Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 26 Oct 2010, 10:29

"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Bub » 05 Nov 2010, 22:35

Once Brothers
Drazen Petrovic and Vlade Divac were two friends who grew up together sharing the common bond of basketball. Together, they lifted the Yugoslavian National team to unimaginable heights. After conquering Europe, they both went to America where they became the first two foreign players to attain NBA stardom. But with the fall of the Soviet Union on Christmas Day 1991, Yugoslavia split up. A war broke out between Petrovic's Croatia and Divac's Serbia. Long buried ethnic tensions surfaced. And these two men, once brothers, were now on opposite sides of a deadly civil war. As Petrovic and Divac continued to face each other on the basketball courts of the NBA, no words passed between the two. Then, on the fateful night of June 7, 1993, Drazen Petrovic was killed in an auto accident. "Once Brothers" will tell the gripping tale of these two men, how circumstances beyond their control tore apart their friendship, and whether Divac has ever come to terms with the death of a friend before they had a chance to reconcile.
Image

ESPN

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Andrej » 05 Nov 2010, 22:41

Ovo bih stvarno voleo da odgledam, pogotovu ako je priča na mestu, jer sam kao i milion drugih klinaca u Beogradu odrastao na terenu za basket, a idoli nam nisu bili neki NBA crnci(ne mislim rasistički), nego najveći među svima - baš taj Dražen Petrović i cela ta vanserijska genracija.
Ostala nam je i dan danas navika da u trenutku ispuštanja lopte vičemo - Držen Petrović :supz:
We're all mad here...

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Bub » 05 Nov 2010, 22:52

Ma legende su obojica i još sam trenirao košarku, pa me još više interesira. Doduše više sam Vladeta gledao, tek sam naknado pogledao sve u vezi Dražena, pošto sam imao 9 god kad je poginuo. Imaš na torrent-ima pa skini.

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 20 Nov 2010, 17:55

GG Allin & the Murder Junkies - Raw, Brutal, Rough & Bloody - Best of 1991 Live (2004)

Image

Uh, kako jak DVD, pojma nisam imao da je ovakvo nešto uopšte izašlo, jer sam se do sad susretao samo sa nekakvim skrnavim VHS snimcima koncerata, i onim jednim dokumentarcem Hated (1994), tako da me ovo totalno oduševilo. Na ovom DVD-u se nalaze kompletni snimci čak tri giga, u San Diegu, Čikagu i Atlanti, i to začuđujuće dobrog kvaliteta, što je vaistinu eksluziva kada je GG u pitanju. Pored prebrutalnih koncertnih snimaka, tu je i genijalan intervju sa GG-evom majkom, koja je tek faca za sebe, i gde ona ponosna, sa puno ljubavi, govori o svojim sinovima, ali nam i otkriva iz prve ruke na koji način je GG dobio svoj čuveni nadimak. Dakle, skroz suluda a ujedno i ultra-genijalna priča o kojoj sam već pisao pre jedno 2 godine, ali to se ne računa jer živa reč je ipak živa reč, tako da to jednostavno morate overiti, a za sve one koji i nisu baš neki fanovi GG-a, te nemaju nameru da skidaju ovaj DVDrip, postavio sam dole youtube klip, gde ide upravo ta priča o nadimku. I vaistinu, keva je skroz objasnila i pobedila. Dakle, MUST-MUST-SEEE!!! (110 min)

http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... rutal.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by filmofil » 22 Nov 2010, 20:59

upravo sam pogledao dokumentarac o morskim psima blue water, white death...preporučam svima koje zanima ta tematika, materijal je iz 1971. i to se vodi kao prvi snimljeni susret pod morem morskog psa i čovjeka face to face...radi se o ekipi koja prelazi put od afrike preko indije to australije da bi našla veliku bijelu psinu

cijeli dokumentarac je vizualno prekrasan i pokazuje brutalnu prirodu morskih pasa te odnos mora i čovjeka...tako imamo snimku kako ubijaju kita iz prve ruke i kasnije cijelo jato morskih pasa kako proždire tu lešinu, ima i noćnih snimki koje su priča za sebe...čak je i mene iz udobnog suhog kreveta hvatala paranoja kad sam vidio kako se hrpa morskih psina zaletava na sve živo i neživo
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 10 Dec 2010, 13:49

Inside WikiLeaks (2010)

Image

Ovaj čovek, Julian Assange, je samo za par dana, a čega smo bili svedoci, postao internacionalni heroj i outlaw na svim mogućim nivoima, i to ne samo iz razloga što je objavljivanjem tajnih depeša na svom sajtu pokazao pravo lice američke dimplomatije, nego i ovako, jer je mnogim ljudima širom sveta dao nadu da taj licemerni sistem vrednosti na kojem počivaju ne samo SAD nego i većina modernih država uključujući naravno i Evropsku Uniju, može i mora pasti. Ljudi bre, pa on je ovom svojom akcjom, ako ćemo iskreno, naneo SAD daleko veću štetu nego navodni Bin Laden. Alal mu vera. Dakle, sloboda za Asanža, smrt državi !

http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... -2010.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 12 Dec 2010, 16:35

Ovo nije dokumentarac, ali kontam da ce mnoge i te kako zanimati, jebiga ne mogu se setim gde sam ovakve stvari ranije postavljao, tako da ako se ko seti nek slobodno baci dojavu. :wink:

Moje dogodovštine u CeZaru - part 1
http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... art-1.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 13 Dec 2010, 14:47

Wikileaks Wiki Rebels (2010)

Image

Konačno jedan skroz ozbiljan dokumentarac o aferi Wikileaks, dakle sva bitnija dešavanja su pokrivena, intervjuisane su sve relevantne face iz tog web podzemlja, a u filmu čak govore i ljudi koji su se razišli sa Asanžom i osnovali svoje sajtove na sličnu temu, kao što je npr. OpenLeaks i slični. Znači jako, jako zanimljiv rad.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... -2010.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 21 Dec 2010, 21:19

Inside the Manson Gang (2007)

Image

E, ovaj film sam zaista tražio preko 3 godine, al' bez zajebancije, i evo ga konačno ljubaznošću isključivo Dvida Heliona i to eksluzivno na ovom blogu. Dakle, imajte u vidu da je ovo baš-baš rare materijal, čak autor nije uopšte hteo da valja DVD Evropljanima iz skroz nepoznatog razloga, ali Dvid je eto uspeo da mu dohaka i da se domogne svoje kopije, te omogući i nama iz Evrope da ga konačno, posle 3 godine, pogledamo. Inače, ovo je kao neki nastavak dokumentarca Manson iz 1973. koji je nominovan i za Oskara te godine. Naime, autor, Robert Hendrickson je u danima posle hapšenja Čarlija i ekipe otišao na Spahn ranč i proveo sa preostalim članovima tzv. Familije preko 2 godine, usput prateći i sva dešavanja oko samog suđenja, i za to vreme snimio baš dosta prajsles materijala, ali pošto su vremena bila kakva su već bila, znači cenzura i sve što ide uz to, pogolem deo materijala, zapravo najveći deo, ostao je van finalne verzije, najviše zbog eksplicitne golotinje, ali bogme i zbog drugih stvari.

Tačno 35 godina od snimanja dokumentarca, Hendrickson je odlučio da objavi i taj cenzurisani deo, te da cela uncut priča o Familiji izađe konačno na videlo kako je i trebala u originalu. Znači, da se neko ne bi zbunio, ovaj dokumentarac nikako nije nadogradnja prvog, već 84 minuta never before seen snimaka. Takođe, autor je ovde uz svoju pomalo over-acting paranoja naraciju pokušao da prikaže Familiju onakvu kakva je zaista i bila, znači kao bandu, gang, a ne tamo nekakav kult, hipi sektu & shit, a tu je i powerfull stejtment protiv Vijetnamskog rata i vladavine most notorious američkog predsednika Ričarda Niksona. Uostalom obratite pažnju na trejler, mnogo bre jako. I slobodan sam da kažem, uz kultni Charles Manson Superstar (1989) ovo je drugi ubedljivo najjači dokumentarac na ovu uvek aktuelnu temu.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... -2007.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 12 Feb 2011, 14:24

COMING SOON !

Image

Podrobnije informacije :
http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... -film.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 24 Mar 2011, 11:52

Deranged Chronicles: The Making of Deranged (1993)

Prvo što ćete moći da vidite u ovom dokumentarcu je navodno mesto gde je nekad stajala kuća našeg heroja, Ed Gina. Znači, prajsles. Nažalost, ta kuća je još davne 1957. do temelja izgorela, ali imanje i dan danas pohode hodočasnici iz celoga sveta. Inače, kultni horror Deranged (1974) kojim se bavi ovaj dokumentarac, je treći film inspirisan likom i delom Ed Gina. Prvi je naravno Hičkokov Psycho (1960), drugi The Texas Chain Saw Massacre (1974), ali se samo Deranged zapravo primakao onoj pravoj, istinitoj priči koju ja cenim. Naravno, kasnije su usledile još neke gistro ekranizacije i inspiracije, ali nažalost nijedna nije ni za kurac, što se posebno odnosi na Ed Gein: The Butcher of Plainfield (2007), dok je Ed Gein (2000) još i gledljive prirode jer nije pravljen u klasičnom horror fazonu već je to više biografska drama, mada opet kažem sve je to kurac, jer Ed Gin definitivno zaslužuje jedan ozbiljno urađen igrani film ali i dokumentarac, te sam se povodom toga pre jedno godinu dana čak usudio da priupitam Džona Borovskog koji trenutno završava dokumentarac o Pancramu, a za koga smatram da je jedini sposoban za takav presurov pothvat, dal' ima u planu da se pozabavi i ovom facom, na šta je dotični odgovorio da tu više nema živih svedoka, pa je navodno time mnogo teže takvo nešto ostvariti, mada ako ćemo iskreno nije bilo svedoka ni za H.H. Holmsa, a kamoli za Alberta Fiša, pa je opet uradio vrhunske dokumentarce. No dobro, šta da se radi, uglavnom ja ću učiniti sve što je u mojoj moći da ga nagnam na kvarno da mu sledeći rad bude o Ginu, a pošto on dokumentarce snima i po 3-4 godine, očekujmo eventualno jebiga do 2015. nešto na tu temu.

Pored 'Making Of' dela ovde ćete imati priliku da vidite i sve trejlere, zatim deo gde nam producent Tom Karr pripoveda istinitu priču o Ediju koja je bila konkretna inspiracija za ovaj film, pa onda posmatramo legendarnog Tom Savinija kako radi ono što najbolje radi i slušamo reditelja Jeff Gilliana koji priča uopšteno o filmu sa mnoštvom dojajnih trivijica kao što je npr. podatak da tada mladi Harvey Keitel ladno nije prošao audiciju za glavnu ulogu. Da se zaokruži ta "death art" priča, jednu numeru na soundtrack-u je uradio nemački death industrial bend Genocide Organ. Za kraj dobijamo na uvid i sve verzije plakata za ovaj masterpis. Dovoljno.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... anged.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 27 Mar 2011, 11:53

Kad te moja čakija ubode (1968)

Image

Najjača scena kad matori diže čašicu rakije da je drmne a u istoj ruci mu ovolka nožekanja. Pa onda ubistvo zbog psovke, i tu rade bogme i sekire i čakije i sve žive vrste noževa i oštrih predmeta, znači nema diskriminacije kad je klanje u pitanju, jer činjenica je nepobitna,"blato je do kolena i seljaci se bodu noževima", kako je to lepo primetio Duško Kovačević u Radovanu Trećem. Istina bre samo takva, a ovaj dokumentarac je najbolji dokaz u prilog toj teoriji. I ta pijana stoka se tako vekovima bode zbog gluposti, i nikad im nije dosta krvi, uostalom i svi ovi ratovi 90-ih su bili zapravo ratovi pijanih i zgudranih majmuna, jer realno ko može tek tako da ubija, pljačka, siluje i ko zna još šta, a da ostane normalan ? To bre trezan čovek nikad neće uraditi osim ako nije baš ono psihopatski tip ličnosti, a takvih ima jako mali procenat u našem društvu, što dovodi do zaključka da je taj rat bio rat notornih pijanaca, rat umova poremećenih rakijom i ostalim žestinama. Znači pravo ono DNO.

Dalje ovde slušamo o ubistvu zbog svađe oko seoskog puteljka, pa zbog svađe oko toga ko će da svira frulu na seoskoj igranci, i tako u nedogled. Što reče Drašković na kraju svog romana: "Kažemo NOŽ - a mislimo i na nož, i na krš, i na motiku, i na kolac, i na gargaše, i na grebene, i na dlijeto, i na blanju, i na glavnju, i na viljušku, i na kašiku, i na kosijer, i na vodijer, i na ekser, i na šilo, i na vreteno, i na burgiju. Ustaški, balistički, islamski, katolički, bratski, nebratski, četnički, klasni, komšijski, sveti, nazadni, napredni...NOŽ !" I zaista, nema zbora, proklet smo narod i tu nema boga, a kad kažem narod naravno da ne mislim samo na nas Srbe, nego na svu zatucanu stoku što obitava na ovim prostorima, od Hrvata, preko Bošnjaka pa sve do tzv. Crnogoraca, mada ne treba zaboraviti ni Makedonce, Bugare, Šiptare, Albance, Rumune, Mađare, Slovake, Rusine, Vlahe, pa eto i čak ni Grci nisu puno bolji, malo, malo pa padne bodenje i to u sred Soluna. Zlo bre, i to zlo kome se ne nazire kraj !

A ja vrlo dobro poznajem taj rad, kad rakija krene da pušta pa se od euforije sve pretvori u bolesnu mržnja prema celom svetu, prema svemu i svakome, a najviše prema samom sebi. U takvim trenucima sam imao žešću želju da pobijem sve moje "dušmane", sreća moja pa nisam imao jaja nit' oružja, a vala nisu mi bili ni dostupni ako ćemo iskreno, što naravno ne znači da se jednoga dana nećemo sresti tokom tog "savršenog brainstorma", uostalom, ko to mož' da zna ? Ali bilo kako bilo ja ću pre ili kasnije doći po ono što je moje, i jebiga, zaista nije do mene, geni su to, moram da im nanesem barem trostruku patnju i bol u odnosu na onu koju su oni meni naneli svojevremeno, i to je tako, ko urezano u kamen, pre ili kasnije, jer osveta se servira hladna, barem nešto da sam korisno naučio iz te "Mržnje" (La Haine), jer takvi smo ti mi Krajišnici, da ne kažem Borderlajneri. He he, ladno odličan novi izraz za BPD, umesto "graničari" od sad može i "krajišnici". Dojaja, da i ja konačno nešto pametno patentiram u ovom našem slengu domaćem, a sve ostalo je odlično prikazano u ovom dokumentarcu, što znači da ga jednostavno morate pogledati !

http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... glish.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Charlie surfs again » 06 Apr 2011, 17:53

Exposing The Satanic Web (1990)

