Castle (2009)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Castle (2009)

Post by Scarface » 15 Sep 2009, 16:52

U novije vrijeme postale su jako popularne detetivske serije s vanjskim suradnicima- Monk, Psych, Bones, Mentalist, i sada Castle. Od svih nabrojanih, Castle je nasličnija Mentalistu, i mada bi mnogi mogli pomisliti kako se radi o besramnom ripp-off-u megapopularne serije, ipak nije tako. Dok je u Mentalistu suradnik i glavni lik osoba mračne prošlosti i izmučene svijesti sa samo jednim pravim ciljem u cijeloj seriji, u Castle-u je slučaj malo blaže naravi.

Radi se o piscu bestsellera Richardu Castleu koji se priključuje policijskoj istrazi kada netko počne ubijati po jednoj od njegovih knjiga. Međutim, iako bi očekivali da će taj copycat biti glavna tema serije poput Red Johna za Mentalista, ovdje se taj slučaj riješi odmah, i Castle ostaje u daljnjim istragama iz čiste zainteresiranosti za glavnu detektivku- Kate Beckett, koju glumi Stana Katić, naše gore list. (slično paru Jane- Lisbon, ali malo agresivnije)

Sam lik Castlea ima dosta sličnosti s Patrickom Janeom, ali se mora priznati da je potonji podrobnije izgrađen, s jasnim crtama ponašanja i razlozima zbog kojih je tako, dok Castleu više-manje sve ide u životu, i on je jednostavno lagano cocky zbog toga. Moram vam reći da sam kao veliki obožavatelj Mentalista ostao jako ugodno iznenađen i ovom serijom. Uskoro kreće 2. sezona, i u svakoms lučaju mi je drago što su ovakve serije sada u modi, jer pružaju potencijal kakav CSI, Law and Order i slične nemaju.

Image


Image
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 15 Sep 2009, 16:57

baci cemo oko.. :)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
-fallen-one-
Posts: 59
Joined: 18 Aug 2009, 21:28
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Post by -fallen-one- » 16 Sep 2009, 00:44

jedva čekam drugu sezonu, jedva čekam drugu sezonu!!!!

u biti su Castlea nazvali Bones ripoffom, ali paše mi i i ekipa i humor i ... JEDVA ČEKAM! sad će to skoro. baš mi je žal što je bilo sam 10 epki ... trebalo je to više. al kak je završilo bit će zanimljivo oko Beckett.
[img]http://img12.imageshack.us/img12/6443/innerdemon.png[/img]
[img]http://img140.imageshack.us/img140/7387/ucanthide.png[/img]

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 23 Sep 2009, 15:47

Odličan početak 2. sezone, serija nastavlja u jednako dobrom, ako ne i boljem tonu. Zanimljivo je da se za razliku od Mentalista main story arc vrti oko ubojstva iz prošlosti policajke, a ne "consultanta", i ispalo je jako zanimljivo. Slučaj je proširen i jedva čekan to otkriće, koje će vjerojatno bit na samom kraju serije, poput Mentalista (uspoređujen ove dvi serije jer su doista najsličnije, toliko jaku vezu s Bones i ne vidim). I sve više me iznenađuje kvaliteta glume Stane Katić, svaka joj čast. 8)
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 23 Sep 2009, 23:36

eto pogledao prvu epizodu..ok je i zabavna ali nesto fali..izgledaju mi neke fore preizlizane i kao nakupina svih ostalih serija u jednoj..nadam se da dalje ide na bolje..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 24 Sep 2009, 00:29

Ide, i to prilično, prva epizoda je više uvod u cili njihov odnos, sam slučaj je whatever.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
-fallen-one-
Posts: 59
Joined: 18 Aug 2009, 21:28
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Post by -fallen-one- » 24 Sep 2009, 14:10

Naručite novi roman Ricka Castlea. Moooolim?!?

http://ire.nosf.net/2009/09/narucite-no ... -moooolim/

:D
[img]http://img12.imageshack.us/img12/6443/innerdemon.png[/img]
[img]http://img140.imageshack.us/img140/7387/ucanthide.png[/img]

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 24 Sep 2009, 16:08

-fallen-one- wrote:Naručite novi roman Ricka Castlea. Moooolim?!?

http://ire.nosf.net/2009/09/narucite-no ... -moooolim/

:D


Hehe, ja san se na to već predbilježija priko amazona. 8) Prekul potez.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 04 Oct 2009, 23:14

Pogleda san je prije par dana, al samo da napomenem kako mi je odlično slučaj riješen u 2. epizodi, pravi hommage Hitchcocku. 8)
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 04 Nov 2009, 17:15

Castle S2 E01-E05 - ide sve na bolje i bolje..

cak mi je i odnos izmsdju likova bolji nego u slicnim serijama..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 04 Nov 2009, 20:05

Da, serija sad ima baš zanimljive slučajeve i sve ide puno, puno na bolje. A Castle mi je posta draži i od Janea. 8)
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Nov 2009, 07:15

sesta epizoda je bila super..pogotovo kostim na pocetku iz njegove druge serije i parodiranje da ne postoje svemirski kauboji..a i slucaj je bio ulatra zabavan..vampiri i vukodlaci..lol..
sedma isto zabavna epizoda..sad je postao stvarno puno bolji od the mentalist..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Castle (2009)

Post by Scarface » 19 Jan 2010, 23:37

Eto, konačno jedan dobar pomak prema otkriću masterminda iza ubojstva Beckettine majke.
SpoilerShow
Posebno mi se sviđa sličnost s Mentalistom- kada Beckett upuca hitmana kako bi spasila Castle-a, baš ka i šta je Jane upuca šerifa na kraju 1. sezone da spasi Lisbon, u oba slučaja akteri su morali izgubit jedine šanse za otkriće Red Johna/masterminda da bi spasili živote svojih partnera.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Castle (2009)

Post by A$H » 20 Jan 2010, 06:28

predzadnja epka me razocarala..predvidljivost ogromna i odmah na pocetku znas ubojicu..
SpoilerShow
nemres mi medju 5-6 osumnjicenih stavit sve nepoznate glumce i jednog poznatog..odmah znas da je on taj jer ziher nije tu samo zbog pojave od 5 sec kao ostali.. :roll:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Castle (2009)

Post by Scarface » 20 Jan 2010, 15:33

Na koju točno epizodu misliš? S Alyssom Milano?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply