Gravity (2013)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Gravity (2013)

Post by Wheel Smith » 21 Oct 2013, 01:35

lemonzoo wrote:Sinoć je na HRT-u u emisiji Peti dan bila tema ovaj film. Onaj mazlum otkri što bude na kraju :facepalm: .
pa ti gledaj to......

nikad necu zaboravit kako mi je onaj jebeni petar krelja u svojoj recenziji upropastio orginalni scream...... ubio bi ga da ga vidim i dan danas :mrgreen:
:supz: :supz:

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Re: Gravity (2013)

Post by jigsaw » 20 Nov 2013, 17:15

Jako dobar film, nešto novo :D

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2013. - PART THREE

Post by Michel » 06 Jan 2014, 02:23

Gravity (2013) - napokon pogledano. Ja ga nisam gledao u kinu već skinuo s izvrsnom slikom i zvukom. Iako ne volim Bullock, a ni Clooneya baš, korektno su obavili posao. Izdvojit ću tri stvari u filmu. Vizualnost, režija i simbolika. Vizualno je stvarno impresivno, a kako bi tek bilo da sam ga gledao u kinu ne želim ni pomišljati. I ovako je bilo pravo iskustvo. Režija je fantastična. Koji kadrovi, kakav dar za režiju. Molim Oscara za najbolju režiju to jest gospodina Cuarona. Simbolika filma je ono što impresionira. Kada pogledate, vidjet ćete. Meni je simbolika prilično očita.
SpoilerShow
Rođenje djeteta. Prvo kada Bullock uđe u kapsulu, ustvari vidimo fetus i zbilja jako jako podsjeća. Pa onda na kraju filma kada pada u komadićima koji predstavljaju spermije i ona se probije. Novi život i to na Zemlji. Pa kada ispliva na površinu i "uči" se hodati.
Stvarno impresivno kao i cijeli film. Meni zasad jedan od top 3 filmova godine. Velika preporuka za gledanje. Jedine zamjerke idu na drugi dio filma koji se može okarakterizirati kao znastveno fantastični iako nije ona punokrvna znanstveno fantastika, ali da, drugi dio filma je nešto fantastičniji :D

8========-...o/8==========o (8.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Gravity (2013)

Post by Asfodel » 07 Jan 2014, 16:46

Film je lijep (vizualno, a i generalno), no mislim da je ipak njegov glavni adut gledanje u kinu kao neprocjenjiv doživljaj.. koji ja nisam imala. Pretjerali su malo s hvalospjevima. Zaslužuje ih ajd, no ne tooliko.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out


User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Gravity (2013)

Post by Decadentor » 31 Mar 2015, 23:20

Neznam nist posebno mi nije bio, cak i malo dosadjikav, definitivno prehajpan. 6/10

Sto se tice navedene simbolike, te vizualnosti jako mi vuce na 2001 a space odyssey i svojevrsni je rip off.
Image

Post Reply