Victoria (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Victoria (2015)

Post by Michel » 06 Jan 2016, 17:41

Image

Imdb
Wiki

Director: Sebastian Schipper
Writers: Sebastian Schipper (story), Olivia Neergaard-Holm (story
Stars: Laia Costa, Frederick Lau, Franz Rogowski

A young Spanish woman who has newly moved to Berlin finds her flirtation with a local guy turn potentially deadly as their night out with his friends reveals a dangerous secret.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 06 Jan 2016, 17:41

Victoria (2015) - najoriginalniji film prošle godine smješten u Berlin gdje pratimo jednu mladu španjolku koja jedne večeri u klubu upoznaje četvoricu mladih njemaca koji joj počnu prilaziti i uspiju je nagovoriti da s njima izađe i tako prvih sat vremena pratimo njih kako piju, pričaju, rade ludosti. Uglavnom, upoznajemo likove i ulazimo u čisti rollcoster drugu polovicu filmu koja je bolno nerealna. Već na početku mi je malo nerealno kad ona skroz predstavljena simpatična ide se družiti s njim koji su pijani, glasni, al ajd, nekako sam prešao preko toga. No, u toj drugoj polovici me uhvatilo susramlje
SpoilerShow
kad odlaze opljačkati banku pa pucnjave.
po meni bi film bio puno bolji da nije bilo te triler završnice koja je meni osobno bila dosta nerealna već big više volio da je film bio kao prva polovica filma, ali sa njom i sonneom jer imaju kemiju i volio bih da su se do kraja skompali i ono, romantična drama na kraju. Ovako je film izvrsno snimljen u jednom kadru, glavna glumica simpa, ostali likovi i ne baš toliko. I bez obzira na tu drugu polovicu filma, ima taj realizam vjerojatno zbog kamere.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Victoria (2015)

Post by Decadentor » 06 Jan 2016, 22:21

Jedan od najrealisticnijih filmova koje sam pgledao, gluma je besprijekorna, poogotovo Victorijina te gluma onog udvaraca. Izlazak, pogotovo setnja kroz grad me podsjetila na mnoge slicne setnje koje sam dozivo, uopce nisam ima o osijecaj kao da gledam film nego stvarne ljude, a i sekuda filma jednaka je sekundi radnje. Slazem se da je drugi dio filma mrvicu pretjeran i ubija ono savrsentsvo glume, no nema veze.
@Michel A ovaj dio kako se ona takva fina isla druziti s njima hmm vjerovatno je zeljela zivjeti i trebalo joj je uzbudjenja u zivotu, mislim da se slicne stvari svakodnevno mogu vidjeti na ulici.
Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Victoria (2015)

Post by Michel » 06 Jan 2016, 22:55

Sad sam vidio tvoju recenziju. Pa uglavnom smo dali slične ocjene, ja za pola manje. Samo što je moja nešto negativnije orijentirana iako se radi o jako dobrom filmu što se vidi po ocjeni :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Victoria (2015)

Post by Wheel Smith » 08 Jan 2016, 04:59

jako dobar film s pokojim blesavim situacijama
:supz: :supz:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Victoria (2015)

Post by Asfodel » 08 Mar 2016, 23:26

Ovo se jedva čekalo. I na kraju se isplatilo, manama unatoč.
Slažem se s presjekom onoga što ste već rekli - druga polovica šteka.
Inače, toliko sam uživala u prvih sat vremena da se to ne može opisati, bio je to čisti dokumentarac. Jedino se ne bih složila s tim da je kamera kriva za realističnost, meni je to isključivo zbog radnje bilo. I savršene glume. Tako život izgleda i sve se čini potpuno spontanim, svaki tren, čin i svaki od likova. Sve se poklopilo i izgleda kao klasična crtica jednog izlaska. Prava uživancija.
Osim druge polovice, jasno :mrgreen:
Uglavnom, preporučljivost!
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply