Room (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Room (2015)

Post by Michel » 08 Jan 2016, 18:11

Image

Imdb
Wiki

Director: Lenny Abrahamson
Writers: Emma Donoghue (novel), Emma Donoghue
Stars: Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers

ROOM tells the extraordinary story of Jack, a spirited 5-year-old who is looked after by his loving and devoted mother. Like any good mother, Ma dedicates herself to keeping Jack happy and safe, nurturing him with warmth and love and doing typical things like playing games and telling stories. Their life, however, is anything but typical--they are trapped--confined to a windowless, 10-by-10-foot space that Ma has euphemistically named Room. Ma has created a whole universe for Jack within Room, and she will stop at nothing to ensure that, even in this treacherous environment, Jack is able to live a complete and fulfilling life. But as Jack's curiosity about their situation grows, and Ma's resilience reaches its breaking point, they enact a risky plan to escape, ultimately bringing them face-to-face with what may turn out to be the scariest thing yet: the real world.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 08 Jan 2016, 18:12

Room (2015) - išao sam ovaj pogledati prije tjedan dana i tražim titlove, nema hrvatskih ni srpskih. Idem pogledat engleske kad nema ni njih tako da sam ostavio i pričekao malo u nadi da će titlovi doći. Danas idem pogledat kad vidim da opet nema titlova pa sam pogledao bez. Jaka drama o majci i kćerci koje su otete i žive u toj sobi. Kćerka ni ne zna za stvarni svijet pa joj majka sve govori i izmišlja neke stvari. Prva polovica filma je ta soba i njihov život unutra, a drugi dio filma je stvarni svijet kad izađu. Film nije klasična psihološka drama već se ponajprije bavi utjecajem zatvorenog i otvorenog prostora. Brie Larson je vrhunska u filmu kao i ta klinka koja glumi njezinu kćer. Film je težak iako sam očekivao još teži film. Uglavnom je sve vrlo dobro do odlično napravljeno, ali nije nešto čemu ću se vraćati.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Lumatev
Posts: 209
Joined: 02 Aug 2011, 20:49

Re: ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Lumatev » 10 Jan 2016, 20:29

Michel wrote:Room (2015) - išao sam ovaj pogledati prije tjedan dana i tražim titlove, nema hrvatskih ni srpskih. Idem pogledat engleske kad nema ni njih tako da sam ostavio i pričekao malo u nadi da će titlovi doći. Danas idem pogledat kad vidim da opet nema titlova pa sam pogledao bez. Jaka drama o majci i kćerci koje su otete i žive u toj sobi. Kćerka ni ne zna za stvarni svijet pa joj majka sve govori i izmišlja neke stvari. Prva polovica filma je ta soba i njihov život unutra, a drugi dio filma je stvarni svijet kad izađu. Film nije klasična psihološka drama već se ponajprije bavi utjecajem zatvorenog i otvorenog prostora. Brie Larson je vrhunska u filmu kao i ta klinka koja glumi njezinu kćer. Film je težak iako sam očekivao još teži film. Uglavnom je sve vrlo dobro do odlično napravljeno, ali nije nešto čemu ću se vraćati.

8========o/8==========o (8/10)
Jedna mala ispravka - Brie nema ćerku već sina, Jack-a, dečak samo ima dugu kosu. :)
Za sve ostalo se slažem u potpunosti.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Room (2015)

Post by Michel » 10 Jan 2016, 20:38

Rekao mi je već Ryder na temi o pogledanim filmovima pa sam bio u šoku jer mi je mali izgledao kao žensko :zubifale:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12145
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Room (2015)

Post by John_Ryder » 11 Jan 2016, 13:34

@Michel :lol: :prayer:


meni i nije baš film sjeo..malo više od prosjeka, neznam što je toliko dobro u glumi gospodične Brie,ali pošto ju svi hvale morat ću još pogledati neke njene filmove
Image

Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Room (2015)

Post by boyko » 11 Jan 2016, 22:19

slažem se, jako dobra drama. nisam baš ljubitelj ovog žanra ali ovo se isplati pogledat.
ja sam isto na početku mislil da je o curici riječ a ne klincu xD još gledam kakav Jack, wtf xD evo to je meni bil pravi twist xD ali klinac je to odradil kak se spada, svaka čast.
prva polovica mi je puno bolja od druge, napetija itd, al i druga ima svoje vrline. jako dobro prikazije prilagodbu na svakodnevni život.
8/10

ne znam dal je ovo snimano prema istinitom događaju al podsjeća me ne neki slučaj u Amera sa sličnim događajem, pred nekih cca 5-10 godina.
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Room (2015)

Post by Annabel_Lee » 19 Jan 2016, 18:31

Gledala sam film prije nekih tjedan dana pa se ne mogu baš najbolje sjetiti, ali mislim da je na početku pisalo da je prema istinitom događaju. Mada je moguće da se varam.

Nisam pogledala previše filmova iz 2015., ali ovaj mi je trenutno najbolji. I to najviše zato što me je mali Jacob Tremblay odmah osvojio. Kako predivno stvorenje, kako glumi, kako ugodan glas ima... :prayer: Uz onog malog Abrahama iz Beasts of No Nation, definitivno otkriće godine.

A Room... pravi rollercoaster osjećaja. I smijala sam se, i zasuzila.

When I was small, I only knew small things. But now I'm five, I know EVERYTHING! :D :heart:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Room (2015)

Post by Decadentor » 25 Feb 2016, 03:44

Odlican film, divno izreziran, mali je odglumio odlicno te drzi cijeli film. (steta sto nije nominiran) Postupci i razmisljanja u sobi i izvan su odlicno odradjeni, emocionalno stanje likova takodjer, gotovo film bez mane. 8/10
Image

Post Reply