Interstellar (2014)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 13 Nov 2014, 11:48

Interstellar

Dobar.

Vizualno predivan
Zimmer je napokon napravia nešto novo i rastura
Glumci su vrhunski, McConaughey uništava, Hathaway mi inače nije draga, ali ovdje sam se zaljubia.
Gost iznenađenja je isto super :D , dobro mu stoji takva uloga.

Film mi je mješavina genijalnih scena sa onim *MEH* glupastim, tako da na kraju imam totalno mixed feelings.

Ali jedna scena sa McConaughey-em uništava!
SpoilerShow
kada gleda 23 godine snimaka
Najveća zamjerka mi je kraj, jednostavno predug, nepotreban.
SpoilerShow
Sve se objasni, i stvarno mi je bilo dosadno
trebalo je završiti u trenutku kada
SpoilerShow
uleti u rupu, i credits roll
Previše film ima glupastih stvari, ali od ovog materijala bi se mogao napravit super-cut bez svega bezveznog :)

Ali 3 sata i nimalo dosadno, meni to djeluje uspješno.

7/10

Pri izlasku iz kina je djelovalo kao sprovod :lol:
Tišina totalna, nisam moga procjenit jesu svi mindblown ili im je bilo "and that's all?"
:D

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 14 Nov 2014, 15:52

Zao mi je sto ga nisam dohvatila u kinu, ali eto. Jedva cekam, unatoc manama mogu se pripremiti da necu gledati 'jos jedan praznoglavi blockbuster', nego nesto sto ce biti zanimljivo iskustvo
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Boby » 14 Nov 2014, 19:14

Asfodel wrote:Zao mi je sto ga nisam dohvatila u kinu, ali eto. Jedva cekam, unatoc manama mogu se pripremiti da necu gledati 'jos jedan praznoglavi blockbuster', nego nesto sto ce biti zanimljivo iskustvo
Nažalost, pokazalo se da je Nolan predobar autor za publiku kojoj se namijenio i još nemrem doći k sebi na količinu gluposti kojih sam se načitao i u domaćim i stranim recenzijama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 14 Nov 2014, 19:32

Što govore?
Michel puši karu.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Boby » 14 Nov 2014, 19:38

john_constantine wrote:Što govore?
Imaš internet pa čitaj i vidi. Ukratko, neki nisu apsorbirali ni kostur filma, a čeprkaju po nekom XY-tom tkivu.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 14 Nov 2014, 19:54

Uratko, ne smije se pljuvat film zato što je to Nolan i zato što ima ljudi koji ga štuju.

Mislim, koje gluposti. Ima recenzija po netu gdje jako dobro objasne što ne valja s filmom, i što valja.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 14 Nov 2014, 21:36

ja sam oduševljen filmom,mislim da sam čak sve pohvatao,ali 50% publike ide gledat nešto što nije za njih,odi gledaj plavušu s harvarda i budi sretan kak je smiješan i jasan film,i onda počnu zadnjih pola sata laprdat i sipat glupe komentare,ajme ja niš ne kužim,kaj je ovo,nova galaksija a kak je sunce opet tam...prestrašno,dvoumim se da idem gledat opet,ali u IMAX jer sam sad bio spriječen ići do arene centar,i u vezi svih tih recenzija i nadobudnih "hvatača što više lajkova" ,svako vodi svoju politiku,nemože meni tamo neki lik reć ne valja to to i to,ono koji si ti k* da ti sad bolje znaš astronomiju,itd. od nolana i ljudi koji su radili na filmu,ma daj odjebi.
Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 15 Nov 2014, 01:14

Ovo mi se činilo kao dosad najmanje Nolanovski film.

Sve je dorečeno, to the point, dug kraj objašnjava sve što se može.

Stvarno me čude ljudi koji to ne kuže.
A oni koji seru po filmu jer "Nolan film" nemaju pojma, meni je ovo čak bia mali odmak od njegove formule (mislim na strukturu filma).

(nisam fan nolana, ali nisam ni hejter 8) )

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 15 Nov 2014, 01:22

ako su negativne kritike samo od publike koja nija skuzila film je odlican....
Image

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 15 Nov 2014, 02:57

John_Ryder wrote:nemože meni tamo neki lik reć ne valja to to i to,ono koji si ti k* da ti sad bolje znaš astronomiju,itd. od nolana i ljudi koji su radili na filmu,ma daj odjebi.
Sorry, ali ovo je apsurdno, nma druge riječi nego apsurdno. Film je science fiction i to što ima znanstvenu podlogu je u redu, ali sve ostalo je fikcija i to je opet u redu jer je takav žanr. Samo što kod nekih imaš ogromnih pretjerivanja kao kod ovog filma. Crkao sam sa crnom rupom koja bi sve rastavila na proste faktore. Tu ti ne treba ne znam tko već čista logika. Marijanska brazda je pritisak ogroman i sploštilo bi je, a gravitacija u crnoj rupi je toliko veća da bi te sastavila na atome. To su te gluposti. Idemo se kao kurčiti pa Nolan govori kako je on unajmio fizičare bla bla, ali onda ne zna gdj će pa pretjeruje.

I što je najbolje, ovo ne odgovaram da su ovo najveće zamjerke. To dođe samo kao bonus. Sve ostalo od tolikog pričanja samo da ispadnu što pametniji do wtf matt damona pa do cijele te patetike koju se ni Spielrberg ne bi posramio.

Na kraju vizualno izgleda odlično, ona crvotočina predivno i sve je to lijepo divno krasno, ali ne može me film kupit na temelju toga.

Olio je dao 7/10, ja bih mu dao 6/10 i sad će meni neki nadojebani klinac doći i reći da ne smiješ pljuvati ovo ono. Ma ko si ti meni u životu da ne smijem kritizirati što ja želim. Stvar je u tome da je Nolan jedna od najvećih pogrešaka što se moglo dogoditi hollywoodu ne zato što je loš rdatelj jer to nije (memento, the following su mu najbolji) već radi njegovih štovatelja. Oni su nešto najgore, najdjetinjastije, najgore, naj ma najbizarnije što se dogodilo gdje se ne smije reći svoje mišljenje da ne budeš popljuvan, izvrijeđan. To je najveći problem. I nitko me ne može uvjeriti da nije tako.

I sve se to vidi, i onda sad ide netko generalizirati i govoriti kako nekoga nije sram pljuvati. Ako je netko dao filmu najveću ocjenu, super, ja mogu samo na to reći da bih i ja volio da to mogu, da mogu nekom modernom filmu dati najveću ocjenu, ali sad da ću ići za masom, bome neću. Kad mi se nešto sviđa, reći ću, a kad ne, isto.

Evo, olio je dao 7/10 što je dobra ocjena i opet nije velika pa mu sigurno smetaju neke stvari. Ja sam dao 6/10 što je solidna ocjena.

Mislim, Nolan se savjetovao sa astronomima i ostalima i to bi sad kao trebao biti argument, a pritom nitko ne razmišlja da film nije ZNANSTVENA već ZNASTVENA FANTASTIKA.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Boby » 15 Nov 2014, 08:55

@Michael
Postovi su ti u najmanju ruku neprimjereni i ostavljaš dojam kao da te je Nolan povrijedio na nekom osobnom nivou, odnosno, da za neke vlastite probleme kriviš njega; zašto bi inače istog nazivao najgorom stvari koja se dogodila Hollywoodu, a onda opet pomno pratio sve njegove filmove i ulazio u detalje? I zašto bi pričao o onima koji film kuže i vole da su nedojebani klinci koji se kurče? Takvim stvarima više govoriš o sebi nego o bilo kome drugom.
Tvoj kritika na prikaz crne rupe jest upravo jedan od razloga zašto mi se ne sviđa dobar dio današnjih recenzenata. Odakle ti to znaš kako točno funkcionira crna rupa i odakle ti pada na pamet uopće ju uspoređivati s Marijanskom brazdom? Sve vezano za crnu rupu zasniva se na teoriji i ono što je prikazano u filmu jest samo jedna od hipoteza koji bi možda mogla funkcionirati a možda i ne, te se je iz tog razloga Nolan konzultirao s jednim od najstručnjih teoretičara. Sam Stephen Hawking mu je došao na premijeru i od njega nisi čuo kritike kako je film "glup" i da se Nolan "kurči" već takve stvari dolaze od ljudi poput tebe koji misle da isti zakoni fizike vrijede u crnoj rupi i Marijanskoj brazdi.
Referirao bih se i na Johna Rydera i skupljače lajkove koje je spomenuo. Živimo u jednom disfunkcionalnom društvu u kojem svaka budala želi biti netko i nešto, a upravo je taj fenomen naglašen u filmskoj kritici. Filmovi su nam sada svima dostupni i svi ih možemo gutati u količinama o kojima su naši roditelji mogli samo sanjati ali redati filmove ne znači biti profesionalni kritičar jer za to je potrebno i iskustvo i, j.bi ga, talent. Umjesto toga, ja danas čitam recenzije u kojima se ljudi kite vokabularnim atrakcijama a Interstellar ne kuže od samog uvoda, ističu kako je neki lik trebao imati veču minutažu a drugi manju te zaključuju s biserima tipa "narativna dinamika se nije uklopila s artističkim pretenzijama". To nije kritika već vlastito preseravanje na račun nekog koji je svojim umom i trudom previše toga uložio da bi ga na to sveo.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 15 Nov 2014, 12:44

Treba otvoriti topic i (ako se moze) komentare tamo maknuti.

I ja sam isto dojma da prvenstveno igra ulogu hejt spram Nolana kao pojave, tek onda objektivni hejt na konkretni njegov film. Da ima objektivnosti, ne znam jel bi bilo presuda tipa 'najgora stvar u holivudu' i sl. :-PP :mrgreen:
Objektivno cu s gustom iskritizirati svaki njegov film koji me razocara (sto sam i radila dosad), no cinjenica jest da je po mom osobnom dojmu meni drago sto sam njegov suvremenik i sto sam dozivjela predivnih filmskih iskustava iz njegove kuhinje, na toj razini i u toj mjeri da me 'kupio' za ubuduce.
Svako malo naidjem na tekstove zasto je Interstellar smece nevidjeno pa zakljucujem da bi valjda ljudima pasalo da nas filaju transformersima i ostalim umnim ostvarenjima (za koje nikad nisam vidjela toliko pljuvanja kao sad za ovo).
Ja zelim svako toliko, izmedju mediokritetnih predvidljivosti i povrsnosti, gledati film koji cu zapamtiti, tuzite me :)
Evo, jedva cekam da gledam, da ga i lagano iskritiziram poslije toga, moje misljenje iznad je zacementirano.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Interstellar (2014)

Post by Boby » 15 Nov 2014, 13:42

Sinopsis:
A team of explorers travel through a wormhole in an attempt to find a potentially habitable planet that will sustain humanity.
Redatelj - Christopher Nolan

Scenaristi
- Christopher Nolan, Jonathan Nolan

Glumci - Matthew McConaughey
Jessica Chastain
Anne Hathaway
Michael Caine
Mackenzie Foy
Wes Bentley
Casey Affleck
Matt Damon
Ellen Burstyn

Glazba - Hans Zimmer

Fotografija - Hoyte van Hoytema

Producenti - Emma Thomas, Christopher Nolan, Lynda Obst

Žanr - SF

Trajanje - 169 min.

Budžet - 165 mil. $

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Boby » 15 Nov 2014, 13:44

Asfodel je to sročila bolje nego što bih ja to ikada bio u stanju! Topic je otvoren, pa ako administratori žele, mogu prebaciti posljednjih nekoliko postova.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Interstellar (2014)

Post by Decadentor » 15 Nov 2014, 14:27

Jedno od rijetkih ostvarenja koje nikako ne smijem propustiti na velikom ekranu
Image

Post Reply