Relatos salvajes (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Relatos salvajes (2015)

Post by Michel » 31 May 2015, 00:43

http://www.imdb.com/title/tt3011894/

"Relatos Salvajes" is a black comedy film divided in six segments. (1) "Pasternak": one model and a music critic in a plane find that they have a common acquaintance called Pasternak. Soon they discover that every passenger and crew on board know Pasternak. Cosmic coincidence? (2) "The Rats": a waitress of a diner recognizes her client as the loan shark that caused a tragedy in her family. The cook suggests mixing rat poison in his food, but she refuses. But the cook decides to proceed in her plan. When his son arrives, the waitress tries to fix the situation. (3) "The Strongest": Two drivers on a lone highway have an argument with tragic consequences. (4) "Little Bomb": The demolition engineer has his car towed by a truck for parking in a wrong place and he has an argument with the employee of the towing company. This event destroys his private and professional life, and he plots revenge against the corrupt towing company and the City Hall. (5) "The Proposal": The reckless ...

Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Wild_Tales_%28film%29

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=DctshzmKGUw

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. - PART ONE

Post by Michel » 31 May 2015, 00:44

Relatos salvajes (2015) - mogu slobodno reći da je ovo jedan od najboljih filmoa prošle/ove godine. Omnibus od 6 priča, a rijetko koji omnibus ima sve kvalitetne priče, a ovaj ima.

Pasternak - prva priča je najkraća. Samo 7, 8 minuta i radi se o avionu gdje su putnici koji imaju nešto zajedničko, ali da sad dalje ne spoilam. Jedna dobra i zanimljiva osvetnička priča.

7/10

The Rats - luda i bolesna priča o jednoj kuharici kojoj u restoran dođe političar zbog kojeg je njezin otac umro i postane jako nervozna. Druga kuharica joj predloži da mu u hranu ubaci otrov za štakore na što ona burno reagira da ne želi. Priča se počinje jako komplicirati kad pred sami kraj i dočeka nas dobar i nepredvidljiv twist.

7.5/10

The Strongest - e ovo je genijalno. Nešto ala Duel. Radi se o tipu koji na početku priče ima problema s jednim tipom u drugom autu i kad ga prestigne, opsuje ga i otiđe, ali mu se ubrzo probuši guma i mora stat. Dok on mijenja gumu, dolazi taj ludi tip, zaustavlja se i borba može početi. Ali nije predvidljivo već ima toliko sitnih preokreta, odlično režirano i na trenutke smiješno.

9/10

Little Bomb - možda i najdraža priča o tipu koji je onaj što uništaa zgrade sa bombama ne znam kak se zove ta profesija. I uglavnom, priča im sličnosti sa filmom Dan Ludila u kojem Michael Douglas u tom danu skroz poludi, a tako i ovaj lik. Prvo mu auto makne pauk, a on je siguran da je mogao tu parkirati pa onda zakasni na rođendan svoje kćere i posvađa se sa supruguom pa se svađa s onima na pultu gdje treba platiti i ubrzo se sve pretvara u osvetu. A ima bombe :D i kraj prejak hahahah.

9/10

The Proposal - ovo je isto jednako kvalitetna priča kao prethodne dvije. Radi se o klincu koji pijan ubije trudnicu, dolazi doma i govori sve bogatim starcima. Stari odmah zove svojeg odvjetnika, ali ne želi da mu se sin preda. Zatim uzima svojeg susjeda koji radi za njega duži niz godina da odguli u zatvoru godinu, dvije koliko je u mogućnosti taj odvjetnik srediti, a on će njemu platiti dosta novaca da se osigura obitelj. I sad slijedi cover up, ali policija i mediji dolaze. Zakon priča!

9/10

Until Death Do Us Part - i najsmješnija i najneugodnija priča za kraj. Pratimo upravo vjenčani par na njihovom slavlju, ali mladenka ubrzo doznaje da ju je on prevario i ubrzo nastaje kaos. Totalni crni humor, i čisti neugodnjak u svakoj sceni.

8/10

Odličan film sa 6 visoko kvalitetni priča. Baš sam uživao. E da je svaki takav omnibus.

8========-...o/8==========o (8.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Relatos salvajes (2015)

Post by Decadentor » 26 Jun 2015, 02:18

Ovo je prezabavan omnibus,na neke scene sam se bas lijepo nasmijao, definitivno preporuka :supz:
Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Relatos salvajes (2015)

Post by HorrorHR » 26 Jun 2015, 23:29

thx na preporuci, djeluje baš zanimljivo

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Relatos salvajes (2015)

Post by filmofil » 30 Jun 2015, 00:01

jedino baš vrijedno izdvajanja je priča na autocesti koja me podsjetila na nekoliko horora i općenito obožavam taj setting puste ceste usred ničega i onda neko sranje koje se događa. ove ostale priče su mi oke, ali previše nategnute i pretjerane, skoro iskarikirane. pogotovo vjenčanje gdje se dogodilo 1000 stvari u pola sata, a svaka je nevjerojatnija i nevjerojatnija.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Relatos salvajes (2015)

Post by Michel » 30 Jun 2015, 00:09

To je i poanta filma.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Relatos salvajes (2015)

Post by filmofil » 30 Jun 2015, 00:18

da, shvaćam, ali ne sjeda mi to nikada jer se dovede do apsurda koji mi nije blizak više. taj sapuničarski pristup gdje se u 10min skuži da je majka bratićeve rođakinje muževa ljubavnica mi je dosadan.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Relatos salvajes (2015)

Post by Michel » 30 Jun 2015, 00:25

Meni se sviđa i kritika društva u pojedinim pričama kao ona sa bombašem kad treba platit za pauka pa sve pođe krivo ili ona kad otac pokušava spasiti sina da ne otiđe u zatvor. Tu recimo priču sam shvatio kao kritiku na zlatnu mladež. Samo kod nas imamo puno primjera gdje neki mladić ubije nekog i onda dobije jedva uvjetnu. Otac sve sredi.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Relatos salvajes (2015)

Post by Asfodel » 12 Oct 2015, 20:18

Umalo zaboravila na ovo, uglavnom vrlo dobar omnibus. Ne i besprijekoran, ali za preporuku. 8)
Najviše me se dojmila priča s autocestom. U toj i onoj prvoj avionskoj sam iskreno uživala u svakoj sekundi, iako su potpuno različite. No beskrajno zabavne u svom ludilu. Od ostalih, mrvicu slabijih po intenzitetu, mi se izdvaja ona The Proposal recimo.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply