Anomalisa (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Anomalisa (2015)

Post by Michel » 14 Jan 2016, 17:20

Image

Imdb
Wiki

Directors: Duke Johnson, Charlie Kaufman
Writers: Charlie Kaufman, Charlie Kaufman (play) (as Francis Fregoli)
Stars: David Thewlis, Jennifer Jason Leigh, Tom Noonan

Michael Stone, an author that specializes in customer service, is a man who is unable to interact deeply with other people. His low sensitivity to excitement, and his lack of interest made him a man with a repetitive life on his own perspective. But, when he went on a business trip, he met a stranger - an extraordinary stranger, which slowly became a cure for his negative view on life that possibly will change his mundane life.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 14 Jan 2016, 17:21

Anomalisa (2015) - jedna o boljih stop motion animacija koju sam vidio. Crtani je dosta dobar. Radi se o malo starijem čovjeku koji odlazi u hotel na jednu noć jer idući dan mora održati govor pošto je pisac. U tom hotelu, u toj jednoj noći će se dogoditi neke zanimljive stvari. On ima ženu, ima dijete, ali će se naći sa bivšom i upoznati dvije ženske koje su došle samo radi njega jer vole njegov rad. Od tih dvije ženske jedna se zove Lisa što je i sami naziv film Anomalisa (kasnije se objasni). Film se jako vješto bavi sa detaljima što mi se najviše svidjelo i samim time likovi su mi puno humaniji nego u većini filmova. Ima raznih tema s kojima se film bai jer je ovo ipak napisao Charlie Kaufman tako da već znate što možete očekivati. I sami lik Michael nije prikazan tako dobrim, nije ni neki zlikovac. Ima jedna teorija koja je čisti šok, boleščina samo takva
SpoilerShow
a to je da Lisa nije stvarna već da je Lisa ona lutka koju je kupio sinu i kojoj je sperma izlazila :jawbreaker: e to bi bio šok. Lutka i Lisa imaju onaj ožiljak na istoj strani lica. I lutka ima isti glas kao Lisa. I kad je pjevala Lisa mu je rekla "I love Italian, French...don't like German...and I love Japanese OBVIOUSLY..." to nisam odmah skopčao, ali dobro je to netko primijetio jer je lutka japanska hahahah.
Dubok film koji se bavi temama oko kojih se može dosta dugo raspravljati i raditi svoje teorije o čemu se tu točno radi. Ja sam otvoren za sve jer sve te teorije imaju podlogu. Sviđa mi se i ova analiza http://www.imdb.com/title/tt2401878/boa ... /252189077

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply