The Mentalist

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 12 Nov 2011, 00:37

SpoilerShow
Da, to je već postala popularna teorija o Janeovoj podvojenoj osobnosti, al osobno doista mislin da neće ić tim smjerom. Ono šta me oduševilo na kraju epizode jest činjenica da je Jane preša na mračnu stranu. Ne samo ubojstvom lažnog RJ-a, već i ovog serijskog ubojice, nije preza ni pred čim da izvuče Red Johna vani. Mislin da sve vodi prema tome da će na kraju Jane postat toliko iskvaren da će granica između njega i RJ-a bit jako mutna, i upravo tim adutom RJ će pokušat izbacit Janea iz takta. Već smatra kako je Janea učinija boljim čovjekom otkad mu je ubija obitelj (jer je Jane dotad bija običan šarlatan), spasiaj mu je život, ponizija ga, i stalno se poigrava s njim. Čak ni sad Jane nije pobijedija, RJ sigurno zna da ga je ovaj indirektno izazva, i sad se igra nastavlja. Ono šta je na kraju u neku ruku minus jest ta svemogućnost Red Johna. Lik je jednostavno jedan od najsavršenijih fiktivnih serijskih ubojica na koje san ja naiša. Ima mali milijun sljedbenika, doseg do vrha političke i policijske moći, izuzetnu brzinu i preciznost djelovanja i kako stvari stoje, i bolji je mentalist od Janea. Tu su se scenaristi malo i zeznuli, jer će bit JAKO teško izabrat glumca koji će taj lik uvjerljivo odglumit, i još više sve to povezat u smislenu cjelinu, te prikazat način na koji će Jane na kraju prevladat.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 12 Nov 2011, 00:46

SpoilerShow
Eto, baš to o čemu pričaš, da će biti teško naći nekoga tko je Janeu superiorniji i time zajebati stvar, zato sam i bila ostala razočarana lakoćom završetka u zadnjoj sezoni pa su "izvukli" početkom, slabim početkom, ove sezone. Konačno kao sam rekla se priča vraća, vjerojatno i komplikacije za Janea ako saznaju da je on već znao da ono nije bio RJ
Al meni svaki put kad vdim onaj smajlić sa tužnim očima koje RJ ostavlja, kao da gledam Patrica, užasno me te oči podsjećaju na njegove..Publiku treba nečime iznenaditi, pa čak i da su planirali njega razotkriti kao Red Johna, nakon silnih teoriziranja vjerujem da će ipak to biti netko sasvim stoti..
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 23 Nov 2011, 22:46

Glupa zadnja..pokrali su The Wire 1. sezonu..očekivala sam malo više Red Johna, a dobila ništa osim jednog beznačajnogspominjanja. Sad još deset filer epizoda i za kraj sezone boom pa čekanje sljedeće.. :shajse:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Mentalist

Post by john_constantine » 24 Nov 2011, 19:00

ne da mi se tražiti taj tekst u topicu, ali da li se već nešto pričalo tu

[spoiler]da je Red john zapravo Patrick Jane, da je ubio svoju ženu i izmislio tog Red Johna?[/spoiler]
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 25 Nov 2011, 11:53

Da, i ta ideja mi je zapravo očajna, i ne virujen da će serija tako završit.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 28 Dec 2011, 23:53

ne znam šta da mislim o zadnjoj ep. :?
SpoilerShow
dal se patric pretvarao da je izgubio pamćenje, a ako nije, dal mu se vratilo nakon što je vidio sobu sa smajlićem?
volim ovu seriju, al brate nekako jedva čekam da više završi da se otkrije tko je RJ i čemu sve ovo :lol:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 29 Dec 2011, 04:22

SpoilerShow
Nije se pretvara, ovakav je on zapravo bija prije nego mu je RJ ubija ženu i kćer. I da, na kraju mu se pamćenje vratilo, jer je trauma to pokrenula. Zapravo je epizoda izvrsna, jer nam daje uvid u pravog Janea, koji je zapravo bija manipulatorsko đubre bez kajanja. Da, volija je svoju ženu i kćer, ali je li on stvarno bija dobra osoba? Ima li RJ doista pravo kad kaže Janeu kako mu je on učinija uslugu, učinivši ga boljim čovjekom nakon psihičke boli uzrokovane ubojstvom obitelji? Da, RJ je ubojica, manipulator, psihopat i jednostavno čisto zlo, ali nekako razlika između Janea i njega i nije baš dijametralno suprotna, jer je i Jane čudovište i moralna nakaza na svoj način. Dakle, epizoda baca još malo sivila u cjelokupni story arc. Očito je da Heller cilja na sve veće pomračenje Janeovog karaktera, toliko da možda na samom kraju serije kad dođe vrime za konačni obračun, razlika i ne bude toliko velika. Već sad Jane ima dvije osobe na savjesti (doduše, dvije zle osobe, but still...)-Cartera i San Joaquin Killera. Koliko će ih još bit?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 29 Jan 2012, 15:42

po meni sasvim nepotrebno
SpoilerShow
Van Pelt i Craig situacija...
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 13 Feb 2012, 00:22

ovo je sve gluplje i gluplje...
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 14 Feb 2012, 20:55

callac wrote:ovo je sve gluplje i gluplje...
Zašto? :( Meni je baš super.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: The Mentalist

Post by olio » 14 Feb 2012, 22:34

Ja na drugoj sezoni, zasada genijalna serija
Najviše zbog likova, Cho :prayer:

User avatar
Svarog
Posts: 165
Joined: 15 May 2011, 21:35
Location: A6

Re: The Mentalist

Post by Svarog » 15 Feb 2012, 20:23

callac wrote:ovo je sve gluplje i gluplje...
Koliko god volio ovu seriju i njihove fore i bedastoće, moram se složiti s ovim. Sad sam pogledao zadnju epizodu i jedva sam je izgurao do kraja. Da ne govorim o epizodi prije
SpoilerShow
Grace i njezin fantom :roll:
. Bilo bi mi najdraže da su su se više posvetili redu i riješili to u ovoj sezoni i gotovo. Oh well...što je tu je. pratimo dalje
Well, is it not said: See a pin and pick it up, and all day long you'll have a pin

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 15 Feb 2012, 21:26

pa daaaa!
SpoilerShow
ona glupa situacija sa Cho i onom plavušom, mislim wtf, ženska je totalno nepotreban lik u seriji i još ne zna glumiti, scena u liftu je tako jadna da sam se naglas smijala. i još ostatak vezan uz glavnu priču... baš ga zaseravaju na najjače
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: The Mentalist

Post by olio » 22 Feb 2012, 21:56

Odgleda napokon sve šta je izašlo.

Meni je serija super, ima epizoda koje su za kantu i scena.
"filler" epizode su uglavnom dobre, neke i odlične...a sve ostale vezane za red john-a su genijalne
SpoilerShow
Također mi ne smeta niti malo šta se ne riješi red john, ja to gledam ko rivalstvo Holmes - Moriarty, dva archenemya koji se pokušavaju nadmudriti. Bilo bi bolje da se red john malo osobnije predstavi (da se pojavi ili razgovara direktno sa jane-om),a ne da samo to čuvaju za finale.
Mislim da mi ne bi smetalo ni da se ne sazna ko je red john, Jane živi samo zbog toga, oni jedan drugog pokreću, to mora biti finale finala, a do tada ću uživat u nadmudrivanju.

Zašto svaka serija mora biti ista ?!, zašto mora uvik story arc završiti unutar jedne sezone i zašto svaku sezonu se čudesno pojavi novi enemy, e pa mentalist pokazuje da ne treba biti tako

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 21 May 2012, 02:12

Eto,
SpoilerShow
ni nakon 4 sezone Jane nije ni milimetar bliže Red Johnu. Mislin, solidno je finale, i dobra je stvar šta sad Jane ima bar jednu RJ-ovu sljedbenicu u zatvoru, ali ovo već postaje smišno. RJ je toliko preuveličan da je Moriarty za njega mala maca. U 5. sezoni Jane konačno mora preokrenit igru inače će serija počet bit parodija same sebe.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply