Jury Duty (TV Series 2023- )

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Jury Duty (TV Series 2023- )

Post by Michel » 19 May 2023, 19:27

Comedy
Image

Imdb
Wiki

Creators: Lee Eisenberg, Gene Stupnitsky
Stars: James Marsden, Alan Barinholtz, Susan Berger

Jury Duty je američka lažna dokumentarna sitcom televizijska serija koju su kreirali Lee Eisenberg i Gene Stupnitsky, a glume James Marsden i Ronald Gladden. Premijerno je prikazan na Amazon Freevee 7. travnja 2023. Serija bilježi unutarnje funkcioniranje porote u SAD-u kroz oči porotnika Ronalda Gladdena, poduzetnika iz San Diega, koji nije svjestan da njegov poziv za porotu nije bio službeni i da su svi u sudnici osim njega glumci. Sve što se događa, u sudnici i izvan nje, je isplanirano.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Jury Duty (TV Series 2023- )

Post by Michel » 19 May 2023, 19:31

Bloody hell :prayer: prvo sam mislio da nije stvarno zato što je sa kamerama oko njega i slično, ali njemu su rekli da snimaju kao dokumentarac oko suđenja a zapravo je sve lažno. Svi oko Ronalda su glumci, jedino on ne glumi i to se vidi po njegovim reakcijama. Gledao sam malo intervjuje i rekli su kreatori da su tražili jako dugo tko će biti stvarna osoba i na nakon 4000 tisuće ljudi izabrali su Ronalda koji je down to earth momak. Pa sam se pitao je li ovo etično jer ga manipuliraju jer on ne zna da je sve fake i da su svi glumci oko njega ali je etično a kad ne bi bilo, to bi značilo da bi ga onda trebali prikazati kao negativca, a momak je stvarno normalan. Uglavnom da ne duljim, ovo je ludo i pogledao prve dvije epizode.

Voir Dire - upoznaajemo se sa svim glumcima i naravno sa Ronaldom koji je stvaran i ne glumi. U prvoj epizodi bira se porota među koje je upao Ronald. Sudca smo isto upoznali, kako glumi lik baš kao pravi sudac. Al najjače je što je ovdje jedini prepoznatljivo ime to jest glumac, a to je James Marsden kojeg sam ja dosta puta vidio u filmovima ali nikad nisam znao kako se zove i Ronald ga prepoznaje ali ne zna mu ime. James glumi naravno isto ali baš glumi nekog egoističnog glumca hvalisavca kako je on kao poznat a najjače kad je pozvao paparazie :lol: 8/10

Opening Arguments - ovdje upoznajemo oni koji su na suđenju i odvjetnike hahaha al onaj crni odvjetnik koji brani optuženog znači plakanje, a Ronald ne vjeruje što se događa dok svi drugi glume. Pa onda sudac bira vođu porote i to naravno bude Ronald koji nije htio a tek kad onaj starac mora otići iz porote radi kičme i onda kamermani skupe ostatak porote i svi počnu pričati o sjećanjima i provedenim trenucim sa tim starcem a proveli dva dana samo :lol: a Ronald gleda i ne vjeruje jer on nema nikakvo sjećanje e kakvo susramlje ovo me podsjetilo malo na originalni the office jer sam tamo osjećao susramlje. 8/10

Epizode vam traju ni pola sata ali toliko situacija u ove prve dvije epizode baš jebena serija i ima 8 epizoda. Čitam malo komentare na redditu i govore ljudi da ima dosta realnih situacija jer svakakvih ljudi tamo upoznaješ ali oni idu u ekstreme sa svim tim situacijama.
He knows at all times that the cameras are there so they aren't recording private moments.

Ronald thinks its a small time documentary about Jury Duty that has some weird people and odd situations.

In reality they interviewed 4000 people for Ronald's part, they knew what kind of person he was and James Marsdon said in an interview that this isnt a prank show, Ronald isnt the butt of any jokes, the "goal" is to make Ronald the hero/leader of the group. If you watch this show thinking Ronald is getting played or hes a bad guy then maybe its unethical.
Many of the cameras were hidden and Ronald didn’t know about them until the final episode
He's actually said in recent interviews that he's seeing a therapist, and has major trust/reality issues. Hes questioning everybody and everything, and that's got to just suck.

Hes still very polite about it, but it messed him up in a big way.
Ya, the look in his eyes after the reveal was very uneasy. I don't think it's ethical at all, and the money is just there to justify using him as a puppet for their own purposes. I am sad he was so sweet, because I think he did really good by all these people and they were messing him him the whole time. Trusting people after that would be so hard. It is really special to be such a trusting and kind person, and they probably ruined that for him
They did lots of confessionals when Ronald was nowhere around but they stayed in character anyway. They even did the whole “soaking” scene when Ronald wasn’t even in the room
Anyway great show, wasn't expecting such a genuinely wholesome experience. It could've gone so many different ways, but none better than it did with Ronald in the spotlight.
James Marsden explained how they made the show on Nicole Byer’s podcast. It’s actually a great episode if you want to get more info on it!
The crew was in touch with his girlfriend and she eased him into the night before essentially setting him up to take the phones. I read one of the interviews with the director
Cassandra said it, 90% of it was their real selves. Probably not that hard when you're an improv actor with a script and also you're getting rehearsal time. And you're playing video games, it would be easy as heck to keep up character for an experienced improv artist
To je ono što je ludo, i glumci su davali intervjuje da budu u karakteru kojeg glume a i da Ronald ne skuži da samo on daje intervjuje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Jury Duty (TV Series 2023- )

Post by Michel » 30 May 2023, 03:31

Foreperson - Ronald jep ostao foreperson, glavna osoba u poroti koja se mora sad pobrinuti za sve i odgovoran je da porota uvijek bude budna što je problem naravno onon bakici :lol: 8/10

Field Trip - koja luda epizoda u kojoj porota i sudac te ona zaštitarka idu na put :lol: pa kako ništa ne posumnja mislim ne znam jel tako za stvarno ali put u neki restoran pa onda onaj jedan od porote nosio majicu koja označava hc desničare :zubifale: ludih scena bilo. 8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Jury Duty (TV Series 2023- )

Post by Michel » 05 Jun 2023, 02:30

Ineffective Assistance - dobro, ovo postaje sve apsurdnije i apsurdnije. James sa Ronaldom pokušava naučiti svoj dio za audiciju, a ono dvoje imali lažan seks :facepalm: 6/10

Closing Arguments - bliži se kraj suđenju, a u jednom trenutku je Ronald rekao da ovo sve liči na realit tv :zubifale: a James se stvarno želi predstaviti u što gorem svijetlu ono bacanje torte :lol: 7/10

Deliberations - epizoda u kojoj porota mora odlučiti tko je kriv, a Ronald je glavni za porotu pa zapisuje tko je za i tko je protiv. I kraj ajme meni kad mu sudac kaže i sve otkrije da je sve fake i da su svi glumci 7.5/10

The Verdict - i zadnja epizoda gdje se sve razotkrilo i u šoku je pa mu se svi predstavljaju sa pravim imenima pa vidi i kamermane iza smještene u sobama, scenariste i dobro je to prihvatio. Emotivna epizoda, ali gle čovjek ide sa 100 tisuća dolara kući. Čitam baš da ima malo sad problema sa povjerenjem kako i ne bi :zubifale: 8.5/10

Uglavnom, dobra "serija", bilo zabavno za gledanje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply