Saul fia (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Saul fia (2015)

Post by Michel » 27 Apr 2016, 18:39

Image

Imdb
Wiki

Director: László Nemes
Writers: László Nemes, Clara Royer
Stars: Géza Röhrig, Levente Molnár, Urs Rechn

Two days in the life of Saul Auslander, Hungarian prisoner working as a member of the Sonderkommando at one of the Auschwitz Crematoriums who, to bury the corpse of a boy he takes for his son, tries to carry out his impossible deed: salvage the body and find a rabbi to bury it. While the Sonderkommando is to be liquidated at any moment, Saul turns away of the living and their plans of rebellion to save the remains of a son he never took care of when he was still alive.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 27 Apr 2016, 18:39

Saul fia (2015) - prošlogodišnji dobitnik Oscara za najbolji strani film. Uvijek su mi zanimljivi filmovi o holocaustu i ono što uvijek tražim od tih filmova ili ratnih da me baš uznemire i pogode. Želim to osjetiti kao Pijanist ili Idi i Smotri. Saulov sin me nije pogodio/uznemirio toliko puno, ali svejedno se radi o vrlo dobrom filmu koji je kvalitetno režiran a pratimo Saula, tipa koji je smješten u tu jednu grupu i oni su trenutno spašeni i čiste kad nacisti ubiju 100, 200 ljudi odjednom pa čiste pepeo kad ih zapale. Nikad nam ne prikažu direktno što se događa već samo kad je sve gotovo pa mi možemo samo zamisliti što su sve ti ljudi prolazili. Sve se mijenja kada Saul ugleda jednog dječaka koji preživi plinsku komoru, ali na kraju ga jedan nacistički doktor ubije i naredi da se tijelo spali i tada Saulov jedini zadatak je spasiti mrtvog dječaka i napraviti normalnu sahranu pa će uraditi sve što je moguće u takvoj situaciji.

8=======-.o/8==========o (7.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Saul fia (2015)

Post by boyko » 28 Apr 2016, 21:50

gledo ga u kinu negdje krajem prošle godine i jako me pozitivno iznenadil. pogotovo način na koji je sniman.
svakak ga se isplati pogledat
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Post Reply