Birdman (2014)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Birdman (2014)

Post by Michel » 30 Jan 2015, 10:17

http://www.imdb.com/title/tt2562232/

Riggan Thomas, once known quite well to movie theater goers as an iconic super hero called "The Birdman" had recently turned down a fourth installment of the franchise. Now washed up, he attempts to reinvent himself as a director by staging a new adaptation of a Raymond Carver short story called "What We Talk About When We Talk About Love". The events leading up to the Saturday night premiere prove to be one disaster after another as the original lead actor is injured while on set and Riggan scrambles to find a replacement, but the replacement proves to be exactly who he needs - a method actor who takes the job way too seriously. But Riggan has a hard time juggling between the set, his replacement actor, his equally washed up daughter, and a host of other disasters that prevent a proper staging of the play. Meanwhile, a New York Times critic who Riggan has to woo threatens to shut down production of the play before it even starts with a scathing review of the opening night performance...

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=0PdLmZG_6ZE

Image

http://en.wikipedia.org/wiki/Birdman_%28film%29
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART FOUR

Post by Michel » 30 Jan 2015, 10:17

Birdman (2014) - najjači film 2014. godine. Najjači film 2014. godine. Najjači film 2014. godine. Najjači film 2014. godine. Najjači film 2014. godine. Najjači film 2014. godine. Najjači film 2014. godine. Najjači film 2014. godine.

Radi se o čovjeku koji pokušava oživjeti karijeru, a poznat je samo po ulozi Birdmana (očita aluzija na Batmana), a još ga glumi Michael Keaton. I tako, pratimo njegov pokušaj da oživi karijeru boreći se sa svojim egom, krizom srednjih godina, halucinacijama, prijateljima, neprijateljima. Film je očaravajuć, doslovno. Michael Keaton uloga života i mora osvojiti Oscara, jednostavno mora. Edward Northon također odličan, ali mislim da ipak zaslužuje J.K. Simmons za sporednu u Whisplashu. Zach Galifianakis isto u svakoj sceni kojoj se pojavi briljira. Redatelj je Alejandro González Iñárritu, a od njega sam gledao Biutiful i Pasja Ljubav, izvrsni filmovi. 21 Grams isto pogledao, ali nije me se dojmio. Ovdje je on snimio režijski nevjerojatno. Cijelo vrijeme jedan kadar gdje kamera cijelo vrijeme prati i prati kroz hodnike hazališta, sve ih prati. Naravno, više puta je snimano, ali je tako lijepo spojeno. Nadam se da dobiva Oscara za režiju kao i Birdman za film.

Emma Stone je bila dobra, njezina najozbiljnija uloga dosad. Ima mnoštvo odličnih scena, ali nekako mi je ona kad Keaton izlazi gol i prolazi kod Time Squera :prayer: vrh scena. Smiješna i tužna u isto vrijeme, a ima stvarno apsurdnih scena. Keaton opet, što reći. Čovjek je ubio glumom. Ima i očite reference na Batmana. Mislim da je ovo i film o njemu jer nikad se nije probio, a pokušava si oživjeti karijeru baš kao i tom njegovom liku u filmu. Glazbu da ne zaboravim pohvaliti. Samo bubnjevi koji dočaravaju njegovu borbu s unutrašnjim demonima i sve što proživljava. Sretan sam uglavnom, baš sam sretan jer sam automatski film zavolio. Klasik, nema šta.

Simbolike ima, o kraju će se raspravljat. Sviđa mi se ova teorija http://www.imdb.com/title/tt2562232/boa ... 206350?p=1 u nekim dijelovima se ne slažem, u nekima da.

8==========o/8==========o (10/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Birdman (2014)

Post by Decadentor » 31 Jan 2015, 00:45

ima negdje kvalitetnog ripa?
Image

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Birdman (2014)

Post by Michel » 31 Jan 2015, 00:55

Ja sam ovu verziju skinuo Birdman 2014 DVDScr XVID AC3 SHQ Hive-CM8 i slika/audio jako dobri.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Birdman (2014)

Post by HorrorHR » 31 Jan 2015, 13:37

baš me zanima, pričekati ću kino ili dobar BRrip

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Birdman (2014)

Post by Michel » 31 Jan 2015, 15:00

Ne kužim što je BRip i ostale stvari. Ja samo skinem, a ovu verziju koju sam skinuo je jako dobra. Nije CAM, to je važno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Birdman (2014)

Post by HorrorHR » 03 Feb 2015, 11:18

Michel wrote:Ne kužim što je BRip i ostale stvari. Ja samo skinem, a ovu verziju koju sam skinuo je jako dobra. Nije CAM, to je važno.
BluRay rip

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Birdman (2014)

Post by HorrorHR » 03 Feb 2015, 13:05

Izašlo koliko vidim u HD formatu :kokicarenje:

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Birdman (2014)

Post by Victor Crowley » 03 Feb 2015, 13:31

Ova Michelova verzija je isto odlična, gledao neku večer ali zaspao pa moram ponovno.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Birdman (2014)

Post by filmofil » 03 Feb 2015, 13:48

skoro pa i nema slabe točke, ali opet se ništa ne izdvaja toliko da mogu reći da je ovaj film remek djelo kako ga se hajpa posvuda. zanimljivo je snimljen, napravili su iluziju da je sve snimljeno u jednom kadru. glumci su odlični, pogotovo edward norton. priča štima. ali nekako se to sve u nijednom trenutku ne izdigne iznad prosjeka. mrzim gledati nahajpane filmove jer je vlastita očekivanja onda nemoguće smanjiti.

birdman je jedan solidan uradak, vizualno zanimljiv, ali ne ide dalje od toga.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Birdman (2014)

Post by Asfodel » 03 Feb 2015, 18:31

Slazem se s prvom filmofilovom recenicom. Najdivnije je snimljem, najdivnije - to mu je najjaca tocka <3 Tema kao tema mi je svjetlosnim godinama daleka i nikad necu razumijeti taj americanski nacin rezoniranja i sustav vrijednosti (ako ne uspijes, nula si). Zato mi je drago sto ovaj film vjerojatno funkcionira kao srednji prst toj ideji i posvemasnjoj povrsnosti u kojoj nikome nije bitno sto on jest, nego kakvim se drugima cini. Bilo da je to putem www prisutnosti ili nezdravom fiksacijom za 'ozivljavanje karijere'.
Uglavnom, mozda i postanem fan redatelja. Prije nisam ludovala za njim.
Ocjena je osmica ili devetka. Vrijeme ce pokazati, lol.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Birdman (2014)

Post by Michel » 03 Feb 2015, 20:40

HorrorHR wrote:
Michel wrote:Ne kužim što je BRip i ostale stvari. Ja samo skinem, a ovu verziju koju sam skinuo je jako dobra. Nije CAM, to je važno.
BluRay rip
Aha, ne znam ti ja to. Te skraćenice :zubifale:

Idući mjesec će se opet pogledat film. Dugo nisam bio oduševljen tako nečime, a da je novo. Sad kad pogledam malim odmakom, film je prepun tih nekakvih nadrealnih scena, a bubnjevi u pozadini samo pojačavaju taj efekt. Recimo ona scena na time squeru kad on izlazi. Kao nekakav san, ma vrh.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Birdman (2014)

Post by HorrorHR » 04 Feb 2015, 15:17

Šokušao jučer početi, ali junioru se plakalo pa nije bio tajming baš za ovakav film :D

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Birdman (2014)

Post by Decadentor » 06 Feb 2015, 21:49

Super drama, sadrzi sve sto treba jednom filmu, od odlicne glume, upecatljivih scena do divnog nacina snimanja te price koja mi je bas pasala. No nazalost fali mu ono nesto da bude remek djelo. 8/10
SpoilerShow
Da si je na samom kraju filma razvalio mozak umjesto nosa vjerovatno bi ostavio "the feeling" koji imaju sva remek djela (naravno ovo je najsubjektivinje pisano)
Image

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Birdman (2014)

Post by filmofil » 06 Feb 2015, 23:37

SpoilerShow
baš sam i ja pomislio kako bi film bio puno jači da se na kraju probije na pozornici jer sve u filmu vodi k takvom završetku, ali je opet neočekivan. i da je ostao mrtav nakon tog kadra vjerojatno bih otišao u kino uskoro pogledati malo koncentriranije i bolje njegov razvoj lika kroz film. s onim fantasy krajem se sve razmlačilo.
This is the Zodiac speaking.

Post Reply