Phantom Thread (2017)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Phantom Thread (2017)

Post by Michel » 15 Feb 2018, 01:50

Image

Imdb
Wiki

Director: Paul Thomas Anderson
Writer: Paul Thomas Anderson
Stars: Vicky Krieps, Daniel Day-Lewis, Lesley Manville

Set in the glamour of 1950s post-war London, renowned dressmaker Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) and his sister Cyril (Lesley Manville) are at the center of British fashion, dressing royalty, movie stars, heiresses, socialites, debutants, and dames with the distinct style of The House of Woodcock. Women come and go through Woodcock's life, providing the confirmed bachelor with inspiration and companionship, until he comes across a young, strong-willed woman, Alma (Vicky Krieps), who soon becomes a fixture in his life as his muse and lover. Once controlled and planned, he finds his carefully tailored life disrupted by love.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2017. SPECIJAL

Post by Michel » 15 Feb 2018, 01:50

Phantom Thread (2017) - novi film Paula Thomasa Andersona i zadnji film Daniel Day Lewisa. Čekao sam da ovo izađe. Tematika mi je nezanimljiva. Dizajneri, krojači ali Anderson i Lewis su mi učinili zanimljivim. Radi se o krojaču koji traži savršenu ženu da mu nosi njegove haljine. Onj e ovako malo čudan, živi u nekom svojem svijetu. Sa redateljske strane se nema što dodati. Vrhunski režiran film i Anderson bi po meni trebao dobiti Oscara ako je uopće nominiran. Sa glumačke strane ista stvar. Osim odličnih ženskih uloga, Lewis je opet taj koji se izdvaja. Evo, čitam sad da je učio biti krojač za ovaj film i ne samo to već je napravio sam jednu haljinu :lol: :prayer: vrhunski je. Meni jedna od njegovih dražih uloga. Izrazi lica, ton glasa sve ono što ga čini velikim. Film je i odlično napisan, a i treba pohvaliti fantastični score Jonny Greenwooda i njemu treba dati Oscara. Dugo ovako nisam bio oduševljen sa scoreom. Nema šta, kad se napravi odlična drama nema bolje. Najbolji film 2017. godine.

8========-..o/8==========o (8.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply