Hacksaw Ridge (2016)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Hacksaw Ridge (2016)

Post by Michel » 04 Mar 2017, 05:04

Image

Imdb
Wiki

Director: Mel Gibson
Writers: Robert Schenkkan (screenplay), Andrew Knight (screenplay)
Stars: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey

The true story of Desmond Doss, the conscientious objector who, at the Battle of Okinawa, won the Medal of Honor for his incredible bravery and regard for his fellow soldiers. We see his upbringing and how this shaped his views, especially his religious view and anti-killing stance. We see Doss's trials and tribulations after enlisting in the US Army and trying to become a medic. Finally, we see the hell on Earth that was Hacksaw Ridge.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2016. SPECIJAL

Post by Michel » 04 Mar 2017, 05:04

Hacksaw Ridge (2016) - iako volim Mela, nisam očekivao ovako jako dobar film. Dojmila me Dossova priča i meni kao nevjerniku mi uopće nije smetala njegova vjera i to inzistiranje da zbog vjere u boga ne želi ubijati. Prva polovica obuka dok druga rat. Početak pucnjave brutalan. Čak mi je bilo nelagodno koliko su scene rata realno snimljene a tek pojedini kadrovi. Patetike naravno ima, ali isto nije previše smetala. Ipak, nešto mi fali da bi nazvao velikim ratnim filmom, ali opet jedan od najboljih modernih ratnih filmova.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Hacksaw Ridge (2016)

Post by Decadentor » 16 Mar 2017, 00:44

c/p sa zadnji nonhorror

Ukratko dramski dio mi se nije svidio, znaci klasicno cheesy, minus je i CGI u par scena.
Scene akcije su odlicno napravljene i zbog njih se isplati pogledati film, nek vam ne bude zao ici u kino.

I naravno stvar u prici koja me je snervala
SpoilerShow
Zasto japanci nisu presjekli uzad/ljestve? Onak ne postoji logicnije rijesenje.
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Hacksaw Ridge (2016)

Post by Asfodel » 13 Jun 2017, 23:31

Decadentor wrote:
SpoilerShow
Zasto japanci nisu presjekli uzad/ljestve? Onak ne postoji logicnije rijesenje.
SpoilerShow
pa nisu drzali taj dio grebena, bar se ne sjecam da sam vidjela da su dosli do tog ruba i zauzeli ga? Malo su samo hodali prema njemu, nije da su gospodarili brijem
Inace, odlican film. Stvarno nemam zamjerki i malo mu nedostaje do remek djela. To nesto, ne znam sto. Obvezno gledanje tko je propustio.
Mislila sam dati ocjenu 8, ali kad sam skuzila da je zbog epiloga ispalo kako odredjen dio patetike nije pjesnicka sloboda, nego stvarnost, ma daj 9/10 ko ga sisa :mrgreen:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply