Captain America: Civil War (2016)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
Michel
Posts: 11388
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Captain America: Civil War (2016)

Post by Michel » 12 May 2016, 16:23

Image

Imdb
Wiki

Directors: Anthony Russo, Joe Russo
Writers: Christopher Markus (screenplay), Stephen McFeely (screenplay)
Stars: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Elizabeth Olsen

With many people fearing the actions of super heroes, the government decides to push for the Anti-Hero Registration Act, a law that limits a heroes actions. This results in a division in The Avengers. Iron Man stands with this Act, claiming that their actions must be kept in check otherwise cities will continue to be destroyed, but Captain America feels that saving the world is daring enough and that they cannot rely on the government to protect the world. This escalates into an all-out war between Team Iron Man (Iron Man, Black Panther, Vision, Black Widow, War Machine, and Spiderman) and Team Captain America (Captain America, Bucky Barnes, Falcon, Sharon Carter, Scarlett Witch, Hawkeye, and Ant Man) while a new villain emerges


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11388
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 12 May 2016, 16:24

Captain America: Civil War (2016) - ma odličan. Jedan od najboljih MCUovih filmova do sad. O čemu se radi? General Ross (onaj Hulkov neprijatelj koji kasnije postaje Red Hulk) želi staviti Avengerse i ostale superheroje pod jedan sporazum koji je potpisalo 117 država. Da budu pod UN-om i kontrolirani jer zadnjih godina koliko god spašavali svijet od zlih zlikovaca, tako su i nanijeli štete i civilne žrtve su nastradale. Iron Man se složi s time dok Kapetan Amerika ne i tako se formiraju dvije grupe gdje će Iron Man sa Visionom, Black Pantherom, Spidermanom, War Machinom i Black Widow pokušati uloviti Kapa, Ant-Mana, Falcona, Hawkeya, Buckya i Scarlet Witch koji ne žele surađivati. Ali film je puno više toga. Dosta rasprava koje se mogu sagldati i u stvarnom kontekstu. Ima i vrhunskog humora, pogotovo od Spidermana koji je odličan. Mali je genijalan i jedva ga čekam vidjeti u solo filmu, ali meni je bio najbolji Black Panther. Isto kakav uvod za te likove. Jedva čekam i njegov film. Odijelo mu je predobro, a stvarno je moćan ima jebene reflekse i sve ostalo.

Akcijske scene su vrhunske, pogotovo na aerodromu i na kraju, a na kraju postaje prilično emotivno kako za likove tako za nas
SpoilerShow
jer otkrijemo da je Bucky kad je bio pod mind controlom ubio Tonijeve (Iron Man) roditelje i to pred saznaje Tony pred Buckyem i Kapom i onda kreće završna borba.
I jedna i druga strana imaju pozitivne i negativne strane, ali ja bih bio na strani Kapa jer gledao iz neke realnosti, ne vjerujem političarima/vladi kako našima, tako je svugdje i u svijetu.

E da, Ant-Man :supz: jedna iznenađujuća scena :D uglavnom, postavili su izvrsni temelj za Avengerse 3 i 4 kad dolazi Thanos. Thora i Hulka ovdje nema, ali zato će se Hulk pojaviti u novom Thoru iduće godine i naravno njih dvoje u Avengersima 3 i 4, a ovdje imamo 12 superheroja u jednom filmu i uspijeli su stvarno su uspijeli sve dobro rasporedit, a u Avengersima 3 i 4 ćemo imati triput više. Ma što triput, rekli su preko 60 mislim hahahahaha, ali dva filma tako da vjerujem da će uspijeti.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by olio » 12 May 2016, 17:07

Pogledao ga prije par dana,
ja sam zadovoljan.
Draži mi je drugi dio Kapetana, ali ovo je zabavno i dobro dozirano. Super akcija

Ant man je kul :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by john_constantine » 12 May 2016, 18:02

Ma ionako se hulk i thor ne bi uklapali u tako ozbiljan film. Osim visiona, svi su više manje bili tehnološki potkovani. Jedino da su dali fajt između njih dvojice.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11388
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by Michel » 12 May 2016, 18:27

Da, ali Avengersi 3 i 4 će biti još ozbiljniji jer dolazi Thanos, a netko će sigurno poginut. Ako ne pogine barem 20-ak superjunaka, bit ću razočaran jer kako su rekli redatelji/scenaristi, bit će ih preko 60, a Thanos u stripu sa onom svojom rukavicom uništi pola galaksije :lol: jer bit će i čuvari galaksije isto pošto su oni povezani sa Thanosom pogotovo Drax.

Ja ovako nekako vidim. Rekli su da će se Thanos odmah pojavit vrlo rano u Avengersima 3 i vidim da će ih Thanos prvo sve zgazit i dati im dobre batine te će neki manje poznati superjunaci poginuti pa će glavni Avengersi pokušati smisliti kako ga zaustaviti i to ćemo vidjeti u Avengersima 4 gdje će ga na kraju pobijediti, ali isto tako vidim da netko od glavnih superjunaka umire.

Do tad trebaju nabrijavat Hulka da što više bude bijesan kroz Thor 3 tako da ispuni savoj potencijal.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by john_constantine » 12 May 2016, 20:40

60?
Ajde da ovako nabrzaka nabrojim napamet: Thor, Black Panther, Iron Man, Guardians of the galaxy (5 komada), Captain America, Hulk, Ant man, Vision, ona maloljetnica iz avengers 2, Hawkeye, Black Widow, War machine, Havok, Deadpool...

Baš me zanima otkud će izvući još 40 - 50 superjunaka, a da se nisu pojavili u filmovima?
U svakom slučaju, isto mislim da će se prvi dio Avengersa završiti njihovim porazom. Dio filma bi se mogao baviti Thanosovim postankom, kako je postao Bog smrti. Ionako ima još dosta filmova dok Thanos ne skupi sve dragulje. A jedan je na Visionovom čelu. On bi mogao umrijeti u filmu.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11388
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by Michel » 12 May 2016, 21:05

Zaboravio si Doctora Strangea (film dolazi ove godine) https://www.youtube.com/watch?v=8E6suI1YMHk i Spidermana. Tu će vjeroatno biti i oni superheroji iz serija.

Evo što je jedan od braće Russo rekao (oni su režirali Kapetana, a i sad će treći i četvrti dio Avengersa) http://www.cinemablend.com/new/Insane-N ... 05287.html
We have so many characters we're dealing with. We're breaking ground on Avengers: Infinity War. We have a board with 67 characters on it. You have to forgive him.
More importantly, it’s going to take everything the Avengers have to defeat Thanos. The Mad Titan is already powerful on his own (he’s gone head-to-head with Hulk in the comics), but with the six Infinity Stones in his Infinity Gauntlet, he’ll be near-invincible. Earth’s Mightiest Heroes will definitely be needing reinforcements.
Jedan u komentarima je napisao ovo :zubifale:

From the movies:
Cap
Iron Man
Hulk
Thor
Black Widow
Hawkeye
Vision
Scarlet Witch
Winter Soldier
Falcon
Ant-Man
Wasp
War Machine
Doctor Strange
Nick Fury
Maria Hill
Star Lord
Drax
Gamora
Rocket Racoon
Groot
Captain Marvel
Black Panther
Spider-Man
Loki
Odin
Heimdal
Lady Sif
Volstag
Fandral
Hogun
Gen.Ross/Red Hulk
Agent 13

From tv shows
Daredevil
Jessica Jones
Luke Cage
Iron Fist
Punisher
Elektra
Son of Coul
Skye/Daisy/Quake
Mockingbird
Hunter
Fitz
Simmons
Lincoln

These are all characters already existing or confirmed to appear in the MCU. Think I came to 45 characters. And then we have Doc Strange, Thor: Ragnarok and GotG2 that can give us some new faces. Adam Warlock should appear.
Da, Visiona moraju braniti da mu ne uzme kamen. Evo, potvrđeno je da će se prvi dio događati na zemlji, a drugi u svemiru. Znači, borit će se i dovršit Thanosa u svemiru :prayer: baš me zanima gdje će se sve u svemiru boriti. Neki planet ili nešto.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by john_constantine » 12 May 2016, 21:34

Vjerojatno na njegovom planetu. He, već su i serije morati početi pratiti. General Ross kao Red Hulk? Baš me zanima gdje će to ubaciti da to postane s obzirom da nema najave novog filma o Hulku. Ionako gdje je još 2019. godina...

Više kada čujem tu brojku 67, onda si mislim koliki će biti budžet s obzirom da je to 67 glumaca. :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11388
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by Michel » 12 May 2016, 21:47

Downey Junioru ide pola, to je sigurno :D znam da on uzima najviše i to dosta više od drugih.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by Inferno » 14 May 2016, 12:53

Film je nadmašio sva moja očekivanja. Vjerojatno najbolji MCU film dosada, od kamere do glumaca.10/10 Špiderman najpozitivnije iznenađenje. Jedva čekam Homecoming :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by john_constantine » 14 May 2016, 16:04

Meni je spiderman odličan, ali bez kostima mi je koma glumac. A ono za tetu may neću komentirati.
Ma jedva čekam da vidim Thanosa u akciji.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11388
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by Michel » 14 May 2016, 16:57

Cons, ako se želiš još više nabrijat, preporučujem ti da pogledaš ovaj trailer. Ja se svaki put naježim jer je pušten u dvorani i kad se Thanos po prvi puta pojavi na 1:12, publika u deliriju vrištanje, deranje :D mogu si misliti kako je njima bilo.

Naravno, nije to trailer za Infinity War, ali je pogled što je do sad MCU učinio, a Evans i Downey Junior su bili tamo odgovarali na pitanja pa su i oni gledali. Ma savršeno :supz: :rock:


Last edited by Michel on 14 May 2016, 17:01, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by maddjuro » 14 May 2016, 16:58

meni je film bio bezveze; opet dosta nepotrebnih likova, izuzev one jedne borbe na aerodromu , ništa specialno (ali ipak bolje od batman vs. superman)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by john_constantine » 14 May 2016, 19:11

Šteta što je ghostrider bio fail s oba dva nastavka. Isto bi bilo gušt vidjeti ga u infinity wars.
Michel puši karu.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Captain America: Civil War (2016)

Post by Wheel Smith » 15 May 2016, 02:41

je li film bolji nego age of ultron?

taj film mi je bio užas
:supz: :supz:

Post Reply