Whiplash (2014)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Whiplash (2014)

Post by Michel » 27 Jan 2015, 09:58

http://www.imdb.com/title/tt2582802/

A young and talented drummer attending a prestigious music academy finds himself under the wing of the most respected professor at the school, one who does not hold back on abuse towards his students. The two form an odd relationship as the student tries to achieve greatness, and the professor tries to stop him.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=7d_jQycdQGo

Image

http://en.wikipedia.org/wiki/Whiplash_%282014_film%29
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART FOUR

Post by Michel » 27 Jan 2015, 09:58

Whiplash (2014) - skroz lud film. Vjerujem da svi znate o čemu se radi. Kao, glazbeni film o jazzu i jednom mladom bubnjaru kojeg jedan strogi učitelj uzme u svoj bend. Sve poslije toga je ludo, doslovno. To mi je možda problem s filmom iako je jako dobar, u jednom trenutku i odličan, a kraj je briljantan. Sad, onako kako se taj učitelj ponašao prema njima je bolesno. Stvarno ne znam jel ima takvih slučajeva, ali čisto sumnjam da baš takvih ima. J.K. Simmons je u toju lozi odličan i nadam se da kupi Oscara za sporednu mušku ulogu. Njegove psovke i rečenice su čisti humor i zato mi se svidio na kraju film. Vrlo dinamičan, ali ipak mislim da je pretjeran u nekim stvarima za odličnu ocjenu.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Whiplash (2014)

Post by Decadentor » 09 Feb 2015, 02:05

Jako dobar film, prica je jednostavna no vrlo efektivna, glumacka postava je sve uradila kako treba te film nije nimalo dosadan. 8/10
Svim ljubiteljjima jazza ce se ovo djelo dopasti jos i vise.
Image

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Whiplash (2014)

Post by Boby » 17 Feb 2015, 13:25

Vrlo vjerojatno najbolji ovogodišnji holivudski film kojem se isplati nanovo vraćati; J.K. Simmons se zacementirao uz bok s Hopkinsom, Bardemom i Ledgerom kao jedan od najupečatljivijih zlotvora modernog filma.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Whiplash (2014)

Post by Decadentor » 17 Feb 2015, 15:19

Boby wrote:Vrlo vjerojatno najbolji ovogodišnji holivudski film kojem se isplati nanovo vraćati; J.K. Simmons se zacementirao uz bok s Hopkinsom, Bardemom i Ledgerom kao jedan od najupečatljivijih zlotvora modernog filma.
No dali je vamo zlotvor ili samo vizionar?
Image

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Whiplash (2014)

Post by Boby » 17 Feb 2015, 19:07

Decadentor wrote:
Boby wrote:Vrlo vjerojatno najbolji ovogodišnji holivudski film kojem se isplati nanovo vraćati; J.K. Simmons se zacementirao uz bok s Hopkinsom, Bardemom i Ledgerom kao jedan od najupečatljivijih zlotvora modernog filma.
No dali je vamo zlotvor ili samo vizionar?
U tome je ljepota filma; na gledatelju je da sudi jel smrdi ili miriši. Na stranu što se ponašao kao psihopat, on je zdravo za gotovo presudio da je Andrew bio taj koji ga je prijavio i onda mu se krenuo osvećivat. A one sam njegove traktate o izostanku "novog Charliea Parkera" doživio kao prekenjavanje gdje je promjenu glazbenih trendova pokušao prodati kao nešto iz čega bio on mogao legitimno ispoljavati svoj sadizam.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Whiplash (2014)

Post by Decadentor » 17 Feb 2015, 20:51

Boby wrote:
Decadentor wrote:
Boby wrote:Vrlo vjerojatno najbolji ovogodišnji holivudski film kojem se isplati nanovo vraćati; J.K. Simmons se zacementirao uz bok s Hopkinsom, Bardemom i Ledgerom kao jedan od najupečatljivijih zlotvora modernog filma.
No dali je vamo zlotvor ili samo vizionar?
U tome je ljepota filma; na gledatelju je da sudi jel smrdi ili miriši. Na stranu što se ponašao kao psihopat, on je zdravo za gotovo presudio da je Andrew bio taj koji ga je prijavio i onda mu se krenuo osvećivat. A one sam njegove traktate o izostanku "novog Charliea Parkera" doživio kao prekenjavanje gdje je promjenu glazbenih trendova pokušao prodati kao nešto iz čega bio on mogao legitimno ispoljavati svoj sadizam.
SpoilerShow
Ucenike nitko nije tjerao na njegove satove, stovise sami su se borili za to mjesto jer je lik perfekcionist i jednostavno najbolji u tome sto radi. (nekazem pri tome da nema psihopatku liniju) On jednostvano zna tajnu (koja nije tajna) da svaki covjek moze uciniti bilo sto (no ne i sve) ukoliko se tome istinski posveti. I najajci i najverovatniji put ka tome je inat. On je u andrewu prepoznao potencijal te ga je gurao do granica, da bi ga javno osramotio i napokon stovrio legendu sto mu je bila i namjera. Bas mu se vidjelo odusevljenje na faci kad je andrew dao sve od sebe... i na neki nacin cak opravdavam njegovo ponasanje jer sta radis tu ako to iskereno ne zelis? jesi li vamo dosao na neciji nagovor, jesi li se dosao zajebavat ili si dosao postati najbolji u onome sto zaista volis?
Image

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Whiplash (2014)

Post by Boby » 17 Feb 2015, 21:42

SpoilerShow
Da mu je uistinu stalo do stvaranja nove glazbene legende, ne bi se na sav svoj trud i ludilo israo tako da svog najperspektivnijeg učenika za sve vremena uništi. Znao je da su mu metode ne samo psihotične već i kažnjive, a samo sumnja da Andrew stoji iza toga mu je bila sasvim dovoljna da ga odluči uništiti. Toliko o tome koliko je malo potrebno da svoju životnu misiju preobliči u osvetu. Njihov okršaj na kraju nisam doživio kao plan da bi stvorio legendu već kao perfidni potez jednog psihopata s povrijeđenim egom; od legendarnog mentora do još jednog klupskog svirača mu je toliko teško palo da na koncu nije više ni samog sebe uvjeravao da je nešto što nikada nije bio. Onaj posljednji pogled više sam doživio kao pogled osobe koja je samu sebe uspjela sjebati; sve ono što je, tobože, pokušavao stvoriti od Andrewa odbilo mu se o glavu u trenutku kada je to najmanje očekivao.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Whiplash (2014)

Post by Asfodel » 21 Feb 2015, 16:58

Jako dobar film, a zatim posve odlican kao glazbeni film, za nivo iznad klasicnih takvih. I ja navijam za kipic Simmonsu. Jedino ne znam da cu ga ponovno gledati, ne vuce me i nije mi taj tip za ponavljanje.

Btw, slazem se da je tip bio psihoticni gad.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Whiplash (2014)

Post by Decadentor » 21 Feb 2015, 17:37

SpoilerShow
Slazem se da je posljednji okrsaj bio osveta i pokusaj unistavanja karijere, no na posljetku kada se Andrew dokazao Simmons je ipak bio ponosan sto je sudjelovo u stvaranju legende.
Image

Post Reply