Quantum Leap (1989–1993)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Quantum Leap (1989–1993)

Post by metallicat » 14 Jan 2011, 21:11

ImageImage
ImageImage

Creator: Donald P. Bellisario
Season: 1 | 2 | 3 | 4 | 5
Genres: Action | Adventure | Drama | Family | Mystery | Sci-Fi

Cast:
Scott Bakula as Dr. Sam Beckett
Dean Stockwell as Admiral Al Calavicci
Deborah Pratt as Ziggy

Storyline:
Doctor Sam Beckett led a group of top scientists into the desert to research his theory that a man could time travel within his own lifetime. Unfortunately, in order to save his funding, he was forced to enter the accelerator prematurely and vanished. He then found himself in someone else's body with partial amnesia. His only contact from home is Al, a holographic image only he can see and hear. Setting right things which once went wrong, Sam leaps from life to life, hoping each time that this is the final leap home.


priča mi se čini zanimljiva. nisam gledala niti jednu.
Image

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by Michel » 30 Jun 2013, 18:23

Odlično da ima tema. Počinjem sutra s prvom sezonom :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by Michel » 01 Jul 2013, 21:58

Pogledao prve dvije epizode koje su bile spojene i meni je ovo odlično i zabavno. Mislim da će mi ovo biti najzabavnija serija koju sam gledao. Naravno, prerano je tako nešto reći jer sam tek na samome početku, ali sama radnja je prezabavna. Scott Bakula je presimpa glumac. Ima tu neku ultra simpatičnu facu :D i Dean Stockwell je vrhunski glumac. U prve dvije epizode su bili u 50-ima, Sam je glumio nekog pilota i ušao u to tijelo, a ne zna voziti taj super brzi avion. Kasnije i postao bejzbol igrač :supz:

Samo 9 epizoda ima prva sezona.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by Michel » 19 Jul 2013, 15:08

Pogledana prva sezona. Preporuka? Apsolutno!

Serija je nešto najzabavnije na što se može naići, a u isto vrijeme ima i tužnih trenutaka, potpuno ljudskih trenutaka. Kao što sam rekao u gornjem postu, glumci su presimpa i kao takvi odlično leže u svojim ulogama. Sad nakon prve sezone (9 nastavaka) vidim gdje će ovo ići. Bilo je tu svega u ovako malo epizoda od toga da je ušao u tijelo boksača pa sve do mafijaša koji i pjeva pa kad je morao pjevati Volare :lol: :lol:

Pa recimo 5. epizoda i kako je došao u godinu 1956. gdje je glumi jednog veterirana koji je pomagao toj obitelji oko životinja, a doma ga je uvijek čekao jedan mali klinac s naočalama s gitarom. Nije mu ništa u rodu, samo je sjedio na onom trijemu i svirao/pjevao. Kasnije je Sam kako je došao u tijelo tog veterinara, počeo se brinuti za jednu svinju i zvao ju je Piggy i to stalno pred tim malim klincem da bi klinac počeo pjevati Piggy Si i onda je Sam shvatio da upravo stoji pred rock'n'roll ikonom, Buddy Hollyem i ispravi ga te kaže "probaj sa Peggy Sue" :supz:

Al dvije najbolje epizode su mi The Color of Truth i Camikazi Kid.

Ova prva epizoda je po meni jedna od najvažnijih epizoda napravljenih. Sam je prebačen u godinu 1955. i to u tijelo crnca na jug amerike i on je batler/vozač jednoj gospođi i sve krene nakrivo kad Sam to jest crnac sjedne u restoran gdje su bijelci, a to je tada bila uvreda (nažalost, i danas toga ima) i onda Sam napravi malu revoluciju. Snažna i tužna epizoda. Tu sam prvi put vidio koliko ovo može biti jako i snažno. Zanimljivo je da je ta epizoda izašla par mjeseci prije poznatog filma Vozeći Gospođu Daisy sa Freemanom, a tematika jako slična.

A ova druga epizoda došao u godinu 1961. i došao u tijelo teenegera :zubifale: ali teenegera koji je zadirkivan u školi i jedan bully mu ženi sestru i kako je odlično odglumio brata njezinog jer je Sam izgubio svoju pravu sestru pa mu ovo došlo kao iskupljenje pa kad se osveti nasilnicima :supz:

I finale je bilo sjajno. Došao u lika koji je privatni detektiv i pazite ovo, isti Bogart :zubifale: i onda Sam svako malo pokuša citirati Bogarta, ali Al (njegov stariji prijatelj koji je stvaran, ali kako prati Sama u ta razdoblja koja ide, on je hologram i samo ga Sam vidi) i onda ga Al stalno ispravlja. Ne, to nije Bogie :prayer:

A finale je napravljeno u noir stilu, jaka ženska, privatni detektiv i ubojstvo za riješiti. Skida se druga sezona koju sam trebao prije staviti, a ne sad jer ide sporo. 22 epizode :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by Michel » 19 Dec 2013, 21:53

Počeo sa drugom sezonom. Pogledao prve dvije epizode i počelo je sjajno. :supz:

Kao što sam rekao, Bakula je stvarno simpatičan glumac. Ima tu neku simpa facu i njegov pomoćnik, glumac Dean Stockwell je odličan i pravi zajebant. Sa prve dvije epizode druge sezone sa prezadovoljan. :)

Prva je bila tako što se prebacio u tijelo jednog detektiva koji odlazi sa ženom na medeni mjesec i radnja se dešava u vlaku i mora riješiti jedno ubojstvo.

A druga je bila fantastična. Prebacio se u tijelo jednog kaskadera u 70-e i uglavnom glumi u jednom filmu gdje neki ubojica dolazi u disco i počne ubijati sve oko sebe, ali prava priča je o njegovom bratu. Njegovom tamošnjem bratu pošto se prebacio u to tijelo od lika i zadatak mu je spasiti mlađeg brata jer za dva dana umire kako je Al (Dean Stockwell) rekao i mora ga spasiti. Emotivna epizoda, ali isto tako kao i svaka dosad, prezabavna.
:rock:
Serija ima taj nostalgični štih + dobijem dosta povijesnih činjenica za to i to doba. U svakoj epizodi se nšto nauči što se tada dogodilo. Drago mi je da spašava obične ljude.

Ova sezona ima 22 epizode pa će biti još veća uživancija.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by olio » 20 Dec 2013, 00:24

uuu, 2. sezona ima super finale

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by Michel » 07 Jan 2014, 04:10

Evo me :kokicarenje: epizode 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 10 pogledane.

Ludnica je. Baš osobna sezona zasad. Najviše su mi se svidjele epizode Good Morning, Peoria kad se ubacuje u tijel DJ-a iz 50-ih gdje je zabranjen r'n'r i onda on digne revoluciju puštajući dobri stari r'n'r :rock:

Pa epizoda Jimmy :prayer: stvarno jaka i emotivna epizoda gdje se ubacuje u tijelo retardiranog mladića kojeg odgaja njegov brat i zajedno pokušavaju naći posao. Jedna od najboljih epizoda u seriji.

I ona epizoda kad se prebaci u ratnog veterana i povede japanku za ženu doma starcima. Ili kad se prebaci u slijepog pijanista :supz: al najbolje kak uvijek kaže za tak neugodne situacije "Oh, boy" :lol: :lol:

A ova zadnja bila osobna za Sama.

Jedva čekam to finale.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by callac » 07 Jan 2014, 10:03

ja sam pri kraju 2. sezone. serija ima dobrih i boljih epizoda, za neke bih rekla da moraš biti amerikanac da bi ih doživio malo jače nego netko drugi. super mi je koliko se (meni) poznatih glumaca pojavljuje kroz seriju i kako su svi mladi :mrgreen:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by Michel » 07 Jan 2014, 10:39

Da, ima fakat dosta referenci na američku pop kulturu. Većinom kužim one iz 20. stoljeća što se tiče glazbe ili filmova...

A što se tiče glumaca, i mene to uvijek ugodno iznenadi. Evo, ova zadnja epizoda koju sam pogledao, 10. - u njoj se pojavljuju Janine Turner (Maggie iz Života na Sjeveru) i John Cullum (Holling, isto Život na Sjeveru) :D i recimo to mi je zanimljivo da koja je vjerojatnost da se njih dvoje nađu u epizodnoj ulozi par godina prije nego što su počeli za Životom na Sjeveru. To mi je bilo jako simpatično.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by Michel » 05 May 2014, 12:56

Napokon pogledao drugu sezonu u zadnjih par dana.

Pool Hall Blues i Maybe Baby su vrhunske epizode, ali M.I.A. kao finale druge sezone je emotivni rollercoaster. Odlično je što smo dosta toga saznali o Alu
SpoilerShow
a tek kad se sazna da je to njegova žena. To ne bi pogodio ni da imam milijun pokušaja.
Treća sezona skinuta pa čeka kao zapeta puška za idući mjesec.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

The Great Duck
Posts: 124
Joined: 25 Feb 2012, 16:16

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by The Great Duck » 19 Sep 2014, 23:15

Baš se sad mislim počet gledat, al vidim da spominjete tu neke reference na pop kulturu, pa me zanima jel ima možda gdje kakav spisak stvari koje bi bilo dobro znati da bi se serija doživjela u punom sjaju. :D

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by Michel » 20 Sep 2014, 00:59

To su ti reference na tadašnje popularne filmove i serije ili popularne osobe (Kennedy) ili pjevače 50-ih (jedna epizoda upoznajemo mladog Buddy Hollya) :rock: i tako. Za sve si to čuo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

The Great Duck
Posts: 124
Joined: 25 Feb 2012, 16:16

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by The Great Duck » 20 Sep 2014, 01:10

Aha. :D A super, i tako volim tadašnje filmove. I mjuzu, naravno. :rock: :supz:

EDIT: Doduše, po čemu bi onda neke epizode bile bolje ako si Amer? Evo npr. sjećam se da su u jednoj epizodi Alfa se dosta referirali na Gilligan's Island. U to vrijeme nisam imao pojma ni što je to. :D A i ne znam koliko je to uopće poznato kod nas...

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Quantum Leap (1989–1993)

Post by Michel » 20 Sep 2014, 02:47

To se vjerojatno misli na one epizode koje žestoko kritiziraju nešto. Recimo, epizoda The Color of Truth iz prve sezone. Jedna od najboljih epizoda u ove dvije sezone koje sam pogledao. Sam je prebačen u tijelo jednog crnca iz 50-ih koji je rob jednog bogatašici. I svi mi znamo za rasizam i takve stvari, ali jedino ameri znaju kako je to točno bilo i što su im te promjene donijele. To im je urezano, a nama nije.

Ili iz drug sezone ona epizoda o radio stanici iz 50-ih koja se trebala ugasiti jer se kritiziralo protiv vlade i digne revoluciju sa r'n'r koji je tad još bio zabranjen. Sve mi to znamo, ali oni su sve te promjene doživjeli i znaju taj osjećaj.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply