Queen of Earth (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Queen of Earth (2015)

Post by Michel » 16 Dec 2015, 10:13

Image

Imdb
Wiki

Director: Alex Ross Perry
Writer: Alex Ross Perry
Stars: Elisabeth Moss, Katherine Waterston, Patrick Fugit

Two women who grew up together discover they have drifted apart when they retreat to a lake house together.


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 16 Dec 2015, 10:13

Queen of Earth (2015) - mindfuck! Mene je prvo poster kupio koji je vjerojatno najbolji poster godine, a onda Elisabeth Moss kad sam vidio da ona glumi jer mi je postala jedna od dražih modernih glumica. Inače jako volim ovakve filmove koji su psihološke drame i gdje su žene u glavnim ulogama (Repulsion, Persona). Ima nešto u njim što je privlačno, rekao bih da je to esencija samoga filma. Čista umjetnost. Sad, ovaj film sam stvarno htio zavoljeti i neću reći da nije išlo jer kako film ide prema kraju postaje sve bolji. Treba biti jako strpljiv sa filmom i ne odustajat. Pratimo dvije prijateljice, Virginiu koju glumi Katherine Waterston i odlična je te Catherine koju glumi Elisabeth Moss i još je bolja i snažnije je odglumila svoj dio. Film je ustvari o depresiji, živčanom slomu. Njih dvoje su nešto doživjele što je utjecalo na njih. Pratimo polagao propadanje njih kao osoba, svijeta oko njih, a radnja je smještena na jezeru gdje se sve to događa uz još svega par likova. Kraj me baš uznemirio
SpoilerShow
jer je Virginia sad ostala sama sa svojim portretom u kući gdje više nema nikoga. Sama sa svojim problemima. Više nema Catherine gdje je osjećala da ju može kontrolirati, a tek kad se slomi i naglo prebacivanje na Catherine i njezin smijeh.
Dobar film. Da je prvih sat vremena odlično kao zadnjih pola sata, bila bi veća ocjena.

8=======...o/8==========o (7.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Queen of Earth (2015)

Post by Asfodel » 27 Sep 2016, 22:42

Uživala sam cijelo vrijeme, do kraja, dok nisam skužila da se ništa neće dogoditi. To me malo isfustriralo, jer sam tijekom filma dobivala taj zlokobni dojam nagovještavanja nečega. Mislim da to nije moja krivnja, nego filma, jer me svirepo vabio glazbom i gradacijom događaja. Film, glupane jedan!
Ako to smetnem s uma, dobra je studija karaktera i promjena ponašanja. Ne znam fura li se na Personu ili što već.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply