The Hateful Eight (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Wheel Smith » 10 Jan 2016, 03:38

krivo si ti mene shvatio :D
:supz: :supz:

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2016, 09:35

biram Sedlara, on je originalniji.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Michel » 10 Jan 2016, 14:51

Wheel Smith wrote:ash je najbolji troler ikad
To je sigurno i ne znam zašto mu još uvijek odgovarate. Ja pročitam njegove postove samo da se nasmijem, ali ne odgovaram na njih. Ima nebulozne usporedbe nekih redatelja pa nekakve usporedbe drugih stvari. I naravno, sad govori da ako netko ne prihvati Tarantina da je trol i tako glumi žrtvu :lol: :lol:

Da budem ja sad jasan. JA NE VOLIM TARANTINA. Mislim da je debelo precijenjen, ali Reservoir Dogs, Pulp Fiction su mi odlični film, i ovaj Hateful Eight mi je njegov treći najbolji film. Sve između ne volim.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2016, 16:16

hah, ad hominem, zabluda zagađuje izvor.
Michael Bay nije autor kao svemogući Quentin!? samo zato što nije popularan i zato što je "loš"? to je isto kao da kažeš da John Ford nije autor jer je snimao uglavnom westerne, vjerovanja koje vjerovatno držite. ima dosta smijeha i na vaš račun :lol:
i šta sad? jel ovdje imaju neka pravila koja moram slijedit kao npr. ako se ne slažeš sa michelom nisi u pravu!?
quentin je vama bog, meni je fanboy bez talenta koji je uspio hakirati u hollywood. to je sve što imam više za reć na ovu temu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Asfodel » 10 Jan 2016, 17:02

Nisam jos pogledala ovaj, ali nisam nikad bila posebno strastvena sto se tice tarantina i ocekivanja novog rada. Uvijek indiferentna i poslije objektivna. Popljujem sto mi se cini losim i pohvalim ono sto me zabavi, lik u mojim mislima ne zivi na staroj slavi. Ali ovdje su, izgleda, pale malo teze rijeci :mrgreen: kad se nekog autora snizi nize od predvidvljivih redatelja genericnih filmova. Lik se preserava, ali i to radi na fintu da je masi ljudi to zanimljivije od redanja transformerastih filmova.
Ne znam, koliko god toga imam za spocitnuti, da nemamo tih sto su 'hakiranjem' penetrirali u ollywood, bili bismo osiromaseniji. Razumijem prosjecnog konzumenta, ali nekima treba nesto drukcije iz hollywooda od genericnih blockbustera, da im se ta industrija totalno ne zgadi..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2016, 17:59

najzanimljivije je da "autor" Tarantino, koji voli puno krast tuđe ideje, štanca kao i sam Michael Bay(svatko u svom stilu) jedno te isto bez promjene filozofije, što publika konstantno prihvaća kao i Transformerse. njihov pečat, koliko god generičan, se može prepoznati u trenutku, kako Tarantinov tako i Bayov. al ne, Bay nije autor jer ima loše ocjene na imdbu. haha ozbiljni gledatelji osuđuju Baya a lete gledat Star Wars u kina, serijal koji je zajedno sa Raljama ubio industriju koja je bila na putu da ima svoju Attitude Eru, i smatraju Tarantina iznad svakog mainstream autora il ih stavljaju u isti rang od Finchera i Soderbergha pa do staroga Scorsesea koji i nakon gotovo 50 godina rada i dalje rastura. ne želim zvučati kao prepotentni fakultetlijski seronja, al revoltiran sam. :lol:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Asfodel » 10 Jan 2016, 18:24

To je i bila poanta mog posta: nekima je Tarantino i kad krade zanimljiviji od ponekih.
No usporedba mi generalno nema smisla, a imat ce ako Bay ikad u zivotu nesto napise (ili ukrade).

Dotle mi je sve ovo banaliziranje i pretakanje iz supljeg u prazno :vempajer:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2016, 20:45

ajme meni, da, Tarantino je nekima zanimljiviji i kad krade, dosta ljudi ovdje i to ste mi dali do znanja. moja poanta je bila već 30ak puta da meni nije ništa zanimljiviji ni bolji. i šta sad? problem je što vi uopće ne znate što je autorska teorija, a to nije da netko ima drukčiji pristup i vrhunsko djelo nego osobni pečat redatelja koji možeš prepoznat u svakom trenu. tako je Bayova vizija uvijek kristalno prepoznatljiva čak i kad je misija spašavanja svijeta, događaju se eksplozije usred svemira, svi se deru, nađe se automatsko oružje iz nekog razloga i zvoni ti u ušima od silne buke kad izađeš iz kina. dosta pravih vrhunskih mainstream autora nije pisalo scenarij, i sad ne pričam o Bayu il Scottu, to su John Ford, Howard Hawks, Sam Peckinpah, itd. ljudi kojima vi skidate kredencijale a Tarantino im nebi mogao ni torbe nosit. prije na MUBI forumu, gdje su se okupljali smisleni i ozbiljni gledatelji iz cijelog svijeta, svi su razapinjali Tarantina i bacali kamenje na njega pa nije izazvalo ovakav gnjev, nikoga nije bilo briga. što bi se zaključilo da vi stvarno smatrate Tarantina stvarno posebnim i nebom iznad svih ostalih mada tvrdite suprotno. Michel i Asfodel brijem da imaju poster golog Quentina na zidu. :D

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Asfodel » 10 Jan 2016, 21:25

Ja ne branim Tarantina (ciji ni nisam fan, da ponovim, zalud ocito), nego sam se referirala na cudnovate usporedbe. Zaboli me i spolovilo za pecat, zelim dobar finalni proizvod.

