The Fountain

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

The Fountain

Post by Aryx » 29 Apr 2007, 14:40

Prvi film koji sam gledao od D. Aranofskog je bio Pi: Faith in Chaos , to je bio jedan crno-bijeli indie film o matematicaru koji je zaluden brojem Pi te smatra da je cijeli univers sastavljen oko toga broja. Nakon toga sam imao priliku ( kao i vecina vas ) pogledati fenomenalni Requiem for a Dream ( svi znate za to pa necu zamarati). Uglavnom film je bio unikatno i izvanredno dobro napravljen ( citaj reziran ) te je imao odlican music score . Mozda najbolji film vezan uz narkomane, ma najbolji!

Nakon ova 2 mala remekdijela Aronofsky nam donosi njegov trenutacno najbolji film ( imho )... :rolleyes:

The Fountain se trebao vec 2002. pocet raditi ali kako je bilo razmirica s tada glavnim glumcem Brad Pittom projekt je otkazan ... 2004. godine Aronofsky je ozivio ponovo projekt The Foutain te za glavne glumce nabavio Hugh Jackmana i Rachel Weisz , te nakom puno truda ovo remek dijelo je gotovo .

Radnja filma je kako bi mislim najbolje ukratko bez spoilanja imdb rekao : Spanning over one thousand years, and three parallel stories, The Fountain is a story of love, death, spirituality, and the fragility of our existence in this world.
Fountain je jedan od meni mozda najljepsih vizualnih i audio filmova. Sto je najbolje koristenje CGI- je svedeno na minimun radi budgeta, scene u buducnosti su skoro sve bez CGI-a , covijek se koristio drugim metodama , mozda malo starijima ali ono sto se je time postiglo zamjenjuje cijeli CGI. Prica je emotivna, duboka , pojavljuja se pitanja , besmrtnosti, smrti, zivota i ljubavi. Gledajuci ovaj film cete morati razmisljati te ce vam to doprinjeti vecem uzitku.
Hugh Jackman je savrseno okarakterizirao glavnog glumca te zbilja realno i emocionalno iskazao njegove patnje , razmisljanja, ljubav; Rachel Weisz je jednostavno cijelim filmom imala tu neku magicnu auru te je zbilja dobro odglumila.
Svakako preporucam ovaj film. dajem mu ocjenu 9.5/10 ( ja sam jako skrt na ocjenama tako da .... :D )

Trailer http://www.youtube.com/watch?v=_IP_Rjx4wVY
Last edited by Aryx on 02 May 2007, 18:36, edited 1 time in total.
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 29 Apr 2007, 17:49

veoma tuzan i sa veoma dobro odradjenom pricom,samo jos da je istinita :wink:

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 29 Apr 2007, 21:08

ja ovo čekam godinama :oops:
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 02 May 2007, 18:09

Truba wrote:ja ovo čekam godinama :oops:
isplatilo se cekati, vjeruj mi :wink:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 03 May 2007, 07:01

prvo 9/10 pa 10/10 i na kraju 9.5/10..daj se ostavi te trave više :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 03 May 2007, 16:03

A$H wrote:prvo 9/10 pa 10/10 i na kraju 9.5/10..daj se ostavi te trave više :lol:
a lol 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re:

Post by boyko » 01 Jun 2010, 02:18

jeben film!
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Fountain

Post by Decadentor » 11 Jan 2016, 06:06

Znaci film je auidio/vizualna prkrasnoca, u kojem su isprepletene 3 price na fin nacin, cijeli film odise filozofskim pitnjima te spiritualnsti, klasicana mozak vs srce tematika, no vrlo lijepo ispricana. Sto je film vise odmicao kraju to me vise pucao nekakav pozitivan osjecaj, nesjecam se kad sam se zadnji puta tako osjecao dok sam gledao film, ili da se ispravim: neznam kad sam se zadnji puta tako pozitivno osjecao točka. 8/10 (srce kaze veca ocijena, no mozak kaze 8 :lol: )

I za kraj su samo citirati Andreja iz istoimenog topica koji je zatvoren/poduplan


Andrej wrote:Stvarno ne znam kako da izrazim emocije posle gledanja ovog predivnog filma.
Mislim...ja mrzim ljubavne priče, smatram ih patetikom i prosto ih zaobilazim.
Ovo je sve ono što sam želeo da vidim a da nisam ni znao da se izrazim šta tražim.
Ceo film je umetnička simbolika, ali ne ona "isforsirano inteligentna" i "urbana" već čista emocija kroz boju, zvuk i dodir.
Prestani da razmišljaš, zatvori oči, otvori srce, pomiriši...
Šta osećaš?
Tugu?
Jebiga....
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Fountain

Post by Asfodel » 11 Jan 2016, 08:07

Divan film...
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply