The Lobster (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Lobster (2015)

Post by Michel » 30 Dec 2015, 14:43

Image

Imdb
Wiki

Director: Yorgos Lanthimos
Writers: Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou
Stars: Colin Farrell, Jacqueline Abrahams, Roger Ashton-Griffiths, Jessica Barden

A love story set in a dystopian near future where single people are arrested and transferred to a creepy hotel. There they are obliged to find a matching mate in 45 days. If they fail, they are transformed into an animal and released into the woods.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 30 Dec 2015, 14:50

The Lobster (2015) - What the fuck did I just watch :lol: volim bizarne filmove i u većini slučajeva mi se svide, ali ovaj je jednostavno iznimno glup film. Da, ok metafore i slično, ismijavanje današnjih standarda, veza bla bla. Film počinje tako da pratimo lika kojeg glumi Colin Farrell i dolazi u jedan hotel. Nedugo zatim saznajemo da ti glavni u hotelu ljudima ispunjavaju želju da se pretvore u bilo koju životinju i on odluči biti jastog. Proces će trajati, ima dosta pravila koja se mora pridržavati, a ako se ne pridrži, bude kažnjen. I tih prvih 20-ak minuta stvarno dobro, ali sve poslije prilično loše i nezanimljivo.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Lobster (2015)

Post by HorrorHR » 30 Dec 2015, 16:59

wtf kakav sinopsis :D :D

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Lobster (2015)

Post by Asfodel » 30 Dec 2015, 18:12

To je autor Kynodontasa, što drugo očekivati :heart:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Lobster (2015)

Post by John_Ryder » 31 Dec 2015, 10:13

Asfodel wrote:To je autor Kynodontasa, što drugo očekivati :heart:
pa no, tko je to gledao, mogao je pretpostaviti što ga čeka :lol:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Lobster (2015)

Post by Michel » 31 Dec 2015, 12:01

Znao sam da je on pa ni ne čudi da je toliko loše. Hipsterski redatelj.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Lobster (2015)

Post by Asfodel » 12 Jan 2016, 23:30

Stvarno sam snizila očekivanja nakon svakavih kritika.. ali uzalud! Ovo je ipak ispalo vrlo dobro! :)
Priča odlična, a bizarni humor (koji to nije) još bolji. Ona groteskna glazba je savrsen okvir svemu, mislim da bez nje ne bi isto. Jedino mi je Seydoux bila baš loš casting. Netko čvršći, odlučniji i prikladniji bi u toj ulozi predstavio zbilja upečatljivog antagonista i ispao faca. Mane su jasne, tijek radnje poslije stvara dojam neobrađenog kostura na kojem se moglo sagraditi puno više. Inace, o mnogo tih distopijskih elemenata bi se mogla povesti rasprava, dublja analiza ili cak misaoni eksperimenti, tako da je u pitanju izuzetno pametan filmic koji se ne glupira da bude sam sebi svrha, nego ima dosta toga ispod povrsine.

Sad znam da nijedan Lanthimos/Filippou ne uspije doći do odličnosti, ali u pitanju su takve ideje i bolesnoćice da svaki pamtim cijeli život i to na najpozitivniji način (da zaboravim kako mi je za vrijeme gledanja imao i mana). Ovakve svježe bizarne ideje s podtekstom seciranja raznih društvenih anomalija su rijetkost i zato mislim da nisu ludi svi oni što dvojcu tepaju s bunuelovštinom, dapače.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply