Luther (2010-)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Luther (2010-)

Post by olio » 04 Oct 2011, 14:45

Odgleda i 2. sezonu
Super iako meni fali Alice

9/10

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Luther (2010-)

Post by metallicat » 25 Apr 2012, 14:30

I need more Luther...like right now. As an American, I command the UK with my authority to hurry the hell up and air it already. ;)
:lol: :lol:
Image

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Luther (2010-)

Post by jeba » 10 Nov 2013, 11:14

Dobra i zanimljiva serija s fora slučajevima. U britanske kriminalističke serija nikada ne treba sumnjati, kvaliteta je uvijek tu. Idris Elba je zakon.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Luther (2010-)

Post by Annabel_Lee » 18 Dec 2015, 20:53

Pogledala u komadu sve 3. sezone taman prije početka 4. i mogu reći da mi je serija solidna, mada sam očekivala da će biti bolja. Čitala sam hvalospjeve, no ima nekih stvari koje su mi smetale.

1. sezona, 6 epizoda
Navikla sam da britanske serije imaju malo epizoda po sezoni, ali da su zato kvalitetne, no ovdje se već od 2. epizode vidjelo da to baš i nije tako. Idris Elba, naravno, odličan :heart: Volim likove osobenjaka pa mi se Luther odmah svidio, ali zato mi je jako zasmetao način na koji dolazi do rješenja slučajeva. Ne znam kad sam zadnji put vidjela u nekoj seriji da je nešto totalno nevažno, neki nasumično odabran detalj na kraju doveo do rješenja (osim u CSI-u :lol: ) i to iz epizode u epizodu. Ok, skužili smo da je Luther genijalac, mudrica, ali daj me nemoj... To mi pokvari doživljaj, ubije me u pojam. Slučajevi su bili ok, iako se sve i svašta naguralo u jednu epizodu (po tom pitanju mi je 2. sezona bolja). Alice nije ostavila nikakav veći dojam na mene, prije svega zato što mi odnos između Luthera i nje nije dovoljno motiviran. Za nju još i mogu nekako shvatiti - nekakva zaluđenost ili što već - ali za njega nikako. On, koji ne odustaje od slučaja dok ga ne riješi odjednom se toliko zbliži
SpoilerShow
sa ženom za koju zna da je ubila svoje roditelje, ali ništa ne poduzima da to i dokaže.
:roll: Mlaka sezona, no nastavila sam jer su slučajevi bili dovoljno zanimljivi, kao i glavni lik.

2. sezona, 4 epizode
Sviđa mi se što se u ovoj sezoni jedan slučaj rješava u 2 epizode pa se ipak malo više poradilo na detaljima, a valjda sam nakon prvih 6 epizoda već navikla na sve nelogičnosti pa mi to ovdje više nije toliko smetalo. Alice je bilo manje pa je i to bilo ok, a nova cura i cijeli taj slučaj koji se provlačio kroz sve 4 epizode isto su mi se svidjeli. Slučajevi bizarniji nego u 1. sezoni, posebno
SpoilerShow
blizanci koji nasumično ubijaju, tj. igraju igru.
Justin Ripley postaje mi najdraži lik, valjda zato što me podsjetio na Watsona iz Sherlocka. :mrgreen:

3. sezona, 4 epizode
Ovdje sam se već totalno navukla na seriju pa sam na kraju čak i
SpoilerShow
zaplakala kada je ubijen Ripley. :(
Novi ženski lik Mary jako dobro pogođen, odmah mi je postala draga, iako priznajem da sam mrvicu i sumnjala u nju, da nije neka navlakuša. Opet jedan slučaj u 2 epizode,
SpoilerShow
John pod istragom
Alice se ne pojavljuje previše... Zadovoljna.

1. epizoda 4. sezone
Kad sam ugledala Rose Leslie :prayer: Baš joj paše uloga detektivke i super mi je s Lutherom. Inače, John nam se malo primirio, kao, ne da mu se više biti detektiv, a onda u 40. minuti... prikladna glazba... i ta-daaa
SpoilerShow
John Luther očekivano se vraća na posao jer treba uhvatiti serijskog ubojicu koji je ubio kolegu, a treba saznati i što je s Alice.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Luther (2010-)

Post by Wheel Smith » 19 Dec 2015, 00:21

bas si cjepidlaka , simpatično mi je to kod tebe :D
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Luther (2010-)

Post by Michel » 04 Jan 2016, 16:01

Pogledao sam dvije epizode četvrte sezone koje su izašle. Dobre epizode, nekako mi je drago
SpoilerShow
što više nema Alice i dobra nova detektivka.
Serijski ubojica najbolesniji do sad u seriji.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Luther (2010-)

Post by Annabel_Lee » 04 Jan 2016, 18:33

Wheel Smith wrote:bas si cjepidlaka , simpatično mi je to kod tebe :D
:lol:
A došlo je s godinama i brojem pogledanih filmova i serija. Što sam više gledala, morala sam više kritizirati i razmišljati o sitnicama.


Da, i ja sam pogledala i 2. epizodu 4. sezone; baš nas hrane na žličicu, premalo je 2 epizode za sezonu. Ali ajde, dobre su bile obje, i meni je super to što
SpoilerShow
Alice više nema

Post Reply