Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by dr_gonzo » 17 Dec 2015, 08:49

Film me totalno razočarao... :?

Nisam neki ogroman ljubitelj Star Warsa (bolje mi leže Zvjezdane Staze) no razumijem mitologiju i uvijek pogledam filmove svako malo ili kad su na televiziji. No, ovo što sam sinoć vidio je stvarno osrednje ostvarenje.
SpoilerShow
Najgori film u serijalu sa najgorim negativcem (Adam Driverov Kylo Ren :facepalm: kojeg su usrali (a tek Capt. Phasmu...) na isti način kao Banea u trećem Batmanu...dobro počelo ali sve ostalo mućak)
Najveći problem filma je jadno osmišljen i napisan scenarij...i to što se malo previše oslanja na likove iz originala poradi iskorištavanja nostalgije (Han Soloa su još i dobro iskoristili, no njegova uloga u priči je trebala biti kudikamo dublja)
Ovaj mi film izgleda kao modernizirana verzija Nove Nade, gdje su se samo malo poigrali sa spolom glavnog junaka (tamo muškarac ovdje žena) izokrenuli ishod otac - sin...

Kapa dole na dodjeljivanju Storm Trooperima malo više pažnje, krvavijim (početni masakr) i realističnijim scenama u bitkama, 2-3 jako dobre šale, te uvođenjem likova poput Ray, Maz Kanata i BB-8...no sve ostalo je jako slabo (glavni negativci nemaju onaj svoj misterij jačinu zla kao negativci iz prošlih filmova...jebote kad se sjetim pojave npr Darth Maula u The Phantom Menace od koje sam imao osjećaj i lik je davao osjećaj da će dati papra našim junacima, a ne Kylo Ren koji umjesto da nije skidao masku tijekom cijelog filma on je skine tako brzo u filmu da sam ostao :jawbreaker: i tako se izgubio onaj osjećaj mistike i napetosti)

Evo šta kažu neki na IMDb-u a sa čim se slažem.

First I would like to say that this is not a payed review like most you will read here. This movie is a reboot, same setting different names , tired of Tattoine? well now we have Jakku, A new young cast, couple of roles are switched but the concept is the same. Wise old man teaching the younger main character dies, bad guy wearing a mask . Stormtroopers , tie fighters , x wings. Whoever praises this as originality clearly didn't watch the originals trilogy. Overall this felt no different than a fan fiction on youtube. To fool the old timers and to trick the new generation so that in a decade from now people forget the original trilogy and praise the "genius" of Disney and their 10 dollar ripoff

Same story and plot as movie 1, a mysterie will be killed after 1 second as it will be explained that fast. You know who everybody is before they are introduced. No exciting build up to a peek. I guess they want to move to the next episode as fast as possible. O and killing the only person who makes the film a bit OK is not very smart. This movie has no story lines at all. The new dark force can not even kill a Jedi who doesn't even know she is a jedi. The girl is OK but really needs a better story line. Movi maker just jumps from scene to scene there is no time for us to get in the feeling of the characters or the planets where they are. Dead characters are replaced by other but have the same role. Major disappointment!
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by olio » 17 Dec 2015, 09:55

Mene nije razočarao, mislim da je ok, ali više me nostalgija puca

A slažem se sa ovim što si napisao (osim da je najgori u serijalu, mislim da ovaj reciklirani scenarij i dalje gazi phantom menace, a i ostali elementi filma...od atmosfere pa dalje, iako darth maul...ovaj Kylo Ren...a što reći o tako lošem negativcu).

Negativci su najveći minus.
Scenarij je rehash,
ali sviđa mi se što su barem pogodili atmosferu, količinu humora, dovoljno nostalgičnih trenutaka, po meni dobro iskorištavanje starih likova.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by dr_gonzo » 17 Dec 2015, 10:07

SpoilerShow
Akcija je i dalje dobra...ako ništa drugo, jedno su mačevanja bila jako loša i bez imalo zdravog razuma (što to govori o Kylo Renu kao opasnom negativcu ako ga neki Storm Trooper novak uspije parirati u obračunu sa svjetlosnom sabljom...svi su u kinu uzdahnuli kao da su mislili ma jebeš takvog negativca)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by boyko » 19 Dec 2015, 14:59

iz mojeg "neutralnog" stajališta (nisam neki žešči fan ovog), ovo mi je čist oke. istina da je radnja previše klišej i totalno predvidljiva. ubiti ko da sam gledal remake jednog od starijih nastavaka.
dal bi mu nekih 7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by john_constantine » 19 Dec 2015, 23:06

Gledao sam film kao reboot bez ikakve nostalgije. A kada nisam bio neki veliki fan star warsa. S guštom sam gledao filmove dok su bili na VHS - u iz videoteke, ali nisam nikad bio ono frik za njih.
Da, negativci su najslabija karika, naročito ova desna ruka glavnog negativca. Preloš i bez karizme. A ovo s završnicom, predvidio sam već na pola sata filma kada sam skužio da je ovaj nastavak kao remake 4 nastavka. Pa me nije niti ostavilo bez daha niti me previše šokiralo. Ali u svakom slučaju, odlična zabava, tih 136 minuta brzo prođe, tek kojih 5 minuta scene kada se sve uspori. Nažalost, je osrednje ostvarenje jer je bilo dosta mogućnosti, ali koliko sam čitao, J.J.Abrams nije imao toliku slobodu kao za star trek. U svakom slučaju, dobra zabava, ništa više...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by maddjuro » 20 Dec 2015, 00:11

Evo i mene friško sa gledanja ovoga. Kao što su neki od vas rekli; ovo je više-manje reboot/remake epizode 4. Bilo je "fora" viditi orginalne likove; CGI-a kao što je i bilo za očekivati ima puno. Storm trooperi i dalje imaju svoj trade-mark nišan; death star 2.0 izgleda impresivno; no municija joj nema smisla. Glavni likovi su mi nakako premladi da bi ih ozbiljno shvatio, negativan nema nikakve karizme (ali ima super kosu; biti ce da redovito koristi head and shoulders). Ugl; ovaj film idite gledati sa ekipom da se nasmijete, pogotovo ako volite orginalnu trilogiju; akcije ima dosta, tu su i glupe fore kojima i nije nuzno mjesto u ovome serijalu, no pošto disney je vlasnik ovoga krajnji rezultat je mogao biti i puno gori. Dobar film, ali definitivno prenapuhan
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by HorrorHR » 26 Dec 2015, 20:45

jel se gleda u komadu ili je klasični blockbuster koji traje 3.5+ sati pa cinestar te tjera na piš pauzu?

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by Inferno » 26 Dec 2015, 21:14

HorrorHR wrote:jel se gleda u komadu ili je klasični blockbuster koji traje 3.5+ sati pa cinestar te tjera na piš pauzu?
Ja sam u cinestaru gledao u komadu.

Inače nemam nekih zamjerki na film osim reciklaže i nekarizmatičnog glavnog wannabe negativca. Ostalo je vrlo dobro zamišljeno i izvedeno, Harrison Ford rasturio :D 8/10

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 27 Dec 2015, 16:49

Začudo nije ni kod mene bilo piš pauze
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by HorrorHR » 27 Dec 2015, 20:24

super onda ću u kino ;)

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by Asfodel » 28 Dec 2015, 12:37

Ovo je grehota ne pogledati u kinu. Slazem se da je negativac smijeh, no sve drugo mi je bilo odlicno i zabavno :tonqe:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by Wheel Smith » 28 Dec 2015, 17:41

zabavan film ali sve je nekako ubrzano....
SpoilerShow
grozne su borbe - ono rey da bude jača od kylo rena , mislim kylo ren ima odličan introduction al kasnije se razvodni sve, kraj mi je neka paroodija na highlander
ali sve u svemu zabavno, puno bolje od one zadnje trilogije
:supz: :supz:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by john_constantine » 29 Dec 2015, 21:18

A i ona scena s Han Solom...
SpoilerShow
kada dođe pred Kylo Rena, skoro da sam u kinu kričao "pa što radiš, budalo blesava?" Prepatetična i očekivana scena, ne znam tko uopće može pustiti suzu na to...
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by dr_gonzo » 08 Jan 2016, 10:09

Ja čekam Krampusa i Deadpoola
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Post by Ash_Williams » 08 Jan 2016, 20:12

jesam ja jedini koji nema potrebu ovo pogledati? :lol:
doći će na red negdje u travnju, čisto zbog zarade i 94 ratinga na rotten tomatoesu.

Post Reply