Image

Odličan, ali preodličan hrišćanski propagandno-edukativni film, odavno nisam gled'o ovako nešto jako, i to u svakom mogućem smislu. Naš domaćin Dave Roever, snimite samo tu facu, odma' nas na početku upozorava da ćemo u ovih sat vremena videti do sad neviđeno. Kaže Dave da je u životu svašta prošao, sa svačim se susretao, ali ovak'e bizarne boleštine još nije video. Pored te dramatične najave on nam obećava i nekakav rat, kaže OVO JE RAT, e sad šta je pod tim mislio, jebemliga baš, mora da postoji nekakvo objašnjenje u ovom prajsles materijalu. Takođe nas upozorava da udaljimo decu od malih ekrana ?! Pa šta li je to tol'ko zajebano kad ne mogu ni deca da gledaju ? Au bre, sad sam se baš zainteresovao, moram ovo nekako odgledati a da moji roditelji ne primete. Rastko more, odma' da si ugasio ovo, jer će opet tvoja keva po ko zna koji put zvati moju da me kune kako te kvarim, idi igraj Crysis 2 ili Super Meat Boy, nemo' opet da najebemo.

Na kraju svog uvodnog izlaganja simpatični Dejv izgovara ono čuveno 'SO HELP US GOD' i onda počinje. E sad, šta tačno počinje ja to ljudskim jezikom ne smem da se usudim da izgovorim, jer Srpski Film sa sve Lolita Vibrator Torture, August Underground Mordum, Guinea Pig 2, Aftermath, Murder-Set-Pieces, Slaughtered Vomit Dolls i Nekromantikom zajedno, ne može da opiše, ma ne mogu bre ni da primirišu ovome što je ovde prezentovano. I evo, sad se kajem što sam nisam poslušao dobronamernog Dejva i što nisam odma' ugasio film i prešao na nešto pitomije. Eh dokurca, čitav život sam se tako pravio pametan, nisam slušao starije, te nije ni čudo što sam prošao tako kako sam prošao. Ali šta ću, sad nema nazad, moram istrajati u svojim nastojanjima da i pored svih odvratnosti, ovaj "film" nekako privedem kraju, i to po cenu bilo čega, ko glavni junak Kronenbergovog Videodroma. I vaistinu, sada je zaista kasno, a pošto nemam snage, a ni hrabrosti da pišem o ovome što upravo gledam, ostaviću vam brdo skrinšotova, ali molim vas, gledajte ih isljučivo na vašu odgovornost, uostalom ko i sve na ovom blogu, i mojne da posle bude da nisam upozorio. Molim lepo.

I još samo jedna stvar povodom ovog zloslutnog satanističkog crteža gore, tj. omota jednog albuma stanovog hevi metal benda na kome je deo čuvenog citata serijskog ubice Karl Pancrama, "Rob 'em all, rape 'em all, kill 'em all", verujte da se nešto slično i meni dogodilo. Naime, čini mi se da je to bilo u 5. ili 6. razredu osnovne škole, '89 ili '90, baš negde u doba kada je sniman i ovaj dokumentarac (slučajnost?!). Dobili smo na likovnom zadatak da nacrtamo omot albuma nekog svog zamišljenog benda, i svi smo se privatili mašte, ja sam naravno crt'o neku totalnu nebulozu, a moj drugar iz klupe, da ga ne imenujem sad, se dosetio i komotno preslikao omot istog ovog hevi metal albuma gore, samo mnogo bolje naravno, i dobio čistu peticu. E vidite, taj dečko je posle završio u zatvoru, U ZATVORU BRE, a kad bi vam rek'o za šta je ležao ne biste mi verovali, tako da ta priča o naivnim dečijim crtežima uopšte nije smešna kao što možda na prvi pogled izgleda, ja svedok. A da ne pričam o detaljnoj analizi prednjeg omota Slayerovog albuma REIGN IN BLOOD od strane eksperata, jebeš mi sve ako ikada više budem pustio tu ploču.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... -1990.html
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Dokumentarci svih vrsta i rasa...

Post by Asfodel » 06 Apr 2011, 21:58

Ovo moram gledati :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply