John Wick (2014)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

John Wick (2014)

Post by Michel » 14 Jan 2015, 23:21

http://www.imdb.com/title/tt2911666/

John Wick is a mob hit man who upon falling in love with a woman would quit. 5 years later, his wife dies and to make sure he's not alone she arranges for a dog to be brought to him after her death. Later some men wanting his car break in and beat him up and kill his dog. When he recovers, he sets to get the ones who killed his dog. He learns that the leader is the son of his former employer. And the man wanting to protect his son, tries to take care of Wick but he's still as good as he was.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=2AUmvWm5ZDQ

Image

https://www.youtube.com/watch?v=2AUmvWm5ZDQ
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART FOUR

Post by Michel » 14 Jan 2015, 23:22

John Wick (2014) - ajme kakvog li akcijskog filma. Isto tako ajme kakve li neviđene gluposti. Ovo je drugi najbolji akcijski film prošle godine poslije Raida 2, ali razlika između ta dva filma je ogromna. Raid 2 je fantastičan akcijski film dok je ovaj loš akcijski film, ali efektivan. Baš brutalan od koreografije do izvrsno režiranih akcijskih scena. Samo što je klišej na klišeju. Isto tako moram reći da je The Equalizer isto loš, ali za razliku od Johna Wicka The Equalizer je baš baš loš loš. Kod Johna Wixka sam te klišeje progutao jer je odlično snimljen i uživao sam iako su podjednako glupi i nerealni. The Equalizer je takvo odvratno sranje, jebiga moram se posrat po tom filmu jer mi je stvarno neviđena glupost. No, John Wick je nešto sasvim drugo. Ubiju mu jebenog psa i on ide u osvetu :rock: ali ne samo to, jebena ruska mafija ga se boji. Scena sa scenom, osmijeh za osmijehom meni na licu. U prvih pola sata upoznajemo o kakvom se mamojebaču radi. Onda ide rasturačina. Pa kako li sam osredi 10-12 ljudi odjednom, ali ne znam što je jače u ovom filmu. Hotel za profi ubojice :lol: ma treba pogledati ovaj film jer je jedna od onih akcija u kojima se uživa. Ocjenu je suludo davati, ali ne bi bila nešto visoka, a opet više uživaš u ovome nego u nekim teškim remek djelima. Keanu Reeves još jednom pokazao o kakvom se lošem glumcu radi iako je akcijski film, njegov lik je kao dubok pa je morao nekoliko put glumiti dramatične scene. Ne trebam reći kako je to ispalo
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: John Wick (2014)

Post by olio » 15 Jan 2015, 00:39

za razliku od equalizera ta "lošost" je u john wicku namjerna

Film bi trebao biti zabavan/smiješan/nabrijan i to je odlično postignuto.

A keanu je ovaj put namjerno ovakav (da, on ni nemože bit dobar), ali ovdje se vidi da je svjestan i da je sve tongue in cheek
SpoilerShow
Image
I to sve upakirano u odlično snimljen film, koreografiju borbe i odličnu postavu glumaca (i svi su zabavni klišejzirani likovi).

Meni baš uživancija od filma.
I već vidim kako ću ga još nekoliko puta zavrtit kad budem tia malo uživat

scena kada nazovu nyqvista
SpoilerShow
"I heard you punched my son."
"Yeah, I did"
"Why?"
"He stole John Wick's car."
"...Oh." poklopi telefon
ja sam se tako pokida na tu scenu u kinu, nisam se moga prestat smijat :zubifale:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: John Wick (2014)

Post by Michel » 15 Jan 2015, 01:08

I glazbu treba pohvalit :rock:

Ima dosta scena koje su mi izmamile osmijeh na lice. U prvih pola sata pogotovo kad tek saznajemo kroz te klišeje o kakvom se mamojebaču radi. Kad sam vidio da ga se jedna ruska mafija boji, crkao sam koliko je to glupo, a tek kad je taj glavni rus rekao da su ga zvali Baba Jaga :lol: :lol: bio sam gotov, a tek pjesmica, isuse bože, hahahahah. Uživanje :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: ZABORAVLJENA 2014. - PART FOUR

Post by Wheel Smith » 15 Jan 2015, 03:10

Michel wrote:John Wick (2014) - ajme kakvog li akcijskog filma. Isto tako ajme kakve li neviđene gluposti. Ovo je drugi najbolji akcijski film prošle godine poslije Raida 2, ali razlika između ta dva filma je ogromna. Raid 2 je fantastičan akcijski film dok je ovaj loš akcijski film, ali efektivan. Baš brutalan od koreografije do izvrsno režiranih akcijskih scena. Samo što je klišej na klišeju. Isto tako moram reći da je The Equalizer isto loš, ali za razliku od Johna Wicka The Equalizer je baš baš loš loš. Kod Johna Wixka sam te klišeje progutao jer je odlično snimljen i uživao sam iako su podjednako glupi i nerealni. The Equalizer je takvo odvratno sranje, jebiga moram se posrat po tom filmu jer mi je stvarno neviđena glupost. No, John Wick je nešto sasvim drugo. Ubiju mu jebenog psa i on ide u osvetu :rock: ali ne samo to, jebena ruska mafija ga se boji. Scena sa scenom, osmijeh za osmijehom meni na licu. U prvih pola sata upoznajemo o kakvom se mamojebaču radi. Onda ide rasturačina. Pa kako li sam osredi 10-12 ljudi odjednom, ali ne znam što je jače u ovom filmu. Hotel za profi ubojice :lol: ma treba pogledati ovaj film jer je jedna od onih akcija u kojima se uživa. Ocjenu je suludo davati, ali ne bi bila nešto visoka, a opet više uživaš u ovome nego u nekim teškim remek djelima. Keanu Reeves još jednom pokazao o kakvom se lošem glumcu radi iako je akcijski film, njegov lik je kao dubok pa je morao nekoliko put glumiti dramatične scene. Ne trebam reći kako je to ispalo

ne znam sta točno trazis od takvih filmova , ja sam uzivao za razliko u ekvilajzera, naravno takvi filmovi imsju puno mana , ali ovo je bolje od masu filmova os seagala ili dolpha u zadnjih par godina.... izvrstan u tom zanru
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: John Wick (2014)

Post by Michel » 15 Jan 2015, 12:47

A di sam napisao da nisam uživao? Uživam ja u ovakvim filmovima, samo što tako lošim filmovima ne dajem visoke ocjene. Film ocjenjujem kao film. Sad, ima loših filmova kao što je John Wick bez obzira što je odlično režiran, odlične akcijske scene, film je glup ko kurac s tim najužasnijim klišejima, ali zbog toga kako je napravljen, uživam u toj lošosti.

Dok Equalizer je jednostavno loš loš film. Ja osim što sam fan horora, fan sam još dva žanra. Western i akcija. Odrastao na 80-ima i tim akcijskim sranjima.

Za mene postoje tri vrste akcijskog filma.

1. Loši koji nisu zabavni (Equalizer, svi od Dolpha jer ga jednostavno ne podnašam, i svi oni akcijski filmovi koji sebe uzimaju za ozbiljno, a ustvari je komedija).

2. Loši zbog svojih klišeja i gluposti u njima, ali su prezabavni i uživam u njima kao John Wick, Istitnite Laži, Red Heat, Hrid ili da idem dalje i da spomenem one još lošije, a uživam u njima kao što su legendarni Komadnos, nastavci Death Wish serijala, Cobra.

3. Kvalitetni akcijski filmovi, znači oni najbolji kao što su Die Hard, Raid 2, Indiana Jones, Ip Man, Enter the Dragon. I tu ima svega , do borilačkih akcija do avantura akcije. Sad sam se sjetio d bih mogao ranijeg Wooa pogledat.

Ustvari je isto kao sa hororima.

1. Oni koji sebe ozbiljno shvaćaju i loši su.

2. Evil Dead 2 ili Re-Animator :supz:

3. čista kvaliteta kao Alien ili Isijavanje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: John Wick (2014)

Post by Wheel Smith » 15 Jan 2015, 17:40

ma napisao sam to u euforiji ne zamjeri nisam dugoo uzivao u nekom ovakvom filmu već jako dugo vremena.
:supz: :supz:

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: John Wick (2014)

Post by dragonheart » 15 Jan 2015, 18:42

Film je prejeben...

Tera me srat kad neko sere po Dolphu...

Gadi mi se vidjet kaki su likovi naslijedili ovaj forum... :facepalm:

Nekoć su tu bili filmofili s velikim F...
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: John Wick (2014)

Post by Michel » 15 Jan 2015, 19:18

Wheel Smith wrote:ma napisao sam to u euforiji ne zamjeri nisam dugoo uzivao u nekom ovakvom filmu već jako dugo vremena.
Ma ništa :partyman:
dragonheart wrote:Film je prejeben...

Tera me srat kad neko sere po Dolphu...

Gadi mi se vidjet kaki su likovi naslijedili ovaj forum... :facepalm:

Nekoć su tu bili filmofili s velikim F...
Ako te nešto muči, obrati se direktno. Netko sere po Dolphu, vauuu jebote. Da, užasan mi je i jedan od onih koji mi nikad nisu legli. Tu ne govorim kao glumac jer je i Arnie loš glumac, ali mi je odlična akcijska zvijezda dok Dolph mi nikad nije bio. Razlika je u tome što se meni jebe hoćeš li ti pljuvat Arniea kao ja Dolph i ja ti sigurno neću napisati ovako frustriani komentar kao što si ti napisao.

Prije se trebaš zapitat kakva si ti osoba kad ti smeta drugačije mišljenje. Stvarno su mi uvijek ovakve osobe bile fascinantne za mali dublju analizu jer kako ikome može doći da mu se sere i da bude uvrijeđen ako mu netko pljuje glumca ili film. Jebote, ja to ne kužim niti ću valjda ikad shvatiti takve osobe. Svatko drugačije uživa u filmovima.

Wheel Smithu je bio odličan i uživao je, meni nije bio odličan, ali sam isto uživao u filmu. Simple as that
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: John Wick (2014)

Post by Asfodel » 17 Feb 2015, 19:54

Zabavno. Najbolje su mi sjele borbe i akcija kao iz videoigrica, pravi gust.. a zatim i klisejizirani likovi i smijesne situacije. Lose je to sto je trajao pola sata previse (da je i to poslije bilo zabavno ne bih imala nista protiv).
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: John Wick (2014)

Post by jeba » 05 Apr 2015, 12:01

Volim ovakve filmove. Prilično su jednostavni i zabavni. Na početku filma njga sjebu, a ostatak filma on ide okolo i jebe mater svima koji mu stanu na put. Nusprodukt su hrpa čahura, hektolitri krvi, brdo mrtve ekipe i nekoliko dobrih one linera. Ali to je upravo ono što se i traži od ovakvih filmova.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 15 May 2015, 10:56

Nije loš za pogledat jednom...

Dopala me se ta strah fama ozbiljne mafije od Johna Wicka i načina kako John ubija mafijaše (metak u tjelo - metak u čelo, metak u čelo...itd) jer niti jedan mu mafijaš nije osta živ jer je dobija metak u čelo ili onako ili ovako....

Viggo Tarasov: I heard you struck my son.
Aureilo: Yes, sir, I did.
Viggo Tarasov: And may I ask why?
Aureilo: Yeah, well, because he stole John Wick's car, sir, and, uh, killed his dog.
Viggo Tarasov: [pause] Oh. :supz:

Viggo Tarasov: John wasn't exactly the boogeyman. He's the one you sent to kill the fucking boogeyman. :prayer:

Jebena je trivija filma:
- John Wick kills 77 people.
- According to a cast interview, both Producer Basil Iwanyk and Keanu Reeves reference the number 84 as being the total number of kills by John Wick
- Produced by Eva Longoria (odmah mi to upalo u oči na uvodnoj špici)

Ipak mi je The Equalizer (Body Count: 20) bolji i draži... no to i nije čudno kad su temom isti no drugaćijeg su karaktera.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: John Wick (2014)

Post by HorrorHR » 15 May 2015, 23:02

mozak na pašu i udaraj po akciji. baš za opuštanje, ništa više ;)

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: John Wick (2014)

Post by lemonzoo » 11 Oct 2020, 20:49

Dosta loše. Srećom Hollywood je u pitanju pa se uložilo para i na kraju to i liči na nešto, ali od razrade priče i nekih osnova koje očekujem od svakog filma nema ništa. Iako bi i tako urađen film vjerojatno podbacio jer Reeves glumi loše u 89,39% svojih filmova. Ovaj Chad Stahelski neka pogleda Prljavog Harryja i Umri muški da vidi kako se razrađuje fabula u akcijskim filmovima. Keanu Reeves je isto djelomično promašaj, ovakva uloga je stvorena za nekog u vrhunskoj formi. Ne izgleda čovjek loše, ali fali mu jedno pola godine hard core treninga, i to se osjeti u brzim scenama. Zaslužio je (film) da padne u zaborav, nadam se da će tako i biti.

Post Reply