producenata Rocknea S. O’Bannona, kreatora TV serija kao što su “Farscape” i “Alien Nation”. TV serija Defiance će biti usko vezana uz istoimenu multiplayer online video-igru koja također izlazi u vrijeme kada i serija. Radnja i jednog i drugog je smještena u budućnost gdje su izvanzemaljci pod imenom Votans došli na zemlju u potrazi za novim domom nakon što je njihov solarni sistem uništen. Ali ubrzo saznaju da nisu dobrodošli na Zemlji, te izbije intergalaktički rat, a Zemlja se s vremenom pretvori u razoren gotovo alienski svijet. Radnja serije je centrirana na jedan mali gradić i prati napore šerifa Jeba Nolana da očuva mir u svom gradu dok naokolo vrebaju raznorazni grabežljivci i ostali opasni posjetitelji proizašli iz ostatak rata. Prva sezona bi trebala imati 13 nastavaka, svaka u trajanju od nekih 40-ak minuta. U glavnoj ulozi se pojavljuje Grant Bowler, a od poznatijih glumačkih imena tu su još i Julie Benz (“Dexter” i Rambo), Mia Kirshner (The Crow: City of Angels, 24 i Mad City), Jaime Murray (“Hustle” i “Spartacus: Gods of the Arena”), Tony Curran (Underworld: Evolution, Flight of the Phoenix i The Pillars of the Earth), i Graham Greene (Maverick i The Green Mile). Prvu epizodu je režirao Scott Charles Stewart koji je prethodno režirao SF horora Legion i Priest. Preostale epizode su između ostaloga režirali Michael Nankin (“Battlestar Galactica”), također jedan od glavnih producenata serije, te Omar Madha. Prva epizoda će biti prikazana 15. travnju 2013. na kanalu Tv kuće Syfy.

Dodatak

Image

Votans
The Votans are not a single species, but a collection of seven different alien species who evolved on separate planets in the Votan star system. The different races banded together to flee their star system when their sun went nova, and ultimately arrived at Earth.
Castithan - One of the more prominent races in the series, the Castithan appear very similar to humans. Their coloration is very pale, however, verging on albinism, with pale white skin, white hair, and pale yellow eyes. The Castithans used to have a patriarchal, rigidly segregated caste-based society on their home planet, though this has broken down somewhat among the survivors on Earth due to the harsh conditions of the war and its aftermath. Datak Tarr, co-founder of Defiance (in the former location of St. Louis) is a Castithan, from one of the lower castes. His wife, Stahma Tarr, is from one of the Castithan higher castes. As a member of the lower castes, Datak possesses more egalitarian values, striving to work with other races through sharing of power to achieve mutual defense. As a member of the higher castes which benefited from the old patriarchical hierarchy, Stahma feels that their family should acquire more power for itself. However, this very ideology insists that it is not a woman's place to seize power, thus Stahma is faced with goading Datak into taking more aggressive measures so that he (and by extension, she) will possess more power. The Castithan language is created by linguist David J. Peterson, developer of the Dothraki language used in Game of Thrones.
Irathient - A near-human race with an affinity for nature and adept at tribal warfare. Their coloration is more similar to humans than the pale Castithans, with brightly colored hair and white markings on their faces (which might be cultural decoration, not biological). However, the proportions of their facial features and slightly different from humans (and the human-like Castithans), with a wider bridge of the nose arcing towards the eyes, and very large multi-colored irises.
An eighth Votan race did exist, but are believed to have died out when the Votan star system was destroyed, either because they were still trapped on their home planet or because they didn't survive the journey to Earth.

TEASER 1
http://www.youtube.com/watch?v=tkpyeDks-m0
TEASER 2
http://www.youtube.com/watch?v=Bz1jM0qrTUQ
TRAILER 1
http://www.youtube.com/watch?v=4BJN2ssm8Qg
TRAILER 2
http://www.youtube.com/watch?v=B3XKZU459DI

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Defiance (2013)

Post by Salvador » 30 Mar 2013, 17:22

Izašao je danas prijevod za preview pilota, ali ja ću ipak pričekati još dva tjedna na pravi pilot.

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Defiance (2013)

Post by Michel » 30 Mar 2013, 18:21

Igleda stvarno zanimljivo. Nadam se da će ispuniti očekivanja.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Defiance (2013)

Post by john_constantine » 30 Mar 2013, 18:52

baš dobro izgleda, već dugo nisam gledao neku noviju sf seriju.
Michel puši karu.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Defiance (2013)

Post by Salvador » 30 Mar 2013, 19:21

Nisam ni ja. Zato jedva čekam ovu seriju i nadam se da će biti dobra.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Defiance (2013)

Post by Salvador » 18 Apr 2013, 00:57

Izašla je prva epka, a postoji i prijevod :supz:

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Defiance (2013)

Post by olio » 18 Apr 2013, 02:19

Mlaki početak, ali početak
Defiance S01E01


Eto možda sam se malo preračuna, ali pilot mi nije bio na razini očekivanog. Svejedno serija cilja visoko i ima potencijala, a to poštujem i sigurno pratim dalje.

Prvo šta sam zamjetia je to da serija nema neku vizualnu "atmosferu", tako djeluje isprazno točnije isprano. Većinu scena pokriva jeftini CGI.
Inače nemam problema sa time, al da skinem to sa ramena... Čemu CGI vozila ? i pri jednostavnoj vožnji su auta kompletno kompjuterska. Čini se da je svijet u seriji vrlo velik i da ima puno raznolikosti, a samim time su možda zagrizli preduboko jer se većina oslanja na CGI-u i sve djeluje na razini SyFy filmske spektakl arhive. Ali vidi se da su tijekom pilota štedili na efektima da bi na kraju pokušali nadoknaditi. Meni sve to djeluje smješno, jer se sigurno moglo bolje izvesti kombinacijom praktičnih i CGI efekata.
Ok dosta o efektima.

Glumci solidni, a maske i raznolikost raznih vrsta zadovoljavajuća. Krajolik neću komentirati jer je 100% CGI.

Dosta se u teaserima, intervjuima spominjalo Battlestar Galacticu, ali meni ovo baca puno više na Farscape. Posebno sa strane dizajna izvanzemaljskih vrsta. A nevidim ni obrise BSGa, vjerojatno su spominjali jer je uspješna...marketing :( .
Sve nabrojeno dosada može proći kao solidno.

Ali meni najviše u pilotu smeta radnja.
Pilot je toliko generički, da su vukli ideje iz knjige klišeja bilo bi ih manje. Upotreba standardnog kalupa i pokušat to prikazat kao spektakl od 1 i pol sata za mene nije upalilo. Dosadno i isprazno, a i najava daljnjeg raspleta i "tajne" zavjere mi također ne budi previše nade.
Dosta me podsjeća serija na Terra Novu. Da, grozna serija. Ali podsjeća, upotrebom generičkih likova, zapleta, glavni lik šerif, tinejđerski ljubavni zapleti, neki osnovni konflikti između osoba, (ne)humor.
Sada ona zastrašujuća istina, Terra Nova je imala puno bolji pilot, napet i zanimljiv. I ne nije bolji zbog većeg buđeta.

Ima zasada puno mana, ali vjerujem da ovo može krenuti na pravi put....idemo dalje.

P.S.
shtako ?? really... :roll:
Frak u BSG je awesome, ali ovo.

John_Ryder
Posts: 12158
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Defiance (2013)

Post by John_Ryder » 18 Apr 2013, 08:14

ako je tera nova imala puno bolji pilot onda bouže moj
Image

Image

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Defiance (2013)

Post by Salvador » 19 Apr 2013, 15:46

Meni je pilot dosta dobar. Ima taj štih starih serija iz 90-ih. sa moralnim poukama hehe. To sam volio kod Star Treka itd. Istina je da vuče na Farscape, ali i u kombinaciji sa Alien Nation. Ja sam se totalno uvukao u taj svijet pa mi ti loši CGI efekti niti malo nisu smetali. Meni je jednostavno dugi niz godina falila jedna ovakva serija koja bi me mogla vratiti barem 20 godina unazad jer sam volio takve jeftine serije B produkcije.One su imale taj dašak ljudskosti.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Defiance (2013)

Post by maddjuro » 19 Apr 2013, 15:56

bas me zanima koliko serija ima veze s igrom
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Defiance (2013)

Post by copycat » 21 Apr 2013, 22:37

prva dobra :kokicarenje:

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Defiance (2013)

Post by copycat » 09 Jul 2013, 22:11

mislim zadnja epizoda u sezone.. WTF?
SpoilerShow
onak nije mi jasno uopće .. je li Kenya mrtva? Je li Irisa mrtva? WTF se događa?

Post Reply