Agatha Christie: Poirot

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Agatha Christie: Poirot

Post by Asfodel » 20 Jun 2010, 15:55

Image

Britanska krimi serija koja se emitira od 1989. i još traje. Zasad ima 12 sezona. Adaptirani su to romani o belgijskom detektivu Herculeu Poirotu i svim likova koji su ga okruživali.

Cast:
Hercule Poirot - David Suchet (Peter Ustinov/ Alfred Molina)
Captain Hastings - Hugh Fraser
Chief Inspector Japp - Philip Jackson
Miss Lemon - Pauline Moran
Ariadne Oliver - Zoe Wanamaker

Crime Map: http://www.poirot.us/pcrime.php

Image Image Image
Last edited by Asfodel on 18 Sep 2010, 13:28, edited 3 times in total.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by Scarface » 20 Jun 2010, 15:59

Suchetova verzija je nenadjebiva, koja karizma, nevjerojatno. Ta ekranizacija mi je ujedno vrh vrhova, a Poirot najdraži detektiv.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by john_constantine » 20 Jun 2010, 16:08

jedan od najdražih serija, a i knjiga, sve sam ih pročitao, čak i onu zadnju knjigu gdje je Poirot na samrti, pa njegov najbolji prijatelj sam rješava slučaj... Ipak je Agatha Christie jedna od mojih omiljenih spisateljica.

ne mogu glasati, ali daljem glas za Poirota. Marble mi je oduvijek bila neprobavljiva, bilo u obliku serije ili knjiga. nikad ju nisam mogao smisliti.
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by Asfodel » 20 Jun 2010, 16:18

Suchet je bog. I to ne samo kao Poirot, nego ga je bilo zanimljivo gledati kako igra Jappa u epizodi u kojoj Ustinov uništava Poirota (dobro, ne uništava, ali teško je to gledati) koja transformacija Sucheta 8)

A inače meni treba dijagnosticirati neku bolest vezanu uz ovo, jer me zarazilo u najranijem djetinjstvu (prije knjiga) a ni danas mi ne smeta po n-ti put nešto odgledati.
Treba i istaknuti kako su neke adaptacije meni bile bolje od knjige (malo ih je, ali su impresivne) kao npr. Hickory Dickory Dock, Hotel Bertram ili Five Little Pigs (koja mi je uspjela natjerati suze na oči)
Last edited by Asfodel on 23 Jun 2010, 00:23, edited 1 time in total.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by HorrorHR » 20 Jun 2010, 18:33

Ghostface wrote:Suchetova verzija je nenadjebiva, koja karizma, nevjerojatno. Ta ekranizacija mi je ujedno vrh vrhova, a Poirot najdraži detektiv.
baš to

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by callac » 20 Jun 2010, 18:35

Zako serija, drži napetost i neizvjesnost do samog kraja epizode na kojem se tako logično sve objasni i posloži.
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by jeba » 18 Jul 2010, 13:27

Imam sve sezone Poirota, i serija je stvarno nenadjebiva. Jedino mi malo ove nove sezone baš i nemaju taj čar zato što više nema Jappa i Hastingsa, ali eto. Priče su dakako i dalje napete.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by Andrej » 14 Sep 2010, 21:55

Jao, sjajno!!!!
Mislio sam da samo ja volim ovu seriju :oops:
Kako da se čovek ne oduševi kad čuje ovo -
http://www.youtube.com/watch?v=Hmx6dQJf_rk

Tu je naravno i nezaboravni Sherlock Holmes (1984) TV serija, sa genijalnim Jeremy Brett-om, čija neverovatna psihotična gradacija ludila najčuvenijeg detektiva na svetu i dan danas pravi nepremostivu barijeru kvaliteta, svima koji pokušavaju ekranizovati njegove avanture.
We're all mad here...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 15 Sep 2010, 03:43

Ma kod mene je uvijek postojao sam Sherlock Holmes i Suchetov Poirot...

Poirot je bio tipična (ali odlična) krimi detektivska serija (koju sam gušato gledati kako kao mali tako i sad kao veliki) bez akcije koja sve rješava mozgom i to kad na kraju uvijek budu svi osumnjičeni te on otkrije tko je ubojica... Japp legenda

Kod Sherlocka mi se sviđala :
- atmosfera Viktorijanske Engleske
- razgovori Watson Holmes su uvijek bili naj dio filmova i serija (inače mi je Watson bolji od Poirotova Hastingsa)
- to što se prerušava u razne likove pa ga nitko ne može prepoznati (uvijek sam guštao gledati i čitati takve likove kao recimo Čovjek Bez Lica neprijatelj br. 1 Kapetana Mikija)
- Holmes je uvijek bio akcijski nastrojen i spreman za fajt (recimo u filmu Murder by Decree iz 79' velikoga Boba Clarka gdje je Plummerov Sherlock vitlao šalom punim kovanica te se tako borio brotiv Jacka Trbojseka i njegove nožine)

Poirot i Sherlock dvije legende i svi im ostali mogu puvati, osim naravno Poeovog Augusta Dupina
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by Andrej » 15 Sep 2010, 07:04

Holms je sjajno prikazan u seriji. Od nesalomive stene do opijumskog zavisnika u ambisu ludila. To je to! Prava predstava genijalca! Intelekt boli, i to boli jako. Lud, brz, drugima nepovezan, freek-show, ekscentrik, kompulsivno-opsesivan a nesložen - totalni haos iz kog izranja veličina. Perfektno.

E, da - sad sam video na logu googla
120 godina od rođenja Agate Kristi
Image
We're all mad here...

User avatar
hitman_4
Posts: 6995
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by hitman_4 » 15 Sep 2010, 15:34

Poirot mi je savršen za nedjeljno jutro :kokicarenje:
Image

Image

Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 18 Sep 2010, 02:41

Od novijih guštam gledati Monka (Columbo je također kao predstavnik Amera jako dobar)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by Asfodel » 28 Nov 2010, 16:01

Pogledana i 12 sezona :partyman:
Jedna je imala neobičniji, moderniji pristup snimanja ispočetka - koji je bio na saamom početku no svejedno mi se zamjerio :lol: i pobojala sam se da će se nastaviti u tom štihu, no nije. Dalje je bilo sve staromodno i ozbiljno - i bolje!
OrientExpress nisam imala prilike gledati onu staru verziju sa svim onim facama, no dobro - ovdje sam bar imala Sucheta (dok ga tamo nije bilo), uglavnom impresivno i snažno. Poslije sam guglajući doznala da je inače inspiracija za roman bila Linberghova otmica, kul. To neće prestati biti zanimljivo nikad, pa ni tad.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by jeba » 24 Oct 2014, 21:43

i trinaesta sezona je tu, ali sad je konačni kraj :(

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Agatha Christie: Poirot

Post by Asfodel » 25 Oct 2014, 09:49

Od te sezone sam gledala samo tu zadnju zadnju ep slucajno ljeti na tv-u i savrsena je bila. Mislim i osjecajnija od doticne ekranizirane knjige.
Dobro da si podsjetio da sad gledam i preostale..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply