Detroit (2017)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Detroit (2017)

Post by Michel » 09 Jan 2018, 01:06

Image

Imdb
Wiki

Director: Kathryn Bigelow
Writer: Mark Boal
Stars: John Boyega, Anthony Mackie, Algee Smith

A police raid in Detroit in 1967 results in one of the largest RACE riots in United States history. The story is centred around the Algiers Motel incident, which occurred in Detroit, Michigan on July 25, 1967, during the racially charged 12th Street Riot. It involves the death of three black men and the brutal beatings of nine other people: seven black men and two white women.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2017. SPECIJAL

Post by Michel » 09 Jan 2018, 01:10

Detroit (2017) - radi se o dobrom filmu koji negdje do polovice nema glavnog glumca. Film snimljen prema istinitom događaju o neredima u Detroitu 1967. godine. Rasizam u to doba i kako se se policajci odnosili prema crncima. Pojedinačni policajci. Lijepo je snimljen, dobije se taj realni štih, a i glumci su dobro odradili svoj posao. Volim kad reagiram na film pa tako sam ovdje reagirao na nepravdu jer su dobro prikazali rasiste i kako su se ponašali prema njima. Ima filmova koji ne uspiju to prikazati i ništa mi ne prizovu. Što se tiče zamjerki malo mi je smetalo tog nabijanja rasizma na nos i objašnjavanja, ali baš ono objašnjavanja kako se bijelci ponašaju prema crncima. Najbolja scena sigurno ona u kući. Baš vrhunski napravljeno i napeto. Malo je predugačak a najviše me iznenadilo suđenje
SpoilerShow
i što ti policajci nikada nisu optuženi. Onda mi je zbilja zanimljivo kako si je scenarist dopustio takvu slobodu da u filmu te policajce prikaže kao ubojice i da su sto posto krivi.
8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Detroit (2017)

Post by Ash_Williams » 01 Mar 2018, 02:18

Negledljivo, uspio sam sam pogledat samo pola sata jer je ciljana publika pretpostavljam samo liberalne fakultetlije.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Detroit (2017)

Post by Michel » 02 Mar 2018, 00:09

Ja sam daleko od liberala kao što sam siguran i mnogi drugi diljem svijeta kojima se ovaj film svidio. Samo ne shvaćam ovakva geenraliziranja. Drugo je neka propaganda od BLM, SJW i feministkinja, a nešto sasvim treće kao ovaj film gdje se to stvarno dogodilo i bilo još puno gore. Volim tu crnačku povijest na američkom jugu i oni su zbilja prolazli puno gore stvari nego što prolaze danas te kakti feminstkinje i SJW kmečavci. Jedini koji imaju pravo iznova i iznova se buniti su crnci. I neka, pogotovo ako se zna povijest ako si dovoljno istražio.

Tako i onaj Black Panther još ga nisam gledao ali čitam već komentare uuu film je kao napuhan jer je crnački i slično. Ili kao "film mi se nije svidio, izgleda da sam rasist" hahahah ozbiljno nailazim na takve komentare a što je najbolje to i je rassitički komentar jer se takve osobe nalaze u tome. Kog boli briga, ak je film dobar dobar je, ak je loš, reci da je loš. Film je bitan za afrikance i neka, donio je malu revoluciju.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Detroit (2017)

Post by Truba » 02 Mar 2018, 18:31

cim cujem liberali odmah proljev dobijem
i postane mi odbojno
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Detroit (2017)

Post by Michel » 02 Mar 2018, 18:55

Pa oboji se i pogledaj film :lol: :lol: stvarno je dobar i nema nikakve liberalne propagande. Još su smanjili ono što se zbilja događalo. Samo su zeli jedan od mnogih događaja.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply