Black Books (2000)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Black Books (2000)

Post by elrania » 29 Jul 2009, 16:52

Plot:

Bernard Black runs his own bookshop even though he doesn't much like people who buy books and hates having customers. Next door to Bernard's shop is the Nifty Gifty gift shop run by Fran, probably Bernard's only friend in the world. When Bernard's accountant goes on the run Bernard employs stress victim, Manny to help in his shop. This leads to a series of surreal adventures around the shop.

Image

Image

Image


Creator: Dylan Moran


Cast:

Dylan Moran ... Bernard Black
Bill Bailey ... Manny
Tamsin Greig ... Fran


pogledala sam tek pola jedne epizode i djeluje ok. britanski humor, solidna radnja, lagana atmosfera...

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Black Books (2000)

Post by popayy » 22 May 2014, 19:31

Počeo gledati. Odvrtio 3 epizode, serija je totalno strava. Humor mi paše, Moran je car.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Black Books (2000)

Post by Annabel_Lee » 26 Jul 2014, 11:45

Tek sam nedavno čula za ovu seriju, odgledala 1. sezonu i za sada je ok.
Ne znam hoće li neka epizoda iz 2. ili 3. sezone nadmašiti onu prvu s Jehovinim svjedocima. To mi je bilo genijalno. :lol:

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Black Books (2000)

Post by Michel » 19 Dec 2014, 13:52

Pogledana prva sezona.

Trenutno samo ok. Malo razočaranje. Previše pretjerivanja, tog over the top humora. Naravno, njih troje su čista karikature, ali uvijek naprave foru, dvije više. Manny je dobar, ali i loš nekad. Zadnja je bila odlična kad ona vrata naruče pa se zamijene. Manny sad mora biti unutra, a ovaj ko beskućnik vani :lol:

Ali treba mi više. Nadam se da ću to dobiti u drugoj sezoni.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Black Books (2000)

Post by Michel » 26 Dec 2014, 00:06

I odoše druga sezona.

Puno bolja od prve, Bernard mi je postao super, ali Manny me i dalje živcira. Čitam da je taj glumac koji glumi Bernarda i napravio seriju pod utjecajm vina jer obožava vino, a glume alkoholičare pa su mi jasne neke situacije.

Fever je bila odlična epizoda kad Fran ima problema sa susjedom, a vlasnik pomiče sobu i zidove samo da bi ova imala više mjesta :lol:

Hello Sun možda i najbolja kad je Bernard postao ovisan čitajući Freuda i nalazio Manny u njegovim opisima :lol:

Sad ostala treća sezona.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Black Books (2000)

Post by Michel » 02 Jan 2015, 23:02

Pogledao i zadnju, treću sezonu.

Najbolja od tri sezone, sad mi je i malo žao što je završena, ali nisam se nešto previše vezao za likove. U ove zadnje dvije sezone mi je to pretjerivanje pasalo, ne znam zašto. Možda sam navikao.

Prejaka je epizoda bila kad dolazi travel writer u kojeg se svo troje zaljube :lol:

Ili kad su pokušali napisati knjigu za djecu :prayer: Bernard najbolji lik, a čitam kako je taj glumac seriju i pisao kao netko ko bi napisao pod utjecajem vina, a pošto se u svakoj epizodi opijaju...

8.5/10 za ovu zadnju sezonu, a za seriju 7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply