Serenity (2005)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Serenity (2005)

Post by Michel » 22 Jul 2014, 22:06

http://www.imdb.com/title/tt0379786/

Mojtv.hr - U 26. stoljeću vojna organizacija Alliance kolonizirala je galaksiju. Pobunjenici, poznatiji kao Independents, pružili su otpor totalitarnoj vojnoj vladavini. Nakon brutalnog građanskog rata pobunjenici su poraženi, a oni preživjeli dali su se u bijeg širom galaksije, kako ih ne bi dostigla kazna kao njihove suborce. Svemirom luta još jedna grupacija otpadnika, strah i trepet galaksije – Reaveri. Poznati po svojoj okrutnosti, Reaveri svoje neprijatelje masakriraju te ih jedu dok ovi umiru u strašnim mukama. Kapetan Malcolm "Mal“ Reynolds (Nathan Fillion), koji se u građanskom ratu borio na strani Independentsa, vođa je teretnog svemirskog broda “Serenity”. Zajedno sa svojom posadom, koju čine njegova prva časnica koja se borila s njim na strani pobunjenika, Zoe (Gina Torres), njezin suprug Wash (Alan Tudyk), mehaničarka Kaylee (Jewel Staite), plaćenik Jayne (Adam Baldwin), Inara (Morena Baccarin), koja je obrazovana "družica", koja pruža seksualne usluge klijentima diljem svjetova, te svećenik Book (Ron Glass), Mal i “Serenity” lutaju galaksijom u potrazi za profitabilnim poslovima, često onima ilegalne prirode, poput krijumčarenja i preprodavanja raznog vrijednog tereta onome tko najaviše ponudi. Stvari se dodatno kompliciraju kada na brod stignu Simon (Sean Maher) i njegova sestra River Tam (Summer Glau), koja ima natprirodne sposobnosti. Prije nego što ju je brat oslobodio, River je bila zatočenica Alliancea, koji ne odustaje od namjere da je vrati pod svoju okrilje.

TRAILER: http://www.youtube.com/watch?v=w8JNjmK5lfk

http://en.wikipedia.org/wiki/Serenity_%28film%29

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

KULTNIH SEDAM

Post by Michel » 22 Jul 2014, 22:06

Serenity (2005) - jedan sam od onih kojima serija nikad nije sjela i kad smo kod serije, pokušavam shvatit kako to da je tad bila malo gledana zbog čega je i prekinuta. Pa nije da je bila teška za gledanje kao žica i još k tome je bila hvaljena i od publike i od kritike. I jednostavno je takva serija koja se lako prati. To me čudi, al dobro. Film je odličan i direktan je nastavak na završnu epizodu gdje je River bila najviše uključena. Ono zbog čega mi je film 10 puta bolji od serije zato što je zaokružen i ima dosta epic scena kao izlazak iz onog oblaka, a Savez ih očekuje da krene pucati prema njima, ali onda oni dolaze sa grabljivcima. River je ovdje odličan, kao i Mal. Ima i jedna šokantna smrt i to dosta brza.

8========o/8==========o (8/10)
Last edited by Michel on 23 Jul 2014, 23:36, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: KULTNIH OSAM

Post by olio » 23 Jul 2014, 01:37

Michel wrote:i kad smo kod serije, pokušavam shvatit kako to da je tad bila malo gledana zbog čega je i prekinuta. Pa nije da je bila teška za gledanje kao žica i još k tome je bila hvaljena i od publike i od kritike. I jednostavno je takva serija koja se lako prati. To me čudi, al dobro.
Puno je tu kontroverzi, a glavni krivac je FOX.
Inače poznat po otkazivanju dobrih serija i naprednim tehnikama za uništavanje istih.

Firefly epizode nisu prikazivali po redu tako da je bilo zbunjujuće i to je bio jedan od razloga za malu gledanost. Inače prikazivanje sa izmješanim epizodama je česta pojava, jer mreža zaključi da će neka bolja ili smiješnija epizoda privuć više gledanosti pa je stave prvu. Kod Fireflya je to otišlo u ekstremu jer je sve bilo zbrčkano.
Također 3 epizode uopće nisu emitirane.
Ali seriju su oni odmah predvidili za otkazivanje, jer veliki stručnjaci u foxu su došli do tog zaključka. Mješanje epizoda je bio "pokušaj spašavanja" od FOXa (iako serija nije to trebala, jednostavno loše odluke).

+ seriju su stavili u noćni termin petkom, poznatiji kao death slot, isto veliki razlog za malu gledanost.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Serenity (2005)

Post by DeadDispatcher90 » 23 Jul 2014, 21:14

Jedan od najboljih sci-fi filmova novog milenija.
Revenge solves everything

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Serenity (2005)

Post by Decadentor » 04 Jan 2015, 04:27

U pocetku mi je bila muka od hrpe "look at me im soo cool" likova no kasnije se to malo razvodni (prica se pojaca) i dobijemo jedan pristojan i simpatican sf 7/10
Image

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Serenity (2005)

Post by Inferno » 04 Aug 2015, 19:17

Više nego dostojno za zaključivanje odlične serije. Film je veoma dinamičan i zanimljiv, akcijske scene super, taman s laganom dozom epike. Kapetan odlično pokazao sve strane svoga karaktera. Ona smrt me je, kada sam prvi puta gledao film, veoma šokirala. Taman se izvukli, sve pet....i onda sleš! Kraj za ikakvu mogućnost idealnog hepi enda. Oduševljenje 9/10

šteta što je ovo izgleda zadnji dah ove franšize..... :(

Post Reply