The Mentalist

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: The Mentalist

Post by olio » 21 May 2012, 10:08

Slažem se !

4. sezona komentar
SpoilerShow
ja sam poprilično razočaran sezonom i finale je mi je čak bilo whatever.
Većina epizoda mi je bila boring jer uopće nisu zanimljivi slučajevi.

Red john se spominja po sredini sezone i onda su napravili ogromnu stanku i činilo mi se da se pripremaju za neko eksplozivno finale. A ono možda "OK" finale.
Također dovoljno dobro znam lik Jane-a da me ništa ne iznenadi, kao ono fejkanje mentalnog raspada u zadnje dvije epizode.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 21 May 2012, 22:55

Asolutna katastrofa! jebo me pas ako neću čekati zadnju epizodu kad KONAČNO bude zadnja sezona (i to provjereno zadnja) i pogledat samo nju, a ne se mrcvariti dosadnim filerima koji nisu čak niti gledljivi više
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 15 Nov 2012, 22:19

SpoilerShow
ne mogu reći da sam previše uvjerena kako je lik iz homeland sec. zapravo red john, neka zvjerka iz njegovog miljea da, ali baš on...hmmm... bilo bi apsolutno cool da se ispostavi kako ustvari je, al previše je do sad navlakuša bilo da ne budem skeptična..
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 15 Nov 2012, 23:48

SpoilerShow
Mene samo zanima kolko je zapravo Heller namjerava njega učinit očitim? Jer, sam glumac, njegova gestikulacija, maniri, glas, sve upućuje na RJ-a, triba li to bit još jedan red herring, il bi stvari tribale bit očite? Ja sna prvotno mislija kako ćemo mi gledatelji znat identitet RJ-a i onda ćemo kao u obratnim ulogama promatrat njihovo nadmudrivanje i gledat Jane-a kako sumnja, al nije sto posto siguran da je to RJ.

Ja san osobno prezadovoljan Corriganom ka izborom, lik izgleda baš onako kako sam i zamišlja RJ-a - crn, naočit, oštar pogled i crne oči. I kako je Rebecca (ona tajnica koja je počinila pokolj u CBI-u) još u 2. sezoni opisala RJ-a - "poput tebe, Patrick, i njegov pogled kao da gleda kroz osobu, u njenu dušu".

I sad bi mi stvarno bilo žaj da to ne bude on.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 15 Nov 2012, 23:53

SpoilerShow
ja sam već napisala na fejsu kako mi se izbor glumca jako sviđa! i da, po opisu bi to def. mogao biti on. no dvosjekli je mač, kako i sam kažeš, možda je baš namjerno "otkriven" da ljudi ne posumnjaju ili nas opet vuku za nos. time will tell, eventually :lol:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: The Mentalist

Post by olio » 16 Nov 2012, 00:07

SpoilerShow
meni on stvarno izgleda odlično za RJ, nekako ima manire i ponašanje koje savršeno odgovara, nekako opušteno..slično Janeu. A i bez obzira je li RJ ili ne, čini se ka genijalan protivnik. Volia bi da ovo bude odličan "battle of wits"

User avatar
Svarog
Posts: 165
Joined: 15 May 2011, 21:35
Location: A6

Re: The Mentalist

Post by Svarog » 07 Jan 2013, 20:48

činilo mi se da će ova sezona krenuti u boljem smjeru od prošle. dakle, pod bolje mislim sve što nije 2 epizode red john i 22 filler epizode.
SpoilerShow
prema zadnjoj epizodi izgleda da će forsirat Lisbon i Volker priču
Well, is it not said: See a pin and pick it up, and all day long you'll have a pin

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 07 Jan 2013, 21:28

Kako dobra zadnja epizoda, a
SpoilerShow
iduća bi mogla bit i najbolja u čitavoj sezoni. I mislim da će taj arc u njoj i bit okončan, i nešto mi govori da će ju na kraju povezat i s RJ-om. Mislim da je Volker povezan s njim, zbog Kirklandovog interesa za Volkera (čak i da Kirkland nije RJ poveznica je tu).
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 07 Jan 2013, 23:19

jadna van peltica, sva se izobličila od trudnoće, nekim ženama se fakat promjeni lični opis kad čekaju dijete.. sad sam na zadnjoj ep. pa javim dojmove :)
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 07 Jan 2013, 23:46

Da, i stvarno je komično gledat kako je pokušavaju stalno sakrit ili iza radnog stola ili ka u ovoj epizodi mase paketa koje nosi. :D
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 07 Jan 2013, 23:55

pa da, ne kužim zaš to rade?? mogla je otić nekamo privatno ili nešto, svaki scenarij je bolji od ovog pokušaja maskiranja :lol: dobra zadnja ep. veseli me kuda radnja vodi, sad sam u stanju da mi nije napeto tko je RJ jer uopće se ne isplati nervirati, njega će otkriti tek onda kada budu sigurni da nema više sezona i time će kao pokušati umanjiti sranje koje su napravili od ove serije, bilo bi mi puno zanimljivije da barem nama gledateljima otkriju pa nek se Jane igra mačke i miša s njim.. ovoj seriji baš fali nekako još jedna glavnija radnja osim RJ-a da nas drži navučene, slučajevi su podjednako nezanimljivi iz epizode u epizodu.
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 20 Feb 2013, 22:18

Ghost, pogledala sam 14. ep. i niš se u vezi RJ-a nije događalo pa mi sad nije jasno šta sam propustila? :) I da, antidote za crush u Simona Bakera je bio upravo on u ulozi Patrica Janea, a još mi bilo čudno kako to da mi se u ove četiri godine nije svidio i sad otkao gledam Guardian popizdim?? Stvar je u likovima koje tumače, eto, opet potvrđujem svoju teoriju kad sam i otvorila topic o glumcima iz serija u koje se zacopate iako nisu vaš tip.. Thank you Lord!
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 22 Nov 2013, 20:31

8. epizoda je vani, radi se o leaku, al kvaliteta je ok.

I eto ga, Red John je konačno otkriven. Ipak, epizoda i zadnji obračun su katastrofa i sramota za tv produkciju. Uz Dexterovo finale, najgore rješenje nekog story arca. Sram ih može bit za ovakvu pljusku fanovima!
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Mentalist

Post by callac » 03 Dec 2013, 18:08

užas, užas, užas! Sad će me bit sram nosit "Red John" / "Mentalist" majice koje imam..
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: The Mentalist

Post by Scarface » 03 Dec 2013, 22:53

callac wrote:užas, užas, užas! Sad će me bit sram nosit "Red John" / "Mentalist" majice koje imam..
Ja taman naručija onu crnu s RJ smileyem tjedan prije 8. epizode, i sad ju nosim zamišljajući kako je u biti finale 3. sezone bilo ono pravo, il da se finale još nije ni dogodilo. 8. epizoda 6. sezone za mene ne postoji. :mrgreen:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply