The Hateful Eight (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Hateful Eight (2015)

Post by Michel » 02 Jan 2016, 10:08

Image

Imdb
Wiki

Director: Quentin Tarantino
Writer: Quentin Tarantino
Stars: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh

Some time after the Civil War, a stagecoach hurtles through the winery Wyoming landscape. Bounty hunter John Ruth and his fugitive captive Daisy Domergue race towards the town of Red Rock, where Ruth will bring Daisy to justice. Along the road, they encounter Major Marquis Warren an infamous bounty hunter; and Chris Mannix a man who claims to be Red Rocks new sheriff. Lost in a blizzard the bunch seek refuge at Minnie's haberdashery. When they arrive they are greeted by unfamiliar faces: Bob, who claims to be taking care of the place while Minnie is gone; Oswaldo Mobray, the hangman of red rock; Joe Gage, a cow puncher; and confederate general Sanford Smithers. As the storm overtakes the mountainside, the eight travelers come to learn that they might not make it to Red Rock after all...


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 02 Jan 2016, 10:09

The Hateful Eight (2015) - novi Tarantino. Django mi nije bio ništa posebno, ali ovaj mi je bio stvarno jako dobar. Neki glumci su me iznenadili i nisam očekivao da će ovako dobro odglumiti. Film traje skoro tri sata, a radi se osmero ljudi koji budu zarobljeni u jednoj kolibi, a vani je mećava koja će trajat danima. Svima njima zajedničko je da stignu u jedan gradić, ali mnoge tajne svatko od njih skriva koje će se polako otkrivati i kulminirati sa nasiljem. Prva polovica filma je dosta spora i upoznajemo lika koji vješa i putuje sa jednom ženom koju će objesiti. Njega glumi Kurt Russell i odlično je predstavfio svojeg lika. A ženu glumi odlična Jennifer Jason Leigh. Oni nailaze na jednog majora, crnca prema kojem se svi ponašaju dosta bazobrazno jer je crnac i borio se u građanskom ratu. Njega glumi Samuel L. Jackson kojeg ne volim, ali ovo mu je komotno najbolja uloga od Pulp Fiction. Kako njih troje kreću putovati, nailaze na još jednog putnika, lika koji se predstavlja da je novi šerif tog grada prema kojemu idu. Njega glumi Walton Goggins (Boyd iz Justifieda) i highlight je filma. Kako dolaze u kolibu, tamo su ostali likovi, sve redom dobro odglumljeni od strane Michaela Madsona, Tima Rotha, Brucea Derna. Tu prava priča počinje s iznenađujućim obratima. U niti jednom trenutku mi nije bio dosadan. Najbolji Tarantino od Pulp Fictiona. Evo moj rang osmorke.

1. Walton Goggins
2. Samuel L Jackson
3. Jennifer Jason Leigh
4. Kurt Russell
5. Tim Roth
6. Bruce Dern
7. Michael Madsen
8. Demian Bichir

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Wheel Smith » 02 Jan 2016, 19:01

ovo mi je jedan od najboljih tarantinovih filmova
:supz: :supz:

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by maddjuro » 05 Jan 2016, 02:14

za razliku od vas, ovaj mi film nije najbolje sjeo; predug je i pomalo dosadan. Ali sto je da je, glumci su odlicno odradili svoje uloge, a ne manjka ni krvi- NEbi rekao da je smeće, ali nije nesto sto bi preporučio. Doduše nisam prevelik fan taranitna pa mozda je i to razlog, al bar Uma nije u ovome uratku. Lijepo je bilo čuti jednu western uvodnu špicu od legendarnog morriconea.
I may be an idiot, but i am no fool.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 06 Jan 2016, 02:21

ni meni nije sjeo, nije mi bio dosadan al me ostavio ravnodušnim. nasmijao sam se više nekim drugim detaljima kao npr usprkos što mu neki kritičari tovare da mu ovo nije tek osmi film, on to silom sad tvrdi tako da ga je doslovno potpisao tako. tako će biti i s devetim i desetim filmom vjerovatno. ovaj put hvala bogu nije bilo njegove ružne pojave al zato sad se direktno obraća publici kao narrator da pojasni stvar. :lol:
nikad nisam mislio da ću ovo reć, pogotovo jer su mi on i Scorsese bili najveći junaci devedesetih kad sam bio klinac, frajer mi se totalno sad gadi! po njegovim spikama u intervjuima on doživljava sebe nekim božanstvenim bićem kao Kanye West jbt, u biti da nije tako gadan očekivao bi da oženi Kylie Jenner.
glumci su sjajni, što se može uvijek očekivat od Tarantina jer se školovao kao glumac, nova skladba Ennia Moricconea je kao uvijek super, slušam je već danima, snimatelj Richardson je tipično sjajan, što se tiče radnje on uopće ne zna druge načine pripovjedanja osim da smjesti likove da razglabaju o ovome i onome dok se ne nađu u napetoj situaciji koja završava neizbježnim nasiljem. podjela na 3, 4 poglavlja i sve te takve njegove gluposti mislim da nije njegovo stiliziranje nego neumješnost. tko ga voli bit će oduševljen, meni je to postalo zastarjelo.

3.5/5

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Annabel_Lee » 09 Jan 2016, 16:03

Moj doživljaj filma najviše se podudara s onim što je Ash napisao. Nije mi bio loš, nije mi bio ni dosadan (iako jest malo razvučen), ali gotovo sve to nam je Tarantino već prikazao, imam osjećaj da sam sebe reciklira. To je u početku prolazilo, sad me već živcira.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Decadentor » 09 Jan 2016, 17:06

Annabel_Lee wrote:Moj doživljaj filma najviše se podudara s onim što je Ash napisao. Nije mi bio loš, nije mi bio ni dosadan (iako jest malo razvučen), ali gotovo sve to nam je Tarantino već prikazao, imam osjećaj da sam sebe reciklira. To je u početku prolazilo, sad me već živcira.
E sad, to je problem sa facama, lik ima svoj stil, no ako se izmjeni reci ce ljudi da se prodao ili nesto drugo... (nisam gledao film govorim opcenito)
Image

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Wheel Smith » 09 Jan 2016, 20:21

a sta bi vi htjeli da lik radi - jebiga upravo ovo sto dec kaze lik ima svoj stil + dovoljno je unaprijedio igru i pomicao granice , to ko kad ljudi seru za neke muzičke producente jer očekuju stalno da budu ispred svih.... - dolaze mlađi ljudi , bit će
:supz: :supz:

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Annabel_Lee » 09 Jan 2016, 20:59

Nemam ništa protiv njega, nisam među hejterima ni kad je Tarantino u pitanju, niti bilo što drugo... samo kažem da me živcira to što već tko zna koji put prodaje isti proizvod malo drugačije zapakiran. Ali pogledat ću i svaki sljedeći njegov film, samo da vidim kakav je omot stavio (a usput se nadati da će me ipak iznenaditi).
Granice je pomicao devedesetih, posebno s Pulp Fictionom. Od tada ne vidim neki pomak.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 09 Jan 2016, 22:27

ne pušim to da on ima svoj stil. David Fincher ima "autorski" pečat a radi u mainstream vodama, a imaju ga i Michael Bay i Tony Scott htjeli vi to priznat il ne. mislim da Tarantino nema percepciju ni pamet da izvrši film kao njegovi superiorni kolege s kojima ga trpaju u isti koš. ne mrzim ga ni ja al nije me briga. da ne snimi više nikad još 1 film mene neće me bit briga.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Decadentor » 09 Jan 2016, 23:59

Ash_Williams wrote:ne pušim to da on ima svoj stil. David Fincher ima "autorski" pečat a radi u mainstream vodama, a imaju ga i Michael Bay i Tony Scott htjeli vi to priznat il ne. mislim da Tarantino nema percepciju ni pamet da izvrši film kao njegovi superiorni kolege s kojima ga trpaju u isti koš. ne mrzim ga ni ja al nije me briga. da ne snimi više nikad još 1 film mene neće me bit briga.
ajme Michale Bay ima armagedon i transformerse, a transformersi su losi, tony scott ima top gun od zvucnih filmova, ne zaboravimo cinjenicu da tarantino sam pise filmove dok dvojica nacvedenih biraju tudje scenarije... imas pravo nadam se da taranrino nikad nece imati parcepciju i pamet da izvrsi film kao njegovi navedeni "superiorni" kolege.
Image

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Wheel Smith » 10 Jan 2016, 01:21

ash je najbolji troler ikad
:supz: :supz:

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2016, 01:34

pff pričam o "autorskoj" teoriji" po kojoj vi vrednujete Tarantina i dajete mu izgovor ne kvaliteti. ne smatram ja njih ništa vrijednijim od Tarantina, al ni lošijim. smatram samo da izbacuju dobar junk food meni Scott i Bay imaju dosta kvalitetnih izdanja, poput the Rock, Crimson Tide, Man On Fire, Unstoppable itd. stilizirani su jednako kao Tarantino, svemogući gospodin koji se ne želi "prodati" mada je s njima potpuno u mainstream vodama. Scott i Bay vole i prodaju eksplozije i nabrijanu montažu a tarantino maglu, naklapanje njegovih likova s nasiljem koje meni više nema utiska.
ja znam samo jedno, bio sam slijep od 1994te, ali sad vidim. :lol:
Last edited by Ash_Williams on 10 Jan 2016, 02:45, edited 2 times in total.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Wheel Smith » 10 Jan 2016, 02:05

jakov sedlar ili tarantino?
:supz: :supz:

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: The Hateful Eight (2015)

Post by Ash_Williams » 10 Jan 2016, 03:06

Nisam i dalje jasan, a svi koji ne prihvaćaju Tarantina kao osobnog spasitelja su trolovi. Nema veze :lol:

Post Reply