Everest (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Everest (2015)

Post by Michel » 21 Dec 2015, 22:07

Image

Imdb
Wiki

Director: Baltasar Kormákur
Writers: William Nicholson (screenplay), Simon Beaufoy (screenplay)
Stars: Jason Clarke, Ang Phula Sherpa, Thomas M. Wright

On the morning of May 10, 1996, climbers from two commercial expeditions start their final ascent toward the summit of Mount Everest, the highest point on Earth. With little warning, a violent storm strikes the mountain, engulfing the adventurers in one of the fiercest blizzards ever encountered by man. Challenged by the harshest conditions imaginable, the teams must endure blistering winds and freezing temperatures in an epic battle to survive against nearly impossible odds.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 21 Dec 2015, 22:08

Everest (2015) - film snimljen po istinitoj priči o planinarima koji su se otišli popesti na Everest, ali onda su naišli na strašnu oluju i morali su se boriti za goli život. Prva polovica filma dobra, vizualno jako lijepo iako na nekim dijelovima se vidi slabi CGI, ali sami prikaz planine iz daljine je odličan. Glumačka postava je u redu, pogotovo taj glavni kojeg glumi Jason Clarke, ali mi je nejasno što tu radi Jake Gyllenhaal i još neki poznati glumci, a uloge su im male. Valjda samo da privuku gledatelje. U drugoj polovici akcija kreće kad dolazi oluja, a neki planinari su ostali na vrhu. Tu ima nešto sitno patetike, ali ništa strašno. Zanimljiv film i uvijek volim pogledat filmove kojima je radnja na tako nekom mjestu.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Everest (2015)

Post by HorrorHR » 26 Dec 2015, 20:40

hm jel to po mangi rađeno možda? http://www.fibra.hr/katalog/edicije/vrh-bogova/25/
ok manga koliko sam vidio po pročitanom (prve dvije knjige) je bazirana bar na nekim istinitim dijelovima jer sam neke stvarin googleao pa skužih...

Post Reply