Stargate SG-1 (1997-2007)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Stargate SG-1 (1997-2007)

Post by A$H » 07 Feb 2009, 18:41

Creators:
Jonathan Glassner
Brad Wright

PLOT - General Hammond summons Colonel Jack O'Neill out of retirement to embark on a secret rescue mission. O'Neill confesses that he disobeyed orders to destroy the Stargate on Planet Abydos, and that scientist Daniel Jackson may still be alive. Arriving on Abydos with his team, O'Neill meets up once again with the scientist, who has discovered a giant elaborate cartouche in hieroglyphics. All signs point to the fact that this is a map of many Stargates that exist throughout the galaxy - a development that makes the dream of the SG-1 team to travel throughout the universe in time a reality.

POSTERS

Image

GLUME

Originalan postava:

Richard Dean Anderson ... Colonel Jack O'Neill
Michael Shanks ... Dr. Daniel Jackson
Amanda Tapping ... Major Samantha Carter
Christopher Judge ... Teal'c
Don S. Davis ... Major General George Hammond
Gary Jones ... Sgt. Walter Harriman

Kasnije zamjene:

Kroz sezonu 6 Michael Shanks aka Dr. Daniel Jackson je zamjenjen sa Corin Nemec aka Jonas Quinn.(u sedmoj se Shanks vraca i ostaje do kraja serije)

U 9. sezone odlazi glavni i najbolji lik u seriji Richard Dean Anderson aka Colonel Jack O'Neill, zamjenjuje ga Ben Browder aka Lt. Colonel Cameron Mitchell..te od tad serija kvalitetom ide samo prema dolje..
U istoj sezoni dobivamo i novu clanicu tima Claudia Black aka Vala Mal Doran..(koja je bas nepotebna)
Te odlazi i Don S. Davis aka Major General George Hammond, te se tu serija skroz izgubila..zamjenjuje ga Beau Bridges aka Major General Hank Landry..koji iskreno nije ni upola karizmatican lik kao njegov predhodnik..

TRAILER (prve sezone) - http://www.youtube.com/watch?v=yOhPAQKLJlw

SLIKE

Original ekipa

Image

Sezona 6(zamjena Dr. Daniel Jackson-a)

Image

Zadnja ekipa

Image

Iz serije

Image
Image
Image
Image
Image




It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Stargate SG-1 (1997-2007)

Post by A$H » 07 Feb 2009, 18:42

Po meni najbolja SF serija do sad (prvih 8 sezona, 9. i 10. su zabavne i gledljive..ali ni do koljena glumcima i pricama u pocetku sa originalnim glumcima i temama(jer u zadnje dvije sezone imaju sasvim nove teorije i neprijatelje))..serija se nastavlja direktno na filma..najveca razlika izmedju serije i filma je ime glavnog lika Jack O'Neill-a koji u seriji ima dva L u prezimenu dok je u filmu jedno L..cak se tokom serije i zeza sa tim recenicom "There is another Jack O'Neil, only one L, who has no sense of humour"..prva sezona malo steka kaj se tice efekata..dok je po scenariju odlicna..ali nakon uspjeha vidi se da je puuuuno vise love kasnije ulozeno u nju..odlicni glumci..odlicni likovi..Jack O'Neill je jednostavno najopiceniji lik kojeg sam do sad vidio..ovaj lik je legenda flegamtican i duhovit kad netreba..hehe..
U seriji se pojavljuju i glumci iz drugih sf serija kao gosti..tipa - Robert Picardo, Carmen Argenziano, Lexa Doig, Ronny Cox...
ma jednostavno preporuka.. 8)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Mamoorlook
Posts: 188
Joined: 19 Jul 2007, 13:09

Post by Mamoorlook » 07 Feb 2009, 19:27

ma daj, meni serija djeluje ko da gledam Navy CIS ili JAG, samo sa kostimima. lošim.
All right then, roll! ROLL through the gates of hell. Must you take the fun out of everything?

User avatar
gandalf
Posts: 529
Joined: 06 Nov 2006, 13:04
Contact:

Post by gandalf » 07 Feb 2009, 19:32

Meni je cijeli SG serijal prilično dobar, no SG1 rula!

JAG je dobra serija, što mu fali :)! Kostimi postaju bolji kako dobivaju više para!


Navodno se snima Stargate Universe, neki novi SG serijal!

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Post by callac » 07 Feb 2009, 20:07

SG franšiza je stvarno odlična! Naravno da se kao i sve ostale serije lagano razvodnjava na kraju zadnjih sezona, a ne pomaže ni to što su kod SG-1 promjenili glumce i ostali bez najvećeg aduta-ONeilla. SG Atlantis uvodi malo mračnije likove Wraithe koji prepredobro izgledaju. Snimanje i SG-1 i Atlantisa završeno je, sada čekamo treći film( izašli su Ark Of truth i Continuum) koji bi se trebao nadovezati na zadnju sezonu Atlantisa. SG Universe treća je serija iz franšize i nešto ne zvuči obećavajuće, a ja se iskreno nadam da nisam u pravu i da će me iznenaditi :) Ako nekoga zanima više o Stargate-u već sam bila postala link na forum http://www.sgcroatia.org/index.php
ali ne škodi ponoviti ga, novi članovi su dobrodošli :D
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Feb 2009, 21:47

jep, počeo sam gledati prvu sezonu, makar dosta dugo traje, pa gledam par puta na tjedan. A skidam sve od toga, ali sada sam trenutačno na farscape, pa sam zapostavio.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 07 Feb 2009, 23:14

pogledah i ovu i atlantis seriju, istina jedne od boljih SF serija danas, iako mi je star trek draži
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 07 Feb 2009, 23:37

ovo nisam nikada kontinuirano pratila, ali zahvalna sam slovenskom 'A-kanalu' koji je seriju pustao dugi niz godina i moglo se svaku vecer kad se imalo vremena naletiti na nj.
dobila sam u ruke prve dve sezone pa ce se uskoro pogledati kak se spada. :)

User avatar
gandalf
Posts: 529
Joined: 06 Nov 2006, 13:04
Contact:

Post by gandalf » 08 Feb 2009, 01:08

john_constantine wrote:jep, počeo sam gledati prvu sezonu, makar dosta dugo traje, pa gledam par puta na tjedan. A skidam sve od toga, ali sada sam trenutačno na farscape, pa sam zapostavio.
Ja sam obrnuto, Farscape sam počeo i nikad završio a ovo sve pogledao!

Trebao bi ispočetka da se podsjetim! :o

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Mar 2009, 14:25

Ep. - The Broca Divide prva sa ovakvim humorom i to svako malo..odavde je sve pocelo..lol..

Teal'c: Col. O'Neill?
Col. O'Neill: [imitating Desi Arnaz] Lucy, I'm home!
Teal'c: I am not Lucy.
Col. O'Neill: I know that. It's a reference to an old TV—never mind, open the door.
Teal'c: I will summon the doctor.
Col. O'Neill: No, come on. I'm fine. I'm back to being myself. Just open up.
Teal'c: I cannot be certain that you are back to being yourself. You referred to me as "Lucy."

Col. O'Neill: Daniel, you dog, you keep this up, you'll have a girl on every planet.

Col. O'Neill: Oh, I got in a little wrestling match with Carter.
Dr. Jackson: Why?
Col. O'Neill: I guess she's got whatever Johnson's got. Had to drag her off to the infirmary.
Dr. Jackson: What, did she start a fight with you, like Johnson did with Teal'c?
Col. O'Neill: No, she, uh, tried to seduce me.
[pause]
Dr. Jackson: Oh. [pause] You poor man...

:rotflmao: :rotflmao:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Mar 2009, 15:24

:rotflmao: :rotflmao: Baš sam jučer gledao tu epizodu, prejako.

ova mi je najjača "Daniel, you dog. You keep this up, you'll have a girl on every planet." :prayer: :prayer: :rotflmao:
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Mar 2009, 15:32

sinoc u The First Commandment..

[Teal'c tests an alarm by tossing a rock into it]
Col. O'Neill: Perfect. If any little rocks sneak up on us, we'll have plenty of warning.

:lol: :lol: :lol:



danas se nastavlja dalje..hehe..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Mar 2009, 16:16

Cold lazarus prva full ozbiljna epizoda..dosta emotivna i otkriva dosta o privatnom Jack-ovom zivotu..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Mar 2009, 17:13

A$H wrote:Cold lazarus prva full ozbiljna epizoda..dosta emotivna i otkriva dosta o privatnom Jack-ovom zivotu..
evo, počeo sam gledati, očekivao sam neke aliene konačno, a čim je izašlo ono iz kristala, zna se što će biti...
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 09 Mar 2009, 17:17

john_constantine wrote:
A$H wrote:Cold lazarus prva full ozbiljna epizoda..dosta emotivna i otkriva dosta o privatnom Jack-ovom zivotu..
evo, počeo sam gledati, očekivao sam neke aliene konačno, a čim je izašlo ono iz kristala, zna se što će biti...
cekaj da uzems sljedecu..The Nox..hehe..danas je gledam.. :D
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply