Drive (2011)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Drive (2011)

Post by sandi » 12 Feb 2012, 12:37

Nicolas Winding Refn mi je trenutno jedan od najboljih živućih redatelja...Koji god njegov film sam pogledao bio je iznadprosječan...od Pushera, Bronsona pa do Valhalla rising...Tip radi odlične filmove, a što je najinteresantnije nema onih padova nakon uspona...on se samo uspinje i svaki novi film mu je bolji od prethodnog...tako da ce se i ovo odgledati sigurno...Obozavam njegov rad....
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Re: Drive (2011)

Post by jigsaw » 12 Feb 2012, 22:49

Preporuka svima, meni najbolji film prošle godine..

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Drive (2011)

Post by dragonheart » 16 Feb 2012, 18:53

sandi wrote:Nicolas Winding Refn mi je trenutno jedan od najboljih živućih redatelja...Koji god njegov film sam pogledao bio je iznadprosječan...od Pushera, Bronsona pa do Valhalla rising...Tip radi odlične filmove, a što je najinteresantnije nema onih padova nakon uspona...on se samo uspinje i svaki novi film mu je bolji od prethodnog...tako da ce se i ovo odgledati sigurno...Obozavam njegov rad....

Valhalla mi je jedno žešće "smaračko sranje" :) Morao sam priznati heheh. Pushere sam gledao i čisto solidno,no daleko je to od remek djela kakva su "Bronson" i "Drive"...
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Drive (2011)

Post by john_constantine » 16 Feb 2012, 18:58

pretpostavljam da je riječ o filmovima koji imaju spori ritam... Ma izbjegavam to.
Michel puši karu.

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Drive (2011)

Post by sandi » 17 Feb 2012, 01:33

dragonheart wrote:
sandi wrote:Nicolas Winding Refn mi je trenutno jedan od najboljih živućih redatelja...Koji god njegov film sam pogledao bio je iznadprosječan...od Pushera, Bronsona pa do Valhalla rising...Tip radi odlične filmove, a što je najinteresantnije nema onih padova nakon uspona...on se samo uspinje i svaki novi film mu je bolji od prethodnog...tako da ce se i ovo odgledati sigurno...Obozavam njegov rad....

Valhalla mi je jedno žešće "smaračko sranje" :) Morao sam priznati heheh.
Meni je taj film točno onakav kakav treba biti...Spor, mučan, brutalan, siv...a tek dijalozi :jawbreaker:
SpoilerShow
' Čuo sam da kršćani jedu svog Boga, a nas zovu divljacima...' - ma čist predivno!
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Drive (2011)

Post by sandi » 02 Mar 2012, 12:28

DRIVE-maaalo mi je na početku prespor, čak graniči s dosadnim
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Drive (2011)

Post by filmofil » 02 Mar 2012, 13:37

pogledao sam ga opet neki dan da vidim jesam ja možda u prvom gledanju 'propustio' nešto zbog čega je većini film tako loš, ali opet sam bio mindblowned i mislim da je to jedan od najboljih filmova zadnjih 10 godina, a meni osobno jedan od najboljih filmova ikada

imam i dosta čvrste argumente za to...kao prvo, film je stilski tolko zanimljiv da nema nijedne sekunde u kojoj pogledam kolko još ima do kraja filma, totalno me obuzme od prve do zadnje minute, a one 'spore' scene tipa dugo gledanje drivera i male plave su mi jebeno intense i kad uz to dodaš savršenu glazbu u pozadini, dobiš prave, jake emocije...čak pomaže što to sve izgleda nekako awkward

što se same radnje tiče, i nije neka prekreativno osmišljena fabula, ali to je potpuno nebitno i mrzim ljude koji pljuju po filmu zbog 'nelogičnosti'...to je faking FILM, a driver je lik iz filmske mitologije...meni je super što je puno toga ostavljeno vlastitoj interpretaciji i boli me briga kako je nešto objasnio redatelj, kako je određene situacije objasnio gosling ili neki ogorčeni mrzitelj drivea na nekom forumu, ja sam stvorio svoju interpretaciju cijelog filma i ona je u potpunosti zadovoljila moje ukuse, to ću stavit u spoiler
SpoilerShow
kolko sam vidio, ljudi se najviše žale na klišej priču kako on pomaže ženi koja ima muža u zatvoru i kasnije čak ide radit posao da bi spasio muža...i druga stvar, drivera neuništivost i nelogični potezi tipa oblačenje maske da proviri u kafić, nošenje krvave jakne svuda, sami kraj kad okrene leđa mafijašu i ovaj ga ubode, etc

za klišeje sam već rekao da mi je to preglup argument jer je ovo film i meni je osobno stil filma zasjenio bilo kakve probleme s 'običnom' klišejiziranom radnjom gdje se protagnost zaljubi pa pomaže svom love interestu i na kraju spasi cijelu stvar velikim pohodom na negativce...ovaj drugio dio također djelomično objašnjavam stilom filma i cijelom karakterizacijom drivera...on je za mene awkward lik koji ne zna živjeti u ovom svijetu, ne pripada među ljude i baš to ga čini sposobnim da bude stvorenje iz mitologije, a ne ranjivi 'smrtnik'...svi ti njegovi psihički problemi ga čine tim superhero likom kojeg predstavlja i očito je fizički jako sposoban da bude to...ali s druge strane, životno je neiskusan i nesiguran u svemu što radi pa je zato ta cijela veza s carey mulligan tako nedorečena, naivna i dječja, nije on došao u njen stan i gurnuo joj kurac u pičku nego je ispipavao njemu skroz novi teren i uživao u prihvaćenosti...isto tako je brzoplet u svom revenge pohodu na kraju i radi potpuno krive poteze te se otvoreno obračunava s ljudima koje malo previše podcijenjuje
inače, simbolika cijele priče se može izvući i iz njegove jakne...tj škorpiona na leđima i priča o škorpionu i žabi koju čak spomenu...driver tu može predstavljat škorpiona, ali i žabu pa zapravo dobijamo 2 verzije...za mene je škorpion koji kroz cijeli film vuče instinktivne poteze i sa sobom 'utapa' gotovo sve oko sebe...druga je verzija di je driver žaba u priči i cijelo vrijeme radi poslove za te druge opasne pojedince, škorpione jel, ali ga oni uvuku u sranja i opet se svi zajedno 'utapaju' u svojim greškama

zaključak je da je ovo apsolutno prejeben film koji zadovoljava sve moje kriterije, a najdraža od svega mi je višeslojnost i otvorenost interpretacija za sve što se događa...također je lik drivera klasični good guy, ali u isto vrijeme jako sjebani pojedinac kojeg možemo suditi samo kroz njegove poteze i napravit vlastitu psihoanalizu tog lika...drago mi je što nisu napravili još jednog taxi drivera s naracijom glavnom lika kroz cijeli film jer driver mora biti baš ono što je bio

ne znam kako ću s driveom stajati za 10-20 godina kad se malo utopi u vremenu, ali trenutno je ovo za mene remek djelo i jedan od rijetkih dašaka inovacije u današnjem mainstreamu i zato čvrsto stojim iza ocjene 10/10
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Drive (2011)

Post by Asfodel » 02 Mar 2012, 15:37

Fala ti bože što nisam jedina zamijetila važnost jakne :)

Ako i nisu napravili to da bude simbolično (nego slučajno) - onda super što je gledateljima potaklo takve misli.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Drive (2011)

Post by john_constantine » 02 Mar 2012, 20:07

ma jebeš film koji ima naziv Drive, a nema akcijskih scena vožnje. :zubifale:

P.S.
Gledati ću ga tek nakon nekoliko godina ako ga pronađem u tisak mediji na akciji. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Drive (2011)

Post by Josef K » 03 Mar 2012, 00:41

Slažem se da su ove kritike oko klišeja debilne, ali malo se previše nerviraš. O ukusima se ne raspravlja.
Svi nešto dižu taj art i slow motione u visine, onda pogledaj od Dolana filmove ili ne jer nisu američki i nema Goslinga :roll:

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Drive (2011)

Post by filmofil » 03 Mar 2012, 14:42

Zadro wrote:Slažem se da su ove kritike oko klišeja debilne, ali malo se previše nerviraš. O ukusima se ne raspravlja.
Svi nešto dižu taj art i slow motione u visine, onda pogledaj od Dolana filmove ili ne jer nisu američki i nema Goslinga :roll:
zapravo se uopće ne nerviram :) samo sam izrazio svoje mišljenje oko filma i objasnio zašto mi je genijalan i slažem se da je napravljen tako da ga ne mogu svi voljeti...inače, ne kužim pojam art kad se priča o driveu, šta se pod tim misli?

a kad si mi već išao srat što volim goslinga, mogao si izvuć bolje ime od dolana :lol: ono, xavier dolan who?

što se slow motiona tiče, enzo castellari je bog 8)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Drive (2011)

Post by Scarface » 03 Mar 2012, 16:05

Slažen se da je Drive čista perfekcija, nema apsolutno nijednog