The Office UK & US verzija

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Office UK & US verzija

Post by HorrorHR » 01 Dec 2010, 01:58

jedna od rijetkih serija ala seinfeld koju mogu pogledati sto puta kada naletim na tv... mislim na US verziju...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Office UK & US verzija

Post by filmofil » 01 Dec 2010, 02:22

US verzija je odlična, ali koncept joj je pretipičan i spašava ju par likova koji su jako dobro napisani (michael je faking ikona postao, a tu su još dwight, creed, itd)...inače, dosta su se srozali u zadnjih par sezona

kaj se UK verzije tiče, to je možda najbolja serija ikada! ne samo u konkurenciji humorističnih...nije baš za svakoga, žao mi je što puno ljudi ne 'kuži' šta su merchant i gervais snimili...cijela filozofija života je stavljena u tih 12 epizoda i 2 specijala...na jedan genijalan i inteligentan način napravili su satiru o današnjem društvu i društvenim ulogama...temelj serije su osnovna egzistencijalna pitanja, odnosi ljudi, životni putevi, sitnice koje život znače, ljubav, okrutnost sadašnjeg socijalnog poretka, itd...pravo skriveno remek djelo

što se šefova tiče u obje serije, ne bi ih mogao usporediti...oboje su genijalni i možda najbolje napisani likovi TV svijeta...iako su usko povezani office franšizom ipak su jako različiti i neusporedivi
This is the Zodiac speaking.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Office UK & US verzija

Post by filmofil » 10 May 2011, 03:45

upravo sam pogledao epizodu michael's goodbye iz 7. sezone :( ta epizoda i ona s prosidbom su za mene bili totalni emotional outburst, osjetio sam taj odlazak michaela kao da mi odlazi neki dobar prijatelj

michael, doviđenja i sretno u coloradu :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Office UK & US verzija

Post by callac » 10 May 2011, 07:25

filmofil wrote:upravo sam pogledao epizodu michael's goodbye iz 7. sezone :( ta epizoda i ona s prosidbom su za mene bili totalni emotional outburst, osjetio sam taj odlazak michaela kao da mi odlazi neki dobar prijatelj

michael, doviđenja i sretno u coloradu :)
ja odgađam zadnju jer ona prosidba me dotukla, sreća pa sam sama gledala i nisam nikome morala objašnjavati suze :lol: Isti osjećaj spram serije i Michaela imam kao i ti. I moje čitavo društvo, mislim da bi mogli na idućem tulumu ga prikladno ispratiti :partyman:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: The Office UK & US verzija

Post by filmofil » 10 May 2011, 14:45

This is the Zodiac speaking.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: The Office UK & US verzija

Post by callac » 18 May 2011, 17:09

šmrc! :cry:
a sad se bacam na skidanje UK verzije! :partyman: :partyman:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Office UK & US verzija

Post by Michel » 06 Apr 2013, 23:24

Pogledao The Office UK. Dvije sezone i još su mi ostala dva božićna specijala. Ne znam otkuda da krenem, ali za početak da kažem kako je ovo jedna od najboljih hum. serija. 10/10 dajem dok za Extras 9/10. Extras mi je draži kao serija, ponajviše zbog toga što ima više drame pa sam se više povezao s likovima.

Stvarno je teško opisati ovu seriju jer ne znam kako bi se točno izrazio. Krenimo od likova.

Tim - meni je Tim genijalan lik. Jedan od onih likova koji žele biti normalni, ali u onakvom okruženju ne mogu to postati pa se i njemu doagađaju gluposti :D al ono što je najbolje kod njega, ma kod svakog lika su izrazi lica, mimike, pokreti s rukama. Tim ima najbolje izraze lica, taj pogled. Pogotovo kad zajebava Garetha ili kad Garteh nešto ludo napravi pa Tim gleda u čudu, okrene glavu lijevo - desno da vidi jel to još netko vidio :lol: :lol: baš ono, kao u stvarnosti. To je to. Najjače mi je bilo sad u drugoj sezoni kad dođe onaj lik koji popravlja kompjutere i počne razgovarati sa Garethom, a Tim sjedi iza njih i ovaj počne govoriti kako je Bruce Lee živ i da radi za neku specijalnu jedinicu protiv trijade, a Tim gleda u čudu :lol: takve stine stvari su naprosto napravljene savršeno. http://www.youtube.com/watch?v=2Z8pgV74_Hw

A tek ljubavna priča između njega i Dawn :prayer: baš ono, odlično. U jednu ruku iritira jer kad će više dok s druge strane jedva čekaš njihove poglede i zajebanciju.

Gareth - on je pa... ne znam što je, ali znam da je lik kojeg bih i ja želio zajebavati cijelo vrijeme :zubifale: al ne, njegove analize, izjave su za anale. "You know the phrase softly softly catchee monkey? …I could catch a monkey - if I was starving I could. I’d make poison darts out of the poison off deadly frogs. One milligram of that poison can kill a monkey. Or a man. Prick yourself, you’ll be dead within a day. Or longer. Different frogs, different times." :lol: :lol:

Takvi su najbolji, misli da je sam vrh, ne zna primiti šalu, uvijek je kao ozbiljan, a kad se šali. to je onda čista sramota. Ona kosa, hod, pogledi prema ženskim osobama pa kad se ide upucavati ili kad mu dođu oni prijatelji. Oggy, rok rok rok :lol: :lol:

David Brent - alfa i omega, jedan od najboljih napisanih likova u televizijskoj povijesti. Ono što sam gore govorio za mimiku, pokreti. To je on. Priča neku dogovdoštinu i svako malo si dodiruje kravatu. Takve detalje obožavam. Ili nos. Ili kad ozbiljno objađnjava posao pa radi ono s rukama :lol: onaj ples koji je izveo u drugoj sezoni kad je onaj njegov šef izveo Travoltu, a ovaj ubio ili motivacijski govor :supz:

Na kraju druge sezone
SpoilerShow
me čak i dotakao. Pogotovo kad je natrag tražio posao skoro pa se rasplakao.
Ne bih sad išao secirat epizodu po epizodu jer bi to trajalo, i sve su vrhunske. Pogotovo me dojmila Charity kad svi obuku u nešto, a David Brent na kraju kad čuje onu vijet pa kad se digne :prayer: :prayer: ono je nešto najneočkivanije što sam vidio u ovoj seriji. Pa ne možeš mi se tako obući :lol: :lol:

u prvoj sezoni onaj nastavk kad su išli na sastanak pa kad pričaju, a David slučajno spomene da zna svirati gitaru, a iduća scena vidimo njega kako svira i pjeva :supz: ili njegovo citiranje razno raznih filozofa. Ma joj, mogao bih do sutra.

I još jedan lik je toliko odlično napravljen. Finch, Davidov prijatelj kojeg on najviše cijeni. Ženskaroš, Warren Beuaty The Office svijeta.

Ta dva božićna specijala si ostavljam za idući tjedan. Čujem da su ti specijali najbolji i želim ih pogledati kad mi se ovo oduševljenje slegne da opet mogu biti miran i opet se oduševiti.

Američku verziju ću počet gledati, ali ne ovaj mjesec. Možda čak na ljeto. Puno je to epizoda. Po forumima vidim da su mišljenja podijeljenja oko toga koja je verzija bolja. Dosta njih kažu da je američka.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply