"Cold Case" iliti "Zaboravljeni Slučaj"

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

"Cold Case" iliti "Zaboravljeni Slučaj"

Post by HorrorHR » 14 Feb 2007, 23:00

Već koje vrijeme se ovo vrti na RTLu i baš malo po malo sam pucao po šavovima i morao se posrati po ideji ove serije.

Pa jebemu koga zanima rješavanje slučajeva koji su se desili prije 50 godina? Tko to eksplicitno istražuje ovakve slučajeve? Kako uvijek netko prizna nakon pol stoljeća makar mu enmogu ništa jer nemaju dokaza? Kako to se svi sjećaju do detalja što su radili kada su još bili šrmkavci (ja se ne sjećam što sam prije 3 dana jeo, a kamoli koji kurac sam radio 23.04.1987 (a to je samo 20 godina a ne 50)? Tko može pušiti uvijek te istu finalnu sekvencu kada okrivljenika vode u lisicima a faca mu se morfira u old skul izgleda, pa se vraća kako sada izgleda? Prije bi gledao mijenjam ženu sa Elizabetom Gojan nego detektivku "lili raš" kako riješava situacije koje su se desile dok joj ćaća još nije ni u pubertetu bio...

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 14 Feb 2007, 23:17

hahah sad gledam slucja iz 1943...inace serije i nije tak losa

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Re: "Cold Case" iliti "Zaboravljeni Slučaj&qu

Post by Evil Xander » 14 Feb 2007, 23:40

HorrorHR wrote:Već koje vrijeme se ovo vrti na RTLu i baš malo po malo sam pucao po šavovima i morao se posrati po ideji ove serije.

Pa jebemu koga zanima rješavanje slučajeva koji su se desili prije 50 godina? Tko to eksplicitno istražuje ovakve slučajeve?
Fascinantnije mi je da netko moze popusit pricu da se toliko vremena, novca a i tehnologije ulaze u takve slucajeve. S druge strane, da se moj porezni novac uistinu trosi na to, prestao bi ga placati, zivo mi se jebe za 'zaboravljene' slucajeve.

Next week: Hitler was killed by a garden gnome? Join us and see what amazing details will be disclosed in the next episode!
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: "Cold Case" iliti "Zaboravljeni Slučaj&am

Post by FilmTV » 15 Feb 2007, 04:47

Evil Xander wrote:Fascinantnije mi je da netko moze popusit pricu da se toliko vremena, novca a i tehnologije ulaze u takve slucajeve.
Right on. Mislim ti ameri nas stvarno žele uvjeriti u to da su tako revni u utjerivanju pravde da riješavaju slućajeve stare 50 godina. Zašto onda imaju trenutačno toliko neriješenih ubojstava? Možda čekaju da prođe 50 godina da ih riješe ;)

Serija je preloša.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 15 Feb 2007, 09:40

pogledam poneku epizodu, kao ovaj tjedan kada mi je dosadila knjiga Očajavanje (desperation koji već drugi put čitam) i pogledao sam tu epizodu. Solidna serija, ali bolja mi je ekipa za očevid. :wink:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 15 Feb 2007, 09:42

Nije mi tak loša serija...ok je, da se pogledati, no živciraju me oni krajevi kad ekipa vodi osumnjičenoga, u lisicama i u slow motionu, te im se uvijek priviđa mrtvac kako im se smiješi i zahvaljuje im šta su riješili njegov slučaj, uz pratnju neke melodije razdoblja u kojem se je dogodio zločin.

Inače ne mislim da je ideja loša...malo odskače od svih ovih uobičajenih forenzičarskih i istražiteljskih serija, jer se istražuju neriješeni slučajevi, pa je zanimljivo vidjeti na koji način će ga riješiti...no niš posebno...

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 19 Feb 2007, 18:53

Serija je bila OK prvih 10 epizoda. A onda, shvatimo shablon :

1. Nadju stari slucaj.
2. Intervjuisu sve zive.
3. Prime suspect koji svakako nije nikoga ubio.
4. Second suspect koji je isto nevin.
5. Third suspect koji je kriv da krivlji bit ne moze.
6. Pravda je isterana, i duh zrtve se veselo smesi.

Shvatam da i moj omiljeni House, MD ima slicnu strukturu, ali Cold Case nema Hugh Laurie SMC-a i njegove provale, i house ume da odskoci od sheme i napravi neku neobicniju epizodu. Stoga, jedino sto vas posle pola sezone drzi za Cold Case je glavni zenski lik, koju bih jeb'o da oci skacu, al' boze moj.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 19 Feb 2007, 22:16

nije losa ona....malo za napasati oci

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Feb 2007, 23:53

meni vidiš niš posebno, možda mi tematika serije djeluje na sud ;)

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 25 Sep 2007, 21:49

Ovakve komentare nisan očekiva, jer je meni serija nešto genijalno. Mislin da previše vi uvik sve gledate s neke političke strane tipa Amerika ono- Amerika ovo, jebeš to, ja seriju vidin ka nešto sasvim originalno, koja doduše slijedi jedan te isti put, ali ono na čemu se najviše bazira je osijećaj prolaznosti vremena, melankolije i poruka da pravda, makar katkad jako sporo uvijek stigne krivce. A još nešto bez čega serija ne bi imala takvu snagu je odličan soundtrack, mene doslovno svaka epizoda dirne i zapitan se, jer istražuje dublje kutke ljudskog uma, te bezizlaznih situacija nastalih iz ograničenosti društvenih normi i u konačnici sudbinske predodređenosti, tako da su mnoge priče takve da se izlaz ne nazire i imaš dojam da je tako moralo i bit (to je uglavnom najjača tema svih povijesnih velikih pisaca, pogledajte samo bolečivog i hipersenzibilnog Werthera, patološkog depresivca Raskoljnikova koji pati od očajničkog preuveličavanja vlastite ličnosti, ili oca Goriota, kojega je ubila prevelika ljubav prema svojim kćerima, a drugačije volit nije zna- dobro, ovo su sve primjeri iz školskih lektira, ali mislin da ste skužili poantu). A glavna glumica je baš ka vampirica, ima neku strašnu karizmu.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 26 Sep 2007, 13:07

Ghostface wrote:Ovakve komentare nisan očekiva, jer je meni serija nešto genijalno. Mislin da previše vi uvik sve gledate s neke političke strane tipa Amerika ono- Amerika ovo, jebeš to, ja seriju vidin ka nešto sasvim originalno, koja doduše slijedi jedan te isti put, ali ono na čemu se najviše bazira je osijećaj prolaznosti vremena, melankolije i poruka da pravda, makar katkad jako sporo uvijek stigne krivce. A još nešto bez čega serija ne bi imala takvu snagu je odličan soundtrack, mene doslovno svaka epizoda dirne i zapitan se, jer istražuje dublje kutke ljudskog uma, te bezizlaznih situacija nastalih iz ograničenosti društvenih normi i u konačnici sudbinske predodređenosti, tako da su mnoge priče takve da se izlaz ne nazire i imaš dojam da je tako moralo i bit (to je uglavnom najjača tema svih povijesnih velikih pisaca, pogledajte samo bolečivog i hipersenzibilnog Werthera, patološkog depresivca Raskoljnikova koji pati od očajničkog preuveličavanja vlastite ličnosti, ili oca Goriota, kojega je ubila prevelika ljubav prema svojim kćerima, a drugačije volit nije zna- dobro, ovo su sve primjeri iz školskih lektira, ali mislin da ste skužili poantu). A glavna glumica je baš ka vampirica, ima neku strašnu karizmu.
U jebote isključio sam se na pol čitanja, razmišljao sam o tome dali pričamo o istoj seriji :lol: Kaže mi cura da joj nije loša serija, al ja je stvarno nemogu progutati... Pre stupidno mi djeluje to riješavanje stvari od prije 560 godina...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 26 Sep 2007, 19:52

HorrorHR wrote:
Ghostface wrote:Ovakve komentare nisan očekiva, jer je meni serija nešto genijalno. Mislin da previše vi uvik sve gledate s neke političke strane tipa Amerika ono- Amerika ovo, jebeš to, ja seriju vidin ka nešto sasvim originalno, koja doduše slijedi jedan te isti put, ali ono na čemu se najviše bazira je osijećaj prolaznosti vremena, melankolije i poruka da pravda, makar katkad jako sporo uvijek stigne krivce. A još nešto bez čega serija ne bi imala takvu snagu je odličan soundtrack, mene doslovno svaka epizoda dirne i zapitan se, jer istražuje dublje kutke ljudskog uma, te bezizlaznih situacija nastalih iz ograničenosti društvenih normi i u konačnici sudbinske predodređenosti, tako da su mnoge priče takve da se izlaz ne nazire i imaš dojam da je tako moralo i bit (to je uglavnom najjača tema svih povijesnih velikih pisaca, pogledajte samo bolečivog i hipersenzibilnog Werthera, patološkog depresivca Raskoljnikova koji pati od očajničkog preuveličavanja vlastite ličnosti, ili oca Goriota, kojega je ubila prevelika ljubav prema svojim kćerima, a drugačije volit nije zna- dobro, ovo su sve primjeri iz školskih lektira, ali mislin da ste skužili poantu). A glavna glumica je baš ka vampirica, ima neku strašnu karizmu.
U jebote isključio sam se na pol čitanja, razmišljao sam o tome dali pričamo o istoj seriji :lol: Kaže mi cura da joj nije loša serija, al ja je stvarno nemogu progutati... Pre stupidno mi djeluje to riješavanje stvari od prije 560 godina...


Očito se dosta razilazimo u mišljenjima, a jebiga.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 26 Sep 2007, 20:37

Ghostface wrote:Očito se dosta razilazimo u mišljenjima, a jebiga.
100 ljudi 100 čudi :wink:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 28 Sep 2007, 23:12

Ghostface wrote:Ovakve komentare nisan očekiva, jer je meni serija nešto genijalno.
Svatko ima svoje kriterije.

Ghostface wrote:Mislin da previše vi uvik sve gledate s neke političke strane tipa Amerika ono- Amerika ovo, jebeš to, ja seriju vidin ka nešto sasvim originalno,
Osim činjenice da se nerealno brzo riješavaju par desetaka godina zaboravljeni slućajevi ova serija je sve samo ne originalna, sterilna policijska serija gdje su ovi detektivi čak nerealno pronicljivi i praktički zaljubljeni u ljude kojima nesebično pomažu. Da, takva je policija :roll:
Ghostface wrote:ono na čemu se najviše bazira je osijećaj prolaznosti vremena, melankolije i poruka da pravda, makar katkad jako sporo uvijek stigne krivce.
To je ok ako imaš 5 godina i uistinu misliš da na svijetu pobjeđuje pravda a ne kriminalci, korumpirani političari i ostatak ljudskog smeća koji nema nikakve probleme gaziti po bližnjem kako bi sebi osigurao što više novaca.
Ghostface wrote:A još nešto bez čega serija ne bi imala takvu snagu je odličan soundtrack
Tu nemam šta reći, stvarno stvar ukusa. Meni djeluje pre depresivno i više/manje sve isto ali svakom svoje.
Ghostface wrote:mene doslovno svaka epizoda dirne i zapitan se, jer istražuje dublje kutke ljudskog uma, te bezizlaznih situacija nastalih iz ograničenosti društvenih normi i u konačnici sudbinske predodređenosti, tako da su mnoge priče takve da se izlaz ne nazire i imaš dojam da je tako moralo i bit.
Dobro napisano i stvarno si pohvalio pisce. Siguran sam da nitko od njih nije mislio da će ova serija nekoga toliko dirnuti. U svakom slućaju, glavno da gledaš nešto što ti je dobro.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 29 Sep 2007, 01:33

Ne slažen se da na ovom svitu pobijede zli, možda prividno i na površini, mogu imat moć, ali zlo samo sebe uništi kat- tad.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply