Twin Peaks

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Twin Peaks

Post by John_Ryder » 15 Jan 2024, 19:08

hitman_4 wrote:
15 Jan 2024, 11:09
michel opet ne možeš spavati zbog lijekova koje miješaš sa alkoholom. gubiš noći i onda spavendraš cijeli dan. kao i ryderica samo što taj ne spava noću zato što je junfer i incel :!:
A koji si ti kurac bijedniče? :D internet ratnik.
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Twin Peaks

Post by hitman_4 » 15 Jan 2024, 21:31

al se junfer i incel ryderica koji noćima ne spava opet pronašao i onda se u pola 5 uljutro ulogira u svoj drugi profil inferno i glumi da je netko drugi :prayer:
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Twin Peaks

Post by John_Ryder » 15 Jan 2024, 22:29

hitman_4 wrote:
15 Jan 2024, 21:31
al se junfer i incel ryderica koji noćima ne spava opet pronašao i onda se u pola 5 uljutro ulogira u svoj drugi profil inferno i glumi da je netko drugi :prayer:
Jadan si.Tužan je tvoj život... :P
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Twin Peaks

Post by hitman_4 » 16 Jan 2024, 07:54

ajde sad junferu i incelu ryderice koji ne spavaš noćima zbog mržnje prema ženama logiraj se preko svog drugog profila inferna :D
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Twin Peaks

Post by John_Ryder » 16 Jan 2024, 09:34

hitman_4 wrote:
16 Jan 2024, 07:54
ajde sad junferu i incelu ryderice koji ne spavaš noćima zbog mržnje prema ženama logiraj se preko svog drugog profila inferna :D
Ulogiraj se ti preko svojih drugih 5 profila bolesniče :D
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 16 Jan 2024, 14:22

Traces to Nowhere - epizoda poznata po tome što je ovo prvo pojavljivanje BOB-a, jednog od najvećih zlikovaca u povijesti televizije. I prvi meeting između Audrey i Coopera. Osima toga, Bobby i Miles se potuku u one eyed jacku, a James i Donna otkriju da se vole. Totalno drugačija epizoda od prve, a opet odlična. Malo toga čudnoga u ovoj epizodi. 9/10

Zen, or the Skill to Catch a Killer - a ovo je malo remek djelo. One Armed Man aka Mike koji je inače povezan sa BOB-om jer su zajedno ubijali, a jel znate što je njegova ruka koju nema?
SpoilerShow
onaj patuljak koji pleše u Waiting room
tu se i patuljak pojavljuje u snovima Coopera kao i Laura Palmer. Vrhunska epizoda u kojoj smo dobili sve. A Waiting room je
SpoilerShow
neka vrsta čistilišta gdje čekaju duše hoće li u raj ili pakao. White Lodge ili Black Lodge.
10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 18 Jan 2024, 01:33

Rest in Pain - najemotivnija epizoda sprovod i svi se okupili al neke scene su mi zakon tipa kako je James parodija na Branda i sve te moto filmove 50-ih, ali Lynch to super izokrene. Kao, on bi trebao biti bad boy a ustvari plačljiva mimoza. Ili Laura kao american sweetheart i kraljica škole, a ustvari narkomanka i poluprostitutka. Sav taj idealistički americana stil Lynch uzme i izokrene. I sad primijetim koliko ima subplotova, ma fantastično. Svaki lik je bitan. Čista sapunica. Ja kad kažem da je Twin Peaks sapunica, ljudi misle da serem. Twin Peaks je SAPUNICA, tako je i Lynch zamislio ali u tu sapunicu je ubacio sve moguće i to funkcionira. Mislim, tu je svako sa svakim. Svako svakog vara, ali doslovno. 9/10

The One-Armed Man - Mike iliti ga One Armed Man - parnter in crime sa BOBom ali si je odrezao ruku koja je postala patuljak. Dobro se izvukao. 9/10

Cooper's Dreams - razgovor sa Log Lady koja je medija, sjajne scene. I luda Audrey, kakav je to slatkiš ajme meni. Sherilyn Fenn kad je bila mlada je jedna od najljepših žena ikad, dobro ovdje je curetak ali tu je imala 25 godina iako glumi srednjoškolku. A tek kraj, senzualna i divna. 9/10

Realization Time - ovdje se izdogađalo nevjerojatno puno subplotova. James, Donna i Madeline izvukli psihijatra Jacoba van a čovjek ni kriv ni dužan. Shelly upuca Lea pa briljantan razgovor Coopera sa onim debelim koji mu priča kako je Laura pregrizla onaj žeton. Mogu si to sve vizualizirati toliko je dobro napisano. 9.5/10

The Last Evening - ah slavno finale prve sezone toliko malo odgovora, a još puno pitanja pa kraj
SpoilerShow
kad Cooper bude upucan
sve to daje čar ovoj sapunici.
10/10

10/10 za sezonu koja i nema puni nadrealnosti niti čudnih trenutaka. Druga sezona je ta koja toga ima jako puno i jedva čekam da krenem.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Twin Peaks

Post by John_Ryder » 18 Jan 2024, 09:57

tako je, 10/10 za ovo remek djelo!
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 18 Jan 2024, 21:38

May the Giant Be with You - prva epizoda druge sezone isto slavna epizoda jer se po prvi put pojavljuje Div i onaj hororični kraj sa BOBom :supz: a između toga Audrey u onom bordelu u što se upustila, ali kako izgleda uh :heart: pa sapuničarski momenat između Donne i Jamesa te posjeta u zatvoru. Andy i kako se udario sa daskom :lol: ma legendarna epizoda. 10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Twin Peaks

Post by John_Ryder » 18 Jan 2024, 23:34

Michel wrote:
18 Jan 2024, 21:38
May the Giant Be with You - prva epizoda druge sezone isto slavna epizoda jer se po prvi put pojavljuje Div i onaj hororični kraj sa BOBom :supz: a između toga Audrey u onom bordelu u što se upustila, ali kako izgleda uh :heart: pa sapuničarski momenat između Donne i Jamesa te posjeta u zatvoru. Andy i kako se udario sa daskom :lol: ma legendarna epizoda. 10/10
Sad me nostalgija uhvatila.Skida se, pasat će za hladne, tmurne maglovite noći :supz:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 19 Jan 2024, 01:23

Samo daj, baš paše vidiš neke stvari koje prije nisi vidio.

Coma - još jedna slavna epizoda najviše zbog Jamesa, Donne i Maddy kada zajedno pjevaju onu cringe pjesmu, ali to je Twin Peaks. Čista melodrama koja te primi uz tu pjesmu neke emocije ti daje i što se događa? Odmah iduća scena Maddy vidi BOB-a kako dolazi prema njoj preko kauča i dobijemo potpuno druge emocije. Fantastično. Pa Leland govori Harriju i Coopu da poznaje BOB-a hehe kakav foreshadowing. 9.5/10

The Man Behind the Glass - epizoda poznata po tome što je dala dva nova lika. Jeana i Dicka koji je povezan sa Lucy i njezinim djetetom. Uz to, Audrey i dalje zarobljena i psihički mučena, a pomoću psihijatra Jacoba, Coop i Harry saznali tko je ubio Jeanovog brata. 9/10

Često čujem za drugu sezonu da je puno slabija od prve pa čak i da je loša i ja se pitam jel smo gledali istu seriju? Ono što je zanimljivo je to da mi je prva sezona najbolja, pa treća i onda druga. No, ono što mi je još najzanimljivije je da su mi tri najbolje epizode Twin Peaksa iz druge sezone. Pa kako to da mi je druga sezona onda na trećem mjestu. Poznato je da je prvih 9 epizoda druge sezone na razini, ako ne i bolje od prve sezone. No, ono gdje se druga sezona gubi je ta sredina od 10. do 17. epizode koje su ok, neke jesu slabe i to će se i ovdje vidjeti po ocjenama, da bi se onda sezona natrag digla od 18. epizode do finala. Druga sezona nipošto nije loša jer kako može nešto biti loše, a prvih 9 epizoda remek djela i finalnih par epizoda također.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 19 Jan 2024, 23:02

Laura's Secret Diary - još jesan odličan foreshadowing jer je Leland optužen za ubojstvi onog debelog za k ojeg je mislio da mu je ubio kćer. Ben je zvao Coopera da mu pomogne izvući kćer Audrey iz one eyed jacka. A Hank ima neočekivanog posjetioca u kafiću/restoranu. 9/10

The Orchids Curse - spašavanje Audrey :supz: kakvi majstori, kao prave ninđže. A Bobby i Shelly u svojem svijetu pripremaju Leu pakao bolje da je umro nego ovo što mu spremaju. I epizoda s kojom je krenula priča oko Nadine, kakva luđakinja :zubifale: 9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 20 Jan 2024, 22:35

Demons - ovaj Harold isto kakva mimoza, ali shvaćam što predstavlja i zašto ga je Lynch uveo. No, One Armed Man iliti ga Mike kada sjedi pred Cooperom i ostalima pa govori o BOB-u jeza me hvata baš jebeno odglumljeno i napisano. 9/10
Dale Cooper: Who are you?
"Mike" The One-Armed Man: My name is Mike.
Dale Cooper: What are you?
"Mike" The One-Armed Man: I am an inhabiting spirit.
Dale Cooper: Who is Phillip Gerard?
"Mike" The One-Armed Man: He is host to me.
Dale Cooper: You spoke to me in my dream, about Bob.
"Mike" The One-Armed Man: He was my familiar.
Dale Cooper: Where does Bob come from?
"Mike" The One-Armed Man: That cannot be revealed.
Dale Cooper: What does Bob want?
"Mike" The One-Armed Man: He is Bob, eager for fun. He wears a smile, everybody run. Do you understand the parasite? It attaches itself to a life form and feeds. Bob requires a human host. He feeds on fear and the pleasures. They are his children. I am similar to Bob. We once were partners.
Dale Cooper: Through the darkness of futures past / The magician longs to see
"Mike" The One-Armed Man: One chance out between two worlds / Fire walk with me. But then I saw the face of God and was purified. I took off the arm, but remained close to this vessel, inhabiting from time to time for one single purpose.
Dale Cooper: To find Bob.
"Mike" The One-Armed Man: To stop him. This is his true face. But few can see it. The gifted and the damned.
Dale Cooper: Is Bob near us now?
"Mike" The One-Armed Man: For nearly 40 years.
Dale Cooper: Where?
"Mike" The One-Armed Man: A large house made of wood. Surrounded by trees. The house is filled with many rooms, each alike, but occupied by different souls, night after night.
Dale Cooper: The Great Northern Hotel.
Lonely Souls - i evo jedne od najslavnijih i najboljih epizoda ikada u povijesti televizije. Epizoda kada se saznaje tko je ubojica i to se tkao brzo desi u smislu prikazivanja pred ogledalom. Predobro odrađeno pa bijeli konj prije koji je donosioc smrti pa ubijanje Maddy (za kojom nitko ne žali i ista Laura Palmer). Kako fantastično napravljeno pa sami kraj kad su u baru svi i svi osjete da se nešto loše dogodilo. Donna počne plakati, Bobby ne zna što će sa sobom, a Cooper vidio diva i onaj konobar ga potapša i kaže 'oprosti'. I da, Julie Cruise na kraju pjeva ajme ljepote od glazbe :heart: 10/10


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 22 Jan 2024, 23:38

Drive with a Dead Girl - epizoda u kojoj je Ben Horne uhićen pa kad su rekli Lelandu, on se morao pretvarati pa njegov ples :D 9/10

Arbitrary Law - jedna od najboljih epizoda Twin Peaksa, i zadnja epizoda u cijelom ovom storyarcu oko Laure i tko ju je ubio. Napokon priznanje u fenomenalnoj emotivnoj sceni gdje Leland sve priznaje. Cooper okupio sve i otkrio što mu je Laura rekla u snu. Odlično odglumljeno, snimljeno i napisano. 10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11424
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Twin Peaks

Post by Michel » 23 Jan 2024, 23:04

Dispute Between Brothers - i evo naglog pada u kvaliteti pa treba izdržati ovu sredinu sezone. Nadine super jaka, niš posebno osim kraja sa Cooperom i Briggsom. 6.5/10

Masked Ball - ovo je prva epizoda gdje se pojavljuje David Duchovny kao Dennise, super reakcija Coopa kad vidi da se oblači kao žensko. Nešto bolja epizoda od prošle. Otvoreno nekoliko novih archova sa Mikeom i Nadine. Audrey i Bobby. 7/10

The Black Widow - ovdje James upoznaje jednu stariju žensku kojoj popravlja auto pa znamo odmah gdje to vodi. I zaboravio sam spomenuti u ovim epizodama Bena Hornea koji po meni ima jedan od najboljih archova u cijeloj seriji od prve do treće sezone i to njegovo iskupljenje a i glumac odlično glumi. Spominje se i White Lodge i Black Lodge pa se mitologija lagano širi. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply