The Gift (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

The Gift (2015)

Post by Michel » 22 Dec 2015, 04:58

Image

Imdb
Wiki

Director: Joel Edgerton
Writer: Joel Edgerton
Stars: Jason Bateman, Rebecca Hall, Joel Edgerton

Simon and Robyn are a young married couple whose life is going just as planned until a chance encounter with an acquaintance from Simon's high school sends their world into a harrowing tailspin. Simon doesn't recognize Gordo at first, but after a series of uninvited encounters and mysterious gifts prove troubling, a horrifying secret from the past is uncovered after more than 20 years. As Robyn learns the unsettling truth about what happened between Simon and Gordo, she starts to question: how well do we really know the people closest to us, and are past bygones ever really bygones?


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 22 Dec 2015, 04:59

The Gift (2015) - svidio mi se. Možda ne toliko koliko sam očekivao, ali radi se o jednom zanimljivom trileru sa nekim tipičnim klišej scenama, ali isto tako ima dosta pametnih scena. Joel Edgerton je redatelj, scenarist i još k tome glumac i on glumi lika koji dolazi do jednog bračnog para i predstavlja se njemu kao stari prijatelj iz škole. Tu sve počinje. Edgerton je dosta uvjerljiv kao negativac, barem je tako dotad prikazan. Ta prva polovica je jako dobra dok druga počinje rješavati tu misteriju malo prelako pa mi je tu minus, ali zadnjih 20-ak minuta opet sve popravlja. Jason Bateman je isto dobar, netipična uloga za njega. Jako mi je drago što je film uspio u svojoj naumi da nema pozitivca ovdje pa je malo teže zavoliti nekog lika
SpoilerShow
pa i kad smo saznali da je ovaj psihički zlostavljan, otac ga je htio ubiti, ali se opet vidjelo da je sociopat, pogotovo na kraju. Mislim, ni Batemanov lik nije daleko. On je uzrok, nasilnik koji se nije promijenio.
najbolje u filmu je ustvari Rebecca Hall. Kako je samo jebozovna sa kratkom kosom, a i te usne :D

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Gift (2015)

Post by Decadentor » 22 Dec 2015, 14:21

Super za jednom pogledat i ubit vrijeme, dovoljno napet i pobudjuje znatizelju u iscekivaanju daljnjih dogadjaja te otkrivanja istine. 7/10
Image

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Gift (2015)

Post by John_Ryder » 22 Dec 2015, 14:49

baš pravi triler !
Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Gift (2015)

Post by HorrorHR » 26 Dec 2015, 20:43

dobar trilerić

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Gift (2015)

Post by Asfodel » 28 Dec 2015, 12:40

Ovo zbilja dobro zvuci na papiru i po zanru, mislim da cu ga dodati najiscekivanijim 2015 filmovima zajedno s the assassinom, ablukom, lobsterom, forbidden roomom i victoriom
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Asfodel » 10 Feb 2016, 20:59

Michel wrote:svidio mi se. Možda ne toliko koliko sam očekivao
Potpisala bih ovo.

Zbog 'twista' je film za jedno gledanje (meni), a i također ga ne bih uvrstila u najbolje filmove prošle godine, malo mi je to too much za jedan trilerčić, a ne triler. Ono čega ima u filmu je sve jako dobro napravljeno, mislim da je sićušni problem u onome čega nema, a to se osjeća cijelo vrijeme.. sad, jel to veća napetost, dinamičniji tijek radnje, 'ono nešto'.. ne znam točno izreći, no da je za preporuku, jest. :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply