Lady Bird (2017)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Lady Bird (2017)

Post by Michel » 10 Jan 2018, 18:36

Image

Imdb
Wiki

Director: Greta Gerwig
Writer: Greta Gerwig
Stars: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts

Christine "Lady Bird" MacPherson is a high school senior from the "wrong side of the tracks." She longs for adventure, sophistication, and opportunity, but finds none of that in her Sacramento Catholic high school. LADY BIRD follows the title character's senior year in high school, including her first romance, her participation in the school play, and most importantly, her applying for college.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Lady Bird (2017)

Post by Truba » 10 Jan 2018, 18:37

ma dajte
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2017. SPECIJAL

Post by Michel » 10 Jan 2018, 18:37

Lady Bird (2017) - debi nove redateljice koji je pokupio najviše pozitivnih kritika prošle godine. Ima najbolji score u povijesti rotten tomatesa pa sam ušao sa nekakvim očekivanjima plus film spada u jedan od mojih omiljenih podžanrova, coming of age. I nisam oduševljen, ali daleko od toga da se ne radi o dobrom filmu. Ovo će se više svidjeti ženskom dijelu publike, ali film nije dosadan i odlično je odglumljen pogotovo klinka i njezina majka. I o tome se radi. Odnos majke kćeri i kćeri koja ide u katoličku školu, ali je malo previše buntova, i naivna. I zbog toga je mala jako simpatična. Ima nekih dosta dobrih scena, lijepih emotivnih scena. Dobar film u svakom slučaju.

8=======..o/8==========o (7.2/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Lady Bird (2017)

Post by Truba » 11 Jan 2018, 07:22

i ja sam isao u katolicku gimnaziju
jos jedan razlog da ne gledam
inace volim filmov o skolama
bring it on
shes all that su mi filmcine :)
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lady Bird (2017)

Post by Michel » 11 Jan 2018, 16:09

Ozbiljno si išao?

Ma dobar ti je film, čak i pomalo ismijavaju te katoličke škole kroz nju jer je buntovna i namjerno radi neke stvari. Al simpa film.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Lady Bird (2017)

Post by Truba » 11 Jan 2018, 21:40

a sto ozbiljno???
ne znam sto je čudno
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lady Bird (2017)

Post by Michel » 11 Jan 2018, 22:49

Ok.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Lady Bird (2017)

Post by hitman_4 » 12 Jan 2018, 13:15

zeljka markic bi bila ponosna na kraj filma. Nije ovo anti-katolička škola film, zato mu je M i dao visoku ocjenu :zubifale:
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lady Bird (2017)

Post by Michel » 12 Jan 2018, 18:17

Sigurno nije ni za katoličku školu jer mala je buntovna i sve radi suprotno i na potajan način kritizira kolikmo je smiješna ta škola. Mislim, živimo u svijetu liberala koji mrze sve sa kršćanstvom, a takvi su i kritičari i publika i baš su oni dali najveće ocjene za film. Ti spadaš u grupu gdje ti bilo što sa kršćanstvom ti smeta. Hawskaw Ridge, ratni film o tipu koji je kršćanin i spašava sve u ime boga čitao sam od ljudi kao
ma film je glup je je tip vjernik
onak ja gledam jeste li vi normalni. Pa kog boli kurac što je on ako je film dobar. Hoćeš produkcijski, ratne scene, gluma.

Mislim, ne budite licemjerni. Zašto vam se onda sviđaju filmnovi o serijskim ubojicama? Ne sviđa vam se kršćanstvo. Ok, ni meni ali dajte mi recite kako to utječe na kvalitetu filma. Pa nije da je film jebena propaganda kakve smo viđali zadnjih godina. Film je samo smješten oko katoličke škole gdje se ta klinka protivi tim nekim pravilima i ima majku koja se brine za nju. To je tamo realnost. Nema nikakva propagande protiv lezbi, homića bog hrvati i ostale gluposti. Ne shvaćam majke mi zašto su tako neki toliko alergični, a ja nisam kršćanin niti sam vjernik pa nisam alergičan na svaki film koji se bavi sa bogom.

Da se vratim na serijske ubojice i tim slasher filmovima. Siguran sam da ne volite ubojice jel tako pa zašto vam se onda sviđaju takvi filmovi? Ne volite kršćanstvo, ali eto odmah se generalizira i mora da je svaki film loš. Ali važno da se cijene jason, michael myers i freddy te ostala nemoralna govna. Mislim, ja nemam ništa protiv tih filmova jer ih volim ali ono to licemjere osoba koje mrze kršćanstvo mi je sve ikad. Znači, postoje osobe poput mene koje ne vole niti jednu religiju, ali neću reći da su svi religijski filmovi loši jer ako bude dobar kao lady bird, pohvalit ću. Ali onda postoji druga skupina koja je toliko alergična na sve sa religijom, pardon isključivo uvijek kršćanstvo jer im islam i ostale religije ne smetaju, ali kršćanstvo uvijek i onda nema šanse da im se svidi film.

To su neke moje misli koje primjećujem kod radikalnih liberala sve što je kršćanstvo, smeta im makar u ovom filmu nema ni trunke ikakve propagande ali zato uredno uvijek brane islam. Ja nemam ništa protiv da netko blati kršćanstvo, ali nemojte onda zatvarat oči da je islam gora religija i u moderno doba uvjerljivo najgora i terorizam ovo ono. Na imigrante se isto zatvara oči, ma neka samo neka dođu nema veze što siliju po skandinavskim zemljama, po njemačkoj samo neka dođu. Nema veze što su napali žene kod nas kod importane centra samo neka dođu.

Samo se prati teenegerica koje je odgojena u tom društvu ali želi biti buntovna. I to nekome smeta, a to što film ima stvarno doru glumu, stvarno dobro okarakteriziran odnos majke kćeri i lijepih simpatičnih trenutaka jebiga nikom ništa. I zato visoka ocjena makar za mene 7 nije visoka ocjena. Za mene je visoka ocjena od 8.5

To mene smeta. To licemjerje gdje se pljuje jedno a na drugo jednako loše zatvara oči. Nevezano sad za tebe, ali drago mi je da ovo pišem. Ej, film je loš jer se bavi sa katoličkom školom :prayer: jebeno nema šta. Serijski ubojice su odlične jer ubijaju i cool izlgedaju :prayer:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Lady Bird (2017)

Post by Michel » 12 Jan 2018, 18:23

A ovo sa željkom marčić. Pa u pravu je bila oko jedne stvari i to što smo se ona i ja slagali oko toga ne znači da podržavam nju i Opus Dei. Isto tako mislim da je Hitler napravio odličan posao s autocestom, ali to ne znači da sam nacist i da podržavam njega, ali jebiga znam da se namjerno provocira i da je nekom teško uključit logiku. Ne znaima me više, ne odgovoaram više na ovakve provokacije. Zato se divim ghostfaceu koji je otišao radi toga s ovog foruma. Svaka mu čast.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Lady Bird (2017)

Post by hitman_4 » 12 Jan 2018, 18:36

nemam ja ništa protiv vjernika, svejedno mi je. Gori su mi oni što glume ateiste iz nekakvog bunta i sl. preseratori :lol:

samo sam dojma da je to što nije anti dosta utjecalo na ocjenu
Image

Image

Image

Post Reply