Spotlight (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Spotlight (2015)

Post by Michel » 19 Jan 2016, 00:16

Image

Imdb
Wiki

Director: Tom McCarthy
Writers: Josh Singer, Tom McCarthy
Stars: Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams

When the Boston Globe's tenacious "Spotlight" team of reporters delves into allegations of abuse in the Catholic Church, their year-long investigation uncovers a decades-long cover-up at the highest levels of Boston's religious, legal, and government establishment, touching off a wave of revelations around the world.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 19 Jan 2016, 00:16

Spotlight (2015) - jedan od najzanimljiviji filmova prošle godine sa vjerojatno najtežom temom. Novinarska istraga Boston Globea i njihovog tima Spotlight o pedofilima u crkvi to jest svećenicima. Ali ne o jednom svećeniku već se brojka penje i do 90 u samo Bostonu, a brojka još jako puno naraste. Samo u Bostonu. Jedan lik u filmu je rekao da je po njegovom proračunu među svećenicima oko 6% pedofila, a po brojci iz filma taj postotak je možda i veći. Film jako vješto daje informacije tako da je tih 2 sata uvijek zanimljivo. Svaka iduća informacija je bolja i strašnija, a glumački ansambl sastavljen od odličnog Keatona, još boljeg Ruffala i prosječne McAdams daju dodatnu širinu filmu. Ruffalo s ovom ulogom zaslužio nominaciju, a možda i Oscara. Film na kraju nije tako težak iako ima škakljivih scena, ali je stvarno dinamičan za jednu dramu. Preporuka.

Najgore od svega
SpoilerShow
što je onaj kardinal premješten i to u Rim :facepalm:
8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Spotlight (2015)

Post by Annabel_Lee » 19 Jan 2016, 18:08

Svidio mi se film i zapravo sam iznenađena što je film o istraživačkom novinarstvu ispao toliko napet, a da nije morao prikazati konkretne scene iz prošlosti o tome što se događalo između svećenika i žrtava. Nije bilo ni trunke jeftine patetike, što me je oduševilo. Glumci svi redom odlični, a lik kojega je utjelovio Ruffalo toliko živčan, da sam i ja s njim cupkala. :D

Ne znam jeste li čitali onaj popis mjesta na kraju filma, i Hrvatska je tamo...

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Spotlight (2015)

Post by Michel » 19 Jan 2016, 19:05

Da, mislim da su sve zemlje na tom popisu. I dobro je što u filmu nisu kritizirali crkvu samo da bi je kritizirali već baš cijeli sustav koji ih štiti. Baš su se bavili širokom temom.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Spotlight (2015)

Post by John_Ryder » 20 Jan 2016, 12:06

još mi je draži film jer mi crkve i svećenici idu na k :lol:
Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Spotlight (2015)

Post by Asfodel » 03 Jul 2016, 15:15

Jako mi se svidjelo ovo. Zbog istraživačkog novinarstva me podsjetilo mrrvicu na Sve predsjednikove ljude, vjerojatno najbolji film o nekom mediju. Lijepo je što je lišen patetike i lijepo doziran napetošću. Vjerojatno ću ga pamtiti dulje općenito zbog potresne teme i onog Rima na kraju :shock:
8/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Spotlight (2015)

Post by Decadentor » 13 Jul 2016, 20:02

Odlican i ozbiljan film, kao sto je vec navedeno odlicno dizirana napetost koja se bazira isklucivo na spoznajama/cinjenicama a ne nabrijanom radnjom. Takodjer znam za slucaj u neposrednoj blizini gdje je zrtva ostala sjebana a svecenik dobio premjestaj i nikom nista....
Image

Post Reply