Once Upon a Time... in Hollywood (2019)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Once Upon a Time... in Hollywood (2019)

Post by Michel » 01 Jun 2021, 01:12

Comedy, Drama
Image

Imdb
Wiki

Director: Quentin Tarantino
Writer: Quentin Tarantino
Stars: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie

Quentin Tarantino's Once Upon a Time... in Hollywood visits 1969 Los Angeles, where everything is changing, as TV star Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) and his longtime stunt double Cliff Booth (Brad Pitt) make their way around an industry they hardly recognize anymore. The ninth film from the writer-director features a large ensemble cast and multiple storylines in a tribute to the final moments of Hollywood's golden age.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2019. SPECIJAL

Post by Michel » 01 Jun 2021, 01:12

Once Upon a Time... In Hollywood (2019) - najnoviji Tarantinov film o hollywoodu kasnih 60-ih kada su vladali hipiji, vijetnamski rat je bio u punom zanosu, Bruce Lee se probijao, Roman Polanski je nakon Rosemary's Baby postao najsvežiji redatelj u hollywoodu a Sharon Tate ultimativna ljepotica. Ovdje pratimo Ricka Daltona kojeg glumi Di Caprio, glumac koji je trenutno u padu i njegovog zamjenika/kaskadera kojeg glumi Brad Pitt. Cijeli film je jedna velika vožnja, samo se voze, glazba ali kupilo me na neki ludi način iako je najlošije ocijenjen Tarantinov film ili među najlošijim. Ja sam sucker za to razdoblje i znam dosta o Sharon Tate tu pravu istinu što se zapravo točno dogodilo i tko je ustvari bio Charles Manson. Ovdje je to naravno Tarantino promijenio kao što je promijenio u svojem filmu o Hitleru. Sveukupno dobro do jako dobro.

7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Once Upon a Time... in Hollywood (2019)

Post by john_constantine » 01 Jun 2021, 07:00

Živa dosada. Više je bilo zanimljivo pratiti budale koji su stvarno mislili da će zbilja ubiti Sharon na kraju...
A i više mi je išlo na živce film kao scena u kinu gdje stavlja prljave noge na fotelju.

Ne bi više ponovio gledanje. A laži oko Bruce Leeja da je stvarno bio takav u filmu mu nije trebalo...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Once Upon a Time... in Hollywood (2019)

Post by Michel » 01 Jun 2021, 16:48

Da, ne znam zašto je tako napravio Brucea Leea, a kao on je njegov fan. Ne samo njega, jesi vidio Stevea McQueena i izbor glumaca za njega :zubifale: kao da je namjerno htio što ružnijeg izabrat za McQueena koji je tad bio seks simbol, simbol karizme
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Once Upon a Time... in Hollywood (2019)

Post by john_constantine » 01 Jun 2021, 18:39

Ma foot fetiš i njegova vizija desetogodišnjaka... Kao da ja kažem da znam 80 - te, a rođen sam 84...
Michel puši karu.

Post Reply