Farscape

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Farscape

Post by john_constantine » 27 Apr 2009, 17:38

Image

John Crichton je astronaut koji je ostvario svoj dugogodišnji san i otišao u svemir, ali je naletio na crvotočinu koja ga je odbacila daleko u svemir, na nepoznati svemirski brod nastanjen neobičnim bićima ili svemircima. Igrom slučaja, uplete se u pobunu u kojem zatvorenici otimaju živi brod Moja i pobjegnu u svemir, dok ih proganja vođa mirotvoraca, jer je nehotice svojom letjelicom usmrtio njegovog brata.

Cijela ekipa se neprijateljski ponaša prema jednom drugom. Svi drže samo do sebe, polako se stvara prijateljski odnos makar na težak način, povjerenje i dolaze novi likovi poput seksepilne Chiane. Stalno se otkrivaju nove stvari o glavnim likovima kao Zan ili Ka D'Argo. Kasnije se pojavljuju i novi negativci kao Scorpius, koji želi Johna, zbog crvotočine...

Za razliku od drugih sf serija kao star trek, ovdje su izvanzemaljci prikazani čudovišno, što daje originalni draž ovoj seriji, gdje se rijetko nalaze prijateljski izvanzemaljci. A osim tih, ima i mračnih stvorenja koje žude za kostima da bi preživjeli. Licemjerski likovi koji skrivaju svoje tajne ili imaju svoj korist u nečem drugome.

Naročito je originalna ideja o živome brodu, kojim upravlja Pilot. Sama serija traje 45 - 50 minuta, i nema tako zarazan štih, nego se radi o ozbiljnoj seriji, koja je kasnijim nastavcima povezana. Očekuje vas preokreti u radnji, alienska stvorenja, napeti završeci sezona (njih četiri). A kostimi aliena su čak i više nego odlično napravljeni.

Serija sadržava četiri sezone od kojih svaki ima 22 nastavaka i film poslije 4 sezone. Dajte mu priliku, većini će biti odbojna, ali jedna od boljih sf serija.
4/5
Michel puši karu.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Post by Sammy » 27 Apr 2009, 19:30

cim sam vidio sliku, odmah me asociralo na Star Trek...radnja je ok, al nevjerujem da cu nac vremena pored Harper's Islanda i Supernaturala...
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Post by callac » 27 Apr 2009, 20:23

Sammy wrote:cim sam vidio sliku, odmah me asociralo na Star Trek...radnja je ok, al nevjerujem da cu nac vremena pored Harper's Islanda i Supernaturala...
Već sam spominjala negdje ili nekome koliko serija uporedo pratim, mislim da je brojka oko 20 i to uz posao, psa, troje cimera, dečka i hrpu hobija.... Mislim da sam baš Consu rekla da se sve može kad se hoće! :lol:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 27 Apr 2009, 21:58

osobno, jedna od dražih sf serija, nije preduga, zanimljive radnje, a kraj je ljep i nema loose endova
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 29 Apr 2009, 19:24

callac wrote:
Sammy wrote:cim sam vidio sliku, odmah me asociralo na Star Trek...radnja je ok, al nevjerujem da cu nac vremena pored Harper's Islanda i Supernaturala...
Već sam spominjala negdje ili nekome koliko serija uporedo pratim, mislim da je brojka oko 20 i to uz posao, psa, troje cimera, dečka i hrpu hobija.... Mislim da sam baš Consu rekla da se sve može kad se hoće! :lol:


Istina, kod mene je broj i veći, a faks mi je užasno naporan, tako da je to itekako izvedivo.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Farscape

Post by john_constantine » 21 Mar 2011, 20:30

treća sezona postaje sve bolja. Imaginarni scorpius je prezabavan lik. Ali ovaj novi ženski lik je baš poprilično iritatan. Samo prigovara i upada u probleme, cendra oko svega i slično. Kao da su je pokušavali ubaciti kao neki komični lik, samo ne pali baš uvijek... Nadam se da neće dugo biti u seriji.
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: Farscape

Post by Aryx » 30 Mar 2011, 17:56

skidam prvu sezonu jer sam vidio mnoge pozitivne komentare :D, bas me zanima :p
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Farscape

Post by maddjuro » 30 Mar 2011, 17:58

neces požaliti

ja sam krenuo skidati babylon 5
I may be an idiot, but i am no fool.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Farscape

Post by Truba » 31 Mar 2011, 14:15

ja sam davno skinuo babilon i po malo gledam nije loše

za farscape se jos nećkam nešto mi se više ne gledaju serije stare :axe:
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Farscape

Post by Michel » 21 May 2013, 22:21

Uskoro ponavljam gledanje :supz:

Možda već idući tjedan. Gledao prije 4 godine. Prvih sezona se i slabo sjećam, pogotovo prve. Valjda zato što nije bilo Scorpiusa. :prayer:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Farscape

Post by callac » 22 Aug 2013, 00:14

najdivnija sf serija ikad! mislim da ću ju reprizirati češće nego stargate, a mislila sam da je to nemoguće :lol:
u tri mjeseca sam ju dva puta ponavljala, čim iscrpim trenutne zalihe serijaa, opet će me zabavljati prije spavanja!
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Farscape

Post by maddjuro » 22 Aug 2013, 02:38

mogao bi je i ja opet reprizirat; samo mi ide na jetra ovaj moj divix player koji iz nekoga razloga nece ocitati zadnje 3 epizode na svakom DvDu..
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Farscape

Post by Michel » 20 Dec 2014, 23:34

Zaboravio komentirati. Sad sam upravo pogledao 2x9 :supz:

Inače, prva sezona slaba. Ničeg se nisam sjećao otkad sam prvi put gledao osim naravno Scorpiusa i tad postaje dobro. Druga sezona je zasad dobra, ali ova deveta epizoda kad zamijene tijela. Rygel u Johnovo tijelo pa kad pokuša pišati :lol:

Ili Chiana u tijelo D'Arga pa oni pokreti, hahahaha. Nadam se da ću uskoro vidjeti Scorpiusa.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Farscape

Post by Michel » 28 Dec 2014, 14:29

10., 11., 12., i 13. otišle.

My Three Crichtons - dobra epizoda o Crichtonu i njemu kao iz prahistorijskog doba i iz budućnosti.

Look at the Princess: Part 1: A Kiss Is But a Kiss - Look at the Princess: Part 2: I Do, I Think - Look at the Princess: Part 3: The Maltese Crichton

Izvrsna trilogija :supz: ima rupa, ponajviše što nigdje nema zaštitara na tom planetu, a tamo je ptinceza, al dobro. Ostalo je izvrsno. Svatko je od njih dobio priču. Zhaan na brodu susrela kreatora koji je dao dušu Moyi.

D'argo je morao surađivati sa Scorpiusom da bi oslobodio Chianu i Chrichtona. Pa onaj reptil kao negativac, završna borba odlična. Chrichton poludio na onom brodu :lol: tu mi je baš bio badass. Iako je malo nategnuto kad je izašao u svemir bez kacige.

I Scorpius na kraju glumio da mu je toplo, a sve izrežirao. Izvrstan negativac.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Farscape

Post by Michel » 13 Jan 2015, 23:51

Epizode 14, 15, 16 i 17 otišle :supz:

Beware of Dog - neloša epizoda o nekom malom stvorenju na koje naiđu pa ga love na brodu.

Won't Get Fooled Again - najluđa epizoda dosad. Na Zemlji, Chrichton i halucinacije, Scorpion, D'argo kao ženskar :lol: rajgal kao glavi upravnik. Ludilo od epizode.

The Locket - dobra epizoda o naglom starenju koje je uhvatilo Aeryn. Zhaan opet spašava :rock:

The Ugly Truth - dobra epizoda o suđenju i susreli smo novu vrstu vanzemaljaca.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply