Der Name der Rose (1986)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Der Name der Rose (1986)

Post by Decadentor » 19 May 2015, 01:43

http://www.imdb.com/title/tt0091605/?ref_=nv_sr_1
Image

An intellectually nonconformist monk investigates a series of mysterious deaths in an isolated abbey.

Traillerhttps://www.youtube.com/watch?v=7-yYJgpQ-CE

Image

Image

Image
Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Der Name der Rose (1986)

Post by Decadentor » 19 May 2015, 02:57

Svojevrsni klasik te jos jedan od filmova za koji sam se sokirao sto vec ne postoji topic :lol:
Long story short vjv najbolji film o zivotu fratara u mracnim vremenima, odlikuje ga divna atmosfera, dobar izbor glumaca, te prekrasan krajolik, o prici vjv nemoram nista reci 8/10
Image

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Der Name der Rose (1986)

Post by Annabel_Lee » 19 May 2015, 16:43

Je li netko čitao i knjigu? Da mi kaže u kolikoj se mjeri film drži onoga što je napisano.
O knjizi sam slušala samo u superlativima, ali me na kraju razočarala (valjda su očekivanja bila prevelika). Ne mogu uopće zamisliti kako su ju ekranizirali, osim ako su se držali isključivo kriminalističke priče.

Pogledat ću film svakako, samo nikako da dođe na red...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Der Name der Rose (1986)

Post by Decadentor » 19 May 2015, 16:46

Annabel_Lee wrote:Je li netko čitao i knjigu? Da mi kaže u kolikoj se mjeri film drži onoga što je napisano.
O knjizi sam slušala samo u superlativima, ali me na kraju razočarala (valjda su očekivanja bila prevelika). Ne mogu uopće zamisliti kako su ju ekranizirali, osim ako su se držali isključivo kriminalističke priče.

Pogledat ću film svakako, samo nikako da dođe na red...
Nisam citao, no da drzali su se price kroz koju je bilo protkano malo filozofije.
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Der Name der Rose (1986)

Post by john_constantine » 19 May 2015, 18:56

Da, knjiga je dosta zahtjevna za čitanje, ali taj dio s ubojstvima i završetak je bio odličan. Znam da sam nešto zamjerao u filmu radi knjige, ali se ne sjećam više što.
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Der Name der Rose (1986)

Post by Asfodel » 19 May 2015, 23:32

Annabel_Lee wrote:Je li netko čitao i knjigu? Da mi kaže u kolikoj se mjeri film drži onoga što je napisano
Odgovorit ću po koliko tolikom sjećanju jer sam knjigu čitala u dječjoj dobi. Budala. No bila sam prezaluđena krimićima pa sam navalila na hvaljeni klasik nesvjesna činjenice da je osim žešće prožetosti religijsko-filozofskim detaljima sam po sebi težak, osim u slučaju jebačke skoncentriranosti (oni snovi, geez). Šteta, takvo detaljno djelo treba ponoviti u zrelosti, ako nekome ne smeta glavni spojler. Meni smeta :vempajer:

Uglavnom, koliko sam skužila, drži se priče.
Film lakše sjeda i jednostavan je za probavu i trebalo bi navaliti čisto opće kulture radi.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 20 May 2015, 11:22

Drži se priče, no roman je nekako kvalitetniji od filma, koji je fenomenalan film.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply