Beasts of No Nation (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Beasts of No Nation (2015)

Post by Michel » 25 Dec 2015, 04:24

Image

Imdb
Wiki

Director: Cary Joji Fukunaga
Writers: Cary Joji Fukunaga (screenplay), Uzodinma Iweala (based on the novel by)
Stars: Abraham Attah, Emmanuel Affadzi, Ricky Adelayitor

Follows the journey of a young boy, Agu, who is forced to join a group of soldiers in Nigeria, a West African country. While Agu fears his commander and many of the men around him, his fledgling childhood has been brutally shattered by the war raging through his country, and he is at first torn between conflicting revulsion and fascination Depicts the mechanics of war and does not shy away from explicit, visceral detail, and paints a complex, difficult picture of Agu as a child soldier.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 25 Dec 2015, 04:24

Beasts of No Nation (2015) - ratna drama od Cary Fukunage smještena u Afriku, točnije Ganu gdje pratimo jedno selo sve dok ne dođu vojnici i počnu maltretirati seljane, a jedan klinac pobjegne u šumu gdje nailazi na pobunjenike koji se bore protiv te vojske i klinac je sad s njima. Pridružio se za rat. Film je vrhunski. Vjerojatno najbolji ratni film desetljeća, a i kad pogledam i u nultima nema baš neke konkurencije. Iza režije Fukunaga i to je čista slastica. Gledali ste prvu sezonu True Detectivea kako je režirao sve one scene. E tako vas očekuje i ovdje. Dosta izvrsnih kadrova, pogotovo ona u zadnjem dijelu filma kad klinca pratimo odozada. A glumačka psotava? Fantastično. Idris Elba najblja uloga karijere, za sad. Bolja nego u The Wire i Lutheru. Koliko je drugačiji nevjerojatno. On glumi tog nekog kvazi diktatora, naglasak odličan. A klinac tek. Još bolji od Elbe. Znači, ovo mi je Elbina najbolja uloga, a klinac mi je još bolji. Jedna od najboljih glumačkih izdanja od nekog klinca. Ne mogu vjerovat da tako mali dječak može odglumiti. Sve u svemu, film vrijedan divljenja. Minuse mogu naći u samom ritmu filma. Ima dosta pravaca u kojima film ide i taman kad je odlično, promjene i prebace te na neki preokret. Ali kamera, gluma, karakterizacija likova vrhunski. I dosta uznemirujućih scena
SpoilerShow
kao kad klinac prvi put ubije ili scena u onoj napuštenoj zgradi kad siluju majku, prebe kćerku.
8========-.o/8==========o (8.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Beasts of No Nation (2015)

Post by olio » 04 Jan 2016, 08:18

Djeca su fantastično odglumila, baš sam bia oduševljen.
elba isto odličan.

A fotografija filma...izvan ovog svijeta!

Vrhunski film

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Beasts of No Nation (2015)

Post by Annabel_Lee » 04 Jan 2016, 10:17

Kako je Abraham Attah genijalan klinac! :prayer: :prayer: :prayer: Ne mogu vjerovati kako je odglumio, što radi s facom, da ne mora niti jednu riječ izgovoriti... Ma kakav Idris Elba ( :heart: ) sa smiješnim naglaskom, mali je zasjenio sve oko sebe i nosio čitav film. Svaka mu čast! I još mu je ovo prvi film.

Što se samog filma tiče, zadovoljna sam. Od Fukunage nisam ništa manje ni očekivala. Tema je zanimljiva; davno sam čitala neki članak u novinama o tim dječacima-vojnicima i takve teme uvijek me rastuže. Dva puta sam tijekom filma bila na rubu da zaplačem, ne samo zato što je gluma bila maestralna i što mi je bilo žao nekih likova, nego zato što znam da se takve stvari stvarno događaju. Potresan film, ne znam kako bih ga drugačije opisala.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Beasts of No Nation (2015)

Post by Ash_Williams » 08 Jan 2016, 12:49

a šta ja znam, bilo je već dosta filmova na ovu temu poput Johnny Mad Dog i War Witch tako da me teško šokirati. što ne znači da film nije upečatljiv na drugi način. ima specifičnu atmosferu zbog koje sam imao cijelo vrijeme osjećaj nadolazeće propasti za sve ubrojene kao u vrhunskom drugom dijelu Chea o njegovoj propaloj misiji u Boliviji. dio o životu Agua prije pristupanja je mogao bit ispričan u puno kraćim crtama, jednostavno nemam više strpljenja u razvlačenju pripovjedanja osim ako Michael Bay ne diže sve u zrak. iz nekog razloga osjetio sam suosjećanje za sve likove, tj. cijeli vod iako čine užasna dijela. pogotovo za Idrisa Elbu! znam da je potreban glumac koji je karizmatičan da možeš povjerovati da će ga ta djeca slijediti u smrt iz nekog razloga al predrag je i simpatičan glumac da ga mrzim, čak mi ga je žao kad ga svi napuste. što se tiče njegove izvedbe prenio je uvjerljivo emocije mada koristi isti lažni afrički naglasak iz Mandele. filmaši povremeno skoro skreću i direktno u eksplotacijske vode sa sklonostima njegova lika što sam točno i očekivao da bi napravili lik još grotesknijim. s kamerom nisam toliko impresioniran osim par kadrova, ja bi osobno uposlio rađe Anthony Dod Mantla il Barry Ackroyda. sve u svemu film ne gubi moć i spada među mojih top 10 godine.

4/5

Post Reply