"Rescue Me" iliti "Vatreni Dečki"

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 28 Nov 2007, 09:08

FilmTV wrote:
A$H wrote:
Dragonrage wrote:Ma šiša Nip/tuck sam tak hehe :D :D :D
to talna istina i to na više fronta...
Miješate kruške i jabuke, serije se ne mogu usporediti.
Daleko do toga...mogu se uspoređivati :wink:

I jedna i druga se bave životom određenih likova...samo u jedno su oni po zanimanju liječnici estetske kirurgije a u drugoj su to vatrogasci. I u jednoj i drugoj ima bizarnih i smiješnih situacija, i u jednoj i drugoj sex igra veliku ulogu kao i to to s kim, gdje i kada, i jedna i druga pokazuje te likove u njihovim svakodnevnim životima, probleme s kojima se oni nose koji su ponekad i bizarni i čudni...samo sve to je barem meni u Rescue Me bolje riješeno i prikazano.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 28 Nov 2007, 15:10

Dragonrage wrote:
FilmTV wrote:
A$H wrote: to talna istina i to na više fronta...
Miješate kruške i jabuke, serije se ne mogu usporediti.
Daleko do toga...mogu se uspoređivati :wink:

I jedna i druga se bave životom određenih likova...samo u jedno su oni po zanimanju liječnici estetske kirurgije a u drugoj su to vatrogasci. I u jednoj i drugoj ima bizarnih i smiješnih situacija, i u jednoj i drugoj sex igra veliku ulogu kao i to to s kim, gdje i kada, i jedna i druga pokazuje te likove u njihovim svakodnevnim životima, probleme s kojima se oni nose koji su ponekad i bizarni i čudni...samo sve to je barem meni u Rescue Me bolje riješeno i prikazano.
Ok, onda možemo uspoređivati praktički bilo koju seriju. Evo npr. Sex and the City možemo usporediti sa Futuramom. U obje serije se prati život likova, u jednoj su glavna tema žene danas a u drugoj ljudi i alieni za 1000 godina. U obje serije ljudi prikazani u svom svakodnevnom životu, koji su ponekad i bizarni i čudni... ;)

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 28 Nov 2007, 15:29

FilmTV wrote:
Dragonrage wrote:
FilmTV wrote: Miješate kruške i jabuke, serije se ne mogu usporediti.
Daleko do toga...mogu se uspoređivati :wink:

I jedna i druga se bave životom određenih likova...samo u jedno su oni po zanimanju liječnici estetske kirurgije a u drugoj su to vatrogasci. I u jednoj i drugoj ima bizarnih i smiješnih situacija, i u jednoj i drugoj sex igra veliku ulogu kao i to to s kim, gdje i kada, i jedna i druga pokazuje te likove u njihovim svakodnevnim životima, probleme s kojima se oni nose koji su ponekad i bizarni i čudni...samo sve to je barem meni u Rescue Me bolje riješeno i prikazano.
Ok, onda možemo uspoređivati praktički bilo koju seriju. Evo npr. Sex and the City možemo usporediti sa Futuramom. U obje serije se prati život likova, u jednoj su glavna tema žene danas a u drugoj ljudi i alieni za 1000 godina. U obje serije ljudi prikazani u svom svakodnevnom životu, koji su ponekad i bizarni i čudni... ;)
Ne možemo...ne pričaj gluposti...ali određene serije koje imaju dosta sličnih elemenata možemo...

Recimo Sex and the City se može uspoređivati sa Kućanicama ili sa Ally McBeal. Futuramu možeš uspoređivati sa Simsonsima, South Parkom ili Family Dadom. 24 recimo možeš uspoređivati Prison breakom, Herose sa Lostom, Supermanutal, smallvilleom itd...

A čak i da nemaju toliko sličnih elementa kao što ti tvrdiš, Rescue Me je ipak daleko bolja serija od Nip/Tucka...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 28 Nov 2007, 15:42

FilmTV wrote:
Dragonrage wrote:
FilmTV wrote: Miješate kruške i jabuke, serije se ne mogu usporediti.
Daleko do toga...mogu se uspoređivati :wink:

I jedna i druga se bave životom određenih likova...samo u jedno su oni po zanimanju liječnici estetske kirurgije a u drugoj su to vatrogasci. I u jednoj i drugoj ima bizarnih i smiješnih situacija, i u jednoj i drugoj sex igra veliku ulogu kao i to to s kim, gdje i kada, i jedna i druga pokazuje te likove u njihovim svakodnevnim životima, probleme s kojima se oni nose koji su ponekad i bizarni i čudni...samo sve to je barem meni u Rescue Me bolje riješeno i prikazano.
Ok, onda možemo uspoređivati praktički bilo koju seriju. Evo npr. Sex and the City možemo usporediti sa Futuramom. U obje serije se prati život likova, u jednoj su glavna tema žene danas a u drugoj ljudi i alieni za 1000 godina. U obje serije ljudi prikazani u svom svakodnevnom životu, koji su ponekad i bizarni i čudni... ;)
dobra :rotflmao:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 28 Nov 2007, 15:49

Dragonrage wrote:Daleko do toga...mogu se uspoređivati :wink:
nemam pojma, meni je glupost uspoređivati uopće te dve serije. kada bi se išlo do detalja, mogao bi 50% serija međusobno radi XY varijabla usporediti. Kada ljudi krenu sa svojim stavovima, doguralo bi se do svakakvih poveznica...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 28 Nov 2007, 16:07

HorrorHR wrote:
Dragonrage wrote:Daleko do toga...mogu se uspoređivati :wink:
nemam pojma, meni je glupost uspoređivati uopće te dve serije. kada bi se išlo do detalja, mogao bi 50% serija međusobno radi XY varijabla usporediti. Kada ljudi krenu sa svojim stavovima, doguralo bi se do svakakvih poveznica...
pa glupost je, ali mogu se uspoređivati kad bi se išle uspoređivati jer imaju više sličnih elemenata nego Sex and The City i Futurama...iako ih nitko nije ni uspređivao kao što je FilmTv shvatio, već smo samo rekli da Rescue Me šiša Nip /tuck sam tak po kvaliteti bez obzira jesu li slične ili ne...
Last edited by Dragonrage on 28 Nov 2007, 16:29, edited 2 times in total.

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 28 Nov 2007, 16:18

ne želim vas prekidat ali ja mislim onda da je bolje staviti anketu ,nego tu nastavljat raspravu. sorry, ako nekog vrijeđam i držim predavanje. :wink:

serija je zakon dobra radnja ,kamera,zvuk ,sve ok zabavna serija.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 28 Nov 2007, 16:28

Da se vratimo na ontopic, kada ide slijedeća sezona? Znam da oni počinju u nekom totalno netipičnom vremenskom razdobolju za razliku od ostalih novih sezona u americi.

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 28 Nov 2007, 16:34

HorrorHR wrote:Da se vratimo na ontopic, kada ide slijedeća sezona? Znam da oni počinju u nekom totalno netipičnom vremenskom razdobolju za razliku od ostalih novih sezona u americi.
negdje sam pročitao da 2008 izlazi i 5 sezona

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 28 Nov 2007, 16:45

dodo wrote:
HorrorHR wrote:Da se vratimo na ontopic, kada ide slijedeća sezona? Znam da oni počinju u nekom totalno netipičnom vremenskom razdobolju za razliku od ostalih novih sezona u americi.
negdje sam pročitao da 2008 izlazi i 5 sezona
evo ga:
FX late last week ordered a fifth season of its original show Rescue Me. The dramedy will be on the job a little longer this time around, as the cable network is asking for a 23-episode season, 10 longer than each of its previous four seasons.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 28 Nov 2007, 16:50

dodo wrote:The dramedy will be on the job a little longer this time around, as the cable network is asking for a 23-episode season, 10 longer than each of its previous four seasons.
E to je dobra vijest, ovo su bile prekratke sezone...

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 28 Nov 2007, 16:57

HorrorHR wrote:
dodo wrote:The dramedy will be on the job a little longer this time around, as the cable network is asking for a 23-episode season, 10 longer than each of its previous four seasons.
E to je dobra vijest, ovo su bile prekratke sezone...
odlična vijest ali bojim se da bi to mogla biti i zadnja sezona

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 28 Nov 2007, 17:07

dodo wrote:
HorrorHR wrote:
dodo wrote:The dramedy will be on the job a little longer this time around, as the cable network is asking for a 23-episode season, 10 longer than each of its previous four seasons.
E to je dobra vijest, ovo su bile prekratke sezone...
odlična vijest ali bojim se da bi to mogla biti i zadnja sezona
Pa možda i bolje da je tako...ne valja pretjerivati i razvlačiti neke stvari...
Ja bi bio sasvim zadovoljan sa pet sezone...

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 28 Nov 2007, 17:12

Dragonrage wrote:
dodo wrote:
HorrorHR wrote: E to je dobra vijest, ovo su bile prekratke sezone...
odlična vijest ali bojim se da bi to mogla biti i zadnja sezona
Pa možda i bolje da je tako...ne valja pretjerivati i razvlačiti neke stvari...
Ja bi bio sasvim zadovoljan sa četiri sezone...
imaš pravo jer serije nakon određenog vremena postaju bez dobrih ideja i postaju sapunice.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 28 Nov 2007, 19:54

Dragonrage wrote:Ne možemo...ne pričaj gluposti...ali određene serije koje imaju dosta sličnih elemenata možemo...
E jebiga sada filozofiraš u prazno. Uzeo si potpuno generalne poveznice i našao sam ti dve serije koje ih imaju ali te se po tebi ne mogu spojiti. Onda nađi bolje poveznice.
Dragonrage wrote:A čak i da nemaju toliko sličnih elementa kao što ti tvrdiš, Rescue Me je ipak daleko bolja serija od Nip/Tucka...
To je neupitno, Rescue Me mi je kvalitetniji ali ne znači da ih mogu usporediti na temelju toliko općenitih stvari koje su karakteristike 80% serija.

Post Reply