Sicario (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Sicario (2015)

Post by Michel » 07 Jan 2016, 17:47

Image

Imdb
Wiki

Director: Denis Villeneuve
Writer: Taylor Sheridan
Stars: Emily Blunt, Josh Brolin, Benicio Del Toro

When drug violence worsens on the USA Mexico border, the FBI sends an idealistic agent, Kate Macer (Emily Blunt) on a mission to eradicate a drug cartel responsible for a bomb that had killed members of her team.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 07 Jan 2016, 17:47

Sicario (2015) - novi film od Villeneuvea. Nisam očekivao da će me ovako razočarati. Ima trenutaka kad je film jako dobar, i snimljen je stvarno kvalitetno, ali priča mi je bila dosta tanka, a glumačke izvedbe najviše razočarale. Emily Blunt seksi u svojoj ulozi i jedino je pozitivno u filmu osim spomenute režije. Scene sa narko kartelima dobre iako ništa novo. Kraj dosta slab kad doleti na ono imanje i traži osvetu. Ne znam, baš čudan osjećaj nakon filma.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Sicario (2015)

Post by HorrorHR » 07 Jan 2016, 18:14

Tu sam negdje kao Michel oko ovoga. Najbolji dio mi je prvi izlet u Juarez. Emily Blunt mi whatever, lik joj užasan sa tim moraliziranjem. Lijepo stvarno snimano, dobro za pogledati, ali mi djeluje da je fascinacija u amera itekako pojačana sa tim stavom "protiv nepoštenog sustava"...

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Sicario (2015)

Post by Ash_Williams » 07 Jan 2016, 21:03

meni je pak ovo top 5, ne smeta mi tanka priča jer je pripovjedan s jednako elana kao i Mad Max, jednostavno mi je zadržalo pažnju od početka do kraja. zadnji set piece u tunelu mi je jednako impresivan kao i onaj na početku u Juarezu, osim toga imam slabost na te likove tipa Man With No Name kojeg je odglumio Benicio koji mi je ujedno 1 od dražih glumaca. Emily Blunt super, stvarno je užasna al ja sam bio stekao dojam da je to u sklopu priče jer sam cijelo vrijeme navijao za za likove Benicia i Josha Brolina. nije savršen, rađe bi da je lik Benicia ostao enigma kao Clint Eastwood u spaghetti westernima nego da se otkrila njegova tragična prošlost i motivi, nit mi je jasno da Emily Blunt moraju spašavat od nekog brđanskog policajca iako je žena sposobna ratovati protiv jedne od najmoćnijih kriminalnih organizacija na svijetu, i angažman Joa Bernthala u filmu, koji je inače dobar glumac, je totalno bezveze.

4.5/5

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Sicario (2015)

Post by Asfodel » 15 Jul 2016, 16:48

Kakav film :tonqe: :tonqe:
Gledala sam ga u dva dijela i jeeedva sam dočekala sljedeći dan da vidim drugi dio. Očito mi je bio napet onda. Zbog tog konstantnog očekivanja nečega i fotografije bih rekla da je idealan za kino, stoga šteta za mene. Malo sam proučila poslije film na netu i pojašnjene su mi neke stvari i sad mi je još bolje, jer znam da nisu pretjerivanja kojekakva u pitanju. Također, kad razmislim o moralnim dilemama i likovima poslije svega, sve mi dobro sjeda. Uživala sam i tijekom i sad poslije, to se zove posao 8)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Sicario (2015)

Post by boyko » 11 Aug 2016, 23:04

ne znam, teško mi je ovo sjelo. jedva sam ga pogledal do kraja s time da sam u međuvremenu 2 put začoril. nije loš ali mi je previše naporan bil, previše su radnju razvukli..
5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Post Reply