The Big Short (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Big Short (2015)

Post by Michel » 13 Jan 2016, 15:58

Image

Imdb
Wiki

Director: Adam McKay
Writers: Charles Randolph (screenplay), Adam McKay (screenplay)
Stars: Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling

Three separate but parallel stories of the U.S mortgage housing crisis of 2005 are told. Michael Burry, an eccentric ex-physician turned one-eyed Scion Capital hedge fund manager, has traded traditional office attire for shorts, bare feet and a Supercuts haircut. He believes that the US housing market is built on a bubble that will burst within the next few years. Autonomy within the company allows Burry to do largely as he pleases, so Burry proceeds to bet against the housing market with the banks, who are more than happy to accept his proposal for something that has never happened in American history. The banks believe that Burry is a crackpot and therefore are confident in that they will win the deal. Jared Vennett with Deutschebank gets wind of what Burry is doing and, as an investor believes he too can cash in on Burry's beliefs. An errant telephone call to FrontPoint Partners gets this information into the hands of Mark Baum, an idealist who is fed up with the corruption in the ...


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 13 Jan 2016, 15:59

The Big Short (2015) - ovo mi je uz Beasts of No Nation najbolji film prošle godine. Dugo nisam vidio neki film koji ovako pljuje po wall sreetu, bankarima i američkoj vladi. I nije zbog toga jedan od najboljih filmova prošle godine već scenarij je odličan, glumci su obavili strašan posao i ono po meni najbitnije, režija. Nikad nisam vidio ovakav način prikazivanja. Ne govorim tu o kadrovima već film ima i komedije i redatelj ubaci sve ono najgore iz američkog života samo odjednom i super je. Uopće ne smeta ili ono kad razgovaraju u filmu o tim svim skraćenicama i onda redatelj izabere nekog da nam objasni što ta skraćenica znači. U jednom dijelu Selena Gomez objašnjava :lol: :lol: baš sprdnja sa bankarima. Christian Bale je ubio ulogom i rekao bih da je ovo njegova najbolja uloga što puno govori. Steve Carell je isto odličan. Uglavnom, film je po istinitom događaju o krizi 2008. godine koja se dogodila, ali film ide nekoliko godina unatrag i bavi se sa ljudima koji su za ti krizu znali da će se dogoditi i izašli su s time u javnost, ali nitko ih nije slušao već su se samo smijali. I danas ima jako malo riječi o tim ljudima. I kraj je super
SpoilerShow
kad narator kojeg glumi Ryan Gosling govori kako su na stotine bankara sad u zatvoru i slično i onda kaže ma ne samo se šalim. Samo je jedan bankar uhićen i ostali opet rade to što su radili prije :zubifale:
Ni ne čudi što film je prošao nezapaženo na nagradama. Sramota, ali vidim a je nominiran za BAFTU. Moraju britanci ih nominirati.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Big Short (2015)

Post by HorrorHR » 13 Jan 2016, 19:48

jel to ono kod nas što se hajpa sada po medijima sa nekakvim čudnim cool imenom?

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Big Short (2015)

Post by Michel » 13 Jan 2016, 20:36

Nemam pojma. Nisam primijetio nigdje :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Big Short (2015)

Post by Annabel_Lee » 19 Jan 2016, 18:19

Ne znam kad sam se zadnji put toliko namučila dok sam gledala neki film. Em sam imala engleske titlove, a ima terminologije koju ne razumijem najbolje ni u hrvatskom jeziku, em mi je sama tema filma dosta daleka i nepoznata (shame on me). Negdje na polovici filma sam se naljutila na samu sebe pa sam malo istraživala o temi i onda nastavila gledati pa sam nekako pohvatala konce. Zbog svega toga ne bih sudila o filmu jer ću ga svakako još jednom pogledati. Ali Christian Bale odličan, skidam mu kapu! I ne kažem to samo eto tako, nego mi je zbilja bio genijalan u toj ulozi; možda mi je jedino još u The Machinist bio toliko dobar.

Ono što mi se nije svidjelo je direktno obraćanje likova gledateljime nekoliko puta tijekom filma. To inače ne volim i jedan je od glavnih razloga što sam prestala gledati House of Cards.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Big Short (2015)

Post by Ash_Williams » 24 Apr 2016, 02:00

ja se nadam da će uskoro WWE-ev zloglasni Montreal Screwjob dobiti ekranizaciju u ovom stilu Big Shorta, Moneyballa i Social Networka.
stvari iza kulisa su bile na razini Gomore a MontreaL Screwjob incident je ironično donio prevlast nad konkurencijom u gledanosti.
ajme, neki bolji pisac poput Aarona Sorkina bi uživao u zadatku s tim materijalom.

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Big Short (2015)

Post by Michel » 24 Apr 2016, 02:12

Ma Sorkin je istrošen. Sa svakom novom serijom je sve gori i gori. Ponavlja se. Likovi su mi isti kao likvoi iz prijašnjih serija. pogledaj The Newsroom. Sviđa mi se koncept serije, ali tako ju je zasrao sa ljubavnom pričom i humorom koji jednostavno ne leži takvim serijama. Raniji Sokrin je car, ali ovaj danas baš i ne.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Big Short (2015)

Post by Asfodel » 21 Dec 2016, 11:15

Definitivno film koji ću pamtiti i preporučiti (ne znam samo kome kad su ga svi gledali), iako sam se u tijeku pomalo dosađivala ili na kraju procijenila da je mogao biti i mrvicu kraći. Fora je to što je mogao biti poput znanosti u kojoj se kreće - suhoparan i bezokusan. Ovo je uspjelo biti zabavno. Svaka čast na tome. Glumačke uloge me nisu takle i ne kužim čemu puno hvale, tumačenje inače obožavanog Balea me nije oduševilo kao sve, ali ne smeta. Važna tema i dobar atipičan pristup njoj. Zato 8/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply