Chappie (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Chappie (2015)

Post by HorrorHR » 07 Feb 2015, 16:45

Image
In the near future, crime is patrolled by an oppressive mechanized police force. When one police droid, Chappie, is stolen and given new programming, he becomes the first robot with the ability to think and feel for himself.
Director: Neill Blomkamp
Writers: Neill Blomkamp, Terri Tatchell
Stars: Hugh Jackman, Sigourney Weaver, Sharlto Cople


Imdb: http://www.imdb.com/title/tt1823672/
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=lyy7y0QOK-0

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Chappie (2015)

Post by HorrorHR » 07 Feb 2015, 16:45

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Chappie (2015)

Post by HorrorHR » 07 Feb 2015, 16:46

Press release domaći:
HOĆE LI OVO BITI
KRAJ LJUDSKE VRSTE?

„Chappie“, najnoviji film redateljskog vizionara
Neilla Blomkampa poigrava se zanimljivom temom,
a u domaća kina stiže početkom ožujka!

Jedan od najpoznatijih teoretičara fizike svih vremena, Stephen Hawking u nedavnom je intervjuu za BBC izjavio da bi potpuni razvoj umjetne inteligencije mogao označiti kraj ljudske vrste. „Čak i oni najprimitivniji oblici umjetne inteligencije koje je čovjek do sada razvio pokazali su se izrazito korisnim, ali njihov daljnji razvoj mogao bi ozbiljno ugroziti našu egzistenciju“, upozorava Hawking. Temom razvoja umjetne inteligencije bavi se novi film redateljskog vizionara Neilla Blomkampa „Chappie“, akcijski spektakl koji u domaća kina stiže već 5. ožujka – dan prije nego u ostatku svijeta. Ovim putem donosimo vam prvu kino najavu za ovaj nadolazeći filmski hit.

Ime redatelja Neilla Blomkampa širokoj publici već je dobro poznato. Svojim redateljskim prvijencem iz 2009. godine, filmom „District 9“ pobrao je hvalospjeve publike i kritike te zaradio nominaciju za Oscara u kategoriji najboljeg adaptiranog scenarija (sam film također je bio nominiran i u kategoriji najboljeg filma godine). Njegov sljedeći film „Elysium“ također je pobrao odlične kritike, a na svjetskim je kino blagajnama utržio gotovo 300 milijuna dolara (samo ga je u Hrvatskoj pogledalo gotovo 40 tisuća ljudi). Svi Blomkampovi filmovi, uključujući i spektakl „Chappie“ postavljeni su u stvarni svijet – u bliskoj ili malo daljoj budućnosti – i bave se temama odnosa ljudi prema pojavi izvanzemaljaca („District 9“), velike razlike u društvenim slojevima („Elysium“) ili prema uznapredovalom razvoju tehnologije („Chappie“). Osim inteligentnih scenarističkih zapleta, Blomkampovi filmovi odišu spektakularnim akcijskim sekvencama pa nije niti čudo što se „Chappie“ već sada pretvorio u jedan od najiščekivanijih filmova prve polovice 2015. godine.

U glavnim ulogama u filmu „Chappie“ pojavljuju se Dev Patel („Milijunaš s ulice“), Hugh Jackman („X-Men“), Sigourney Weaver („Aliens“) i stalni Blomkampov glumac Sharlto Copley („Elysium“) koji ovdje posuđuje glas robotu Chappieju i fizički se zapravo ne pojavljuje u filmu. Scenarij za film uz Blomkampa napisala je i Terri Tatchell – njih dvoje su zajedno radili na scenariju za film „District 9“ i pokupili nominaciju za prestižnu filmsku nagradu Oscar.

Svako rođeno dijete dolazi na svijet prepuno obećanja, a takva je situacija i s Chappiejem: on je nadaren, poseban, pravo čudo. Poput svakog djeteta, Chappie će ubrzo doći pod utjecaj okoline koja ga okružuje – dobre i loše – te će se morati osloniti na svoje srce i dušu kako bi pronašao svoje mjesto u svijetu i postao samostalan. Ali zbog jedne stvari Chappie se razlikuje od svih ostalih: on je robot. Prvi robot s mogućnošću samostalnog razmišljanja i vlastitih osjećaja. To je opasna ideja, ali i izazov koji će Chappieja dovesti u sukob s moćnim, razarajućim silama kojima je jedini cilj pobrinuti se da Chappie ostane jedini primjerak svoje vrste...
Akcijski spektakl „Chappie“ u domaća kina stiže 5. ožujka!

John_Ryder
Posts: 12117
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Chappie (2015)

Post by John_Ryder » 07 Feb 2015, 20:07

Em je od Blomkampa em trailer obećava,gleda se u kinu
Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Chappie (2015)

Post by HorrorHR » 07 Feb 2015, 22:41

John_Ryder wrote:Em je od Blomkampa em trailer obećava,gleda se u kinu
slažem se u obje stvari

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 26 Mar 2015, 10:05

Meni film bija jebački ma šta drugi govorili... :supz: :prayer:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Chappie (2015)

Post by HorrorHR » 26 Mar 2015, 12:51

al posrali su ga do ubera koliko sam vidio na netu?

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Chappie (2015)

Post by filmofil » 26 Mar 2015, 16:24

vizualno jako ugodan i kvalitetan, uvjerljiv u svakom pogledu, ali režijski i scenarijski ispodprosječan. najgora stvar u filmu je definitivno lik kojeg glumi hugh jackman, nevjerojatno je loše napisan.

još glumi postava die antwoorda, to je valjda šlag na tortu svega.
This is the Zodiac speaking.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Chappie (2015)

Post by olio » 26 Mar 2015, 21:59

Meni je film bia super :supz:

Ja sam uživa u svoj blesavosti filma i klišejima.
Dobro sam se nasmija jer humora ima :kokicarenje:

Siguran sam da je ovaj film sa namjerom napravljen sa svim klišejima i loše napisanim likovima.
Ako nije...svejedno je ispalo dobro na taj način.

Hugh Jackman mi je highlight filma, australac, u onim kratkim kaki gaćama, pištolj, frizura, krščanin...
Odvaljiva sam se od smijeha kad bi ga ugleda.

Ninja i yolandi su mi inače dragi (njihove persone), tako da ja nemam prigovore na njihove likove.
A sa glumom su me čak iznenadili, jer sam čua svakakve stvari i pljuvanje. Ninja ok odglumia, yolandi vrlo solidno.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Chappie (2015)

Post by maddjuro » 26 Mar 2015, 22:28

koncept filma me podsjetio na ovo smeće od filma


https://www.youtube.com/watch?v=9rlI3Xg9g_A
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. - PART ONE

Post by Michel » 27 May 2015, 15:16

Chappie (2015) - skroz simpa film. Nije na razini Districta 9, ali je dobar i zanimljiv film. Vidim da ima dosta glumaca koji su i glumili u Districtu 9. Chappie gangster :zubifale: ok, jesam simpatizirao robota i razvio nekakve osjećaje što je i bio cilj, ali u nekakvoj hipotetskoj stvarnosti bi izbjegavao tako nešto i ne bi se želio poistovjetiti sa robotom koliko god bio umiljat i simpatičan. Scene borbe ok, Hugh Jackman mi je bio iznenađujuće dobar. Sjela mu je uloga.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Chappie (2015)

Post by HorrorHR » 27 May 2015, 16:51

maddjuro wrote:koncept filma me podsjetio na ovo smeće od filma


https://www.youtube.com/watch?v=9rlI3Xg9g_A

fakju ovo sam imao na nekom užas bootleg VHS-u , gledao sto puta, valjda, sad se ni ne sjećam osim da je riječ o robotu. zapravo do tvoje poruke se nisam ni sjetio filma :D ah 80s :D

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Chappie (2015)

Post by Wheel Smith » 28 May 2015, 06:59

bezvezan film
:supz: :supz:

Post Reply