Ad homineme i prisivanja koja si sam osmislio (od koga mi je sve QT bolji) ne bih komentirala, jer nemam poteskoca u razvoju. Guglaj logicke pogreske koje te diskvalificiraju u raspravi.

A goli poster bih onda Bayov, imalo bi vise smisla.

Piss&love
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Michel » 10 Jan 2016, 21:35

Pa koliko gluposti taj može napisat. I ja sam gore napisao da nisam ljubitelj Tarantina, ali da bez obzira na to, Reservoir Dogs i Pulp Fiction su mi odlični filmovi. The Hateful Eight mi je bio jako dobar. To ne znači da imam poster od njega. Pa nemam od Hitchocka poster koji mi je ono, vrh, a kamoli od Tarantina.

I ovo sa Mubiem :lol: :lol: da da, to su ta zaključivanja o kojima Asfodel govori. Znači, tamo su tisuće korisnika i naš dragi Ash zna da svi oni pišu protiv Tarantina. Što, napravio si neku statistiku pa znaš. Pratiš tisuće korisnika i sve što pišu. Ajd nemoj više :D

Al ove tvoje usporedbe sa Bayom :facepalm: tip koji je napravio Transformere uspoređuješ sa tipom koji je napravio Reservoir Dogs i Pulp Fiction :prayer:

I još moram uočit ovo odvratno generaliziranje. Ozbiljni gledatelji su oni koji pljuju po Tarantinu. Ma nema šta, diplomirao si na generaliziranju.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2016, 21:57

i zovu mene trolom :lol: nitko se tebi nije ni obraćao u vezi ad hominema, a kao ozbiljni gledatelj onda nisi morala ni dodat ništa na moje mišljenje tko na kraju servira bolje smeće quentin il bay. :lol:
ne znam ja tko je zaostao u razvoju, teško je shvatit da mislim da quentin maskira svoje nesposobnosti stilizacijom kao Bay. omg :lol:

nemaš beda, veliki piss, right back at you.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2016, 22:10

Michel wrote:Pa koliko gluposti taj može napisat. I ja sam gore napisao da nisam ljubitelj Tarantina, ali da bez obzira na to, Reservoir Dogs i Pulp Fiction su mi odlični filmovi. The Hateful Eight mi je bio jako dobar. To ne znači da imam poster od njega. Pa nemam od Hitchocka poster koji mi je ono, vrh, a kamoli od Tarantina.

I ovo sa Mubiem :lol: :lol: da da, to su ta zaključivanja o kojima Asfodel govori. Znači, tamo su tisuće korisnika i naš dragi Ash zna da svi oni pišu protiv Tarantina. Što, napravio si neku statistiku pa znaš. Pratiš tisuće korisnika i sve što pišu. Ajd nemoj više :D

Al ove tvoje usporedbe sa Bayom :facepalm: tip koji je napravio Transformere uspoređuješ sa tipom koji je napravio Reservoir Dogs i Pulp Fiction :prayer:

I još moram uočit ovo odvratno generaliziranje. Ozbiljni gledatelji su oni koji pljuju po Tarantinu. Ma nema šta, diplomirao si na generaliziranju.
ja sam rekao svi? kako sam znao što judi pišu na Mubiju? otvarale su se teme koje su bile na vrhu po popularnosti :lol:
vaše mišljenje mi znači kao i i tvoje plitke recenzije koje ja za razliku od tebe nemam potrebu komentirat. imam dojam da nećeš nikad biti novi Mark Kermode :lol:

jebo vas Pulp fiction, frajer je imao što kažu amerikanci ogromni fluke i sad prodaje isto 20 godina. :lol:
i većinu ozbilnih gledatelja nije briga a ne da ga pljuje, al vama je to svejedno jer morate mene trolat jer vam mišljenje kurca ne valja, o bilo čem.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Asfodel » 11 Jan 2016, 08:03

Pomalo je awkward koliko si se osobno unio, ali priznajem ti da si vjest u ad hominemu i zamjeni teza. Treba i to znati.

Ostaje nada da cu evoluirati i ja dabogda jednom kao ti ameri pa cu postati pravi filmofil i stovati transformerse.


Ont: Zasad mi se film jos manje gleda kad sam skuzila trajanje, nek priceka..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 11 Jan 2016, 10:25

zamjeni teza, već sam ranije naveo da obadvoje pradaju maglu, 1 trguje eksplozijama a drugi (one hit wonder kao Michael Cimino, jadnik koji nažalost nije imao sreće da 25 godina zarađuje na ruskim ruletima) bezveznim naklapanjima prošaranim sa ekstremnim nasiljem. objašnjavam jedno te isto 50 postova nakon čeg vi i dalje mislite da ja držim Baya vrijednim divljenja. al ne radi se o tome, nego se radi o tome da nikad nisam imao potrebu da se ponašam snishodljivo prema ikome pa i prema tvojim i michelovim bezvrijednim uvidima na druge filmove.

a to što ćeš ti gledat meni se obsolutno jebe.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by dr_gonzo » 11 Jan 2016, 10:28

Mene film stvarno iznenadio. Brzo prođe tih skoro 3 ure.

I ja mislim da je Tarantino precijenjen. U ovom filmu je iskopirao najviše The Thing, pa par western klasika (ponajviše Leonovoe filmove) ali to je lupež sve lijepo utopio u 'novi' film koji ljudi koji i baš ne gledaju filmove neće primjetiti odakle je što uzeto.

Iznenadilo me i koliko krvoprolića ima u filmu (više nego u nekim hororcima), tako da mi je kraj malo slabiji od cijelog filma...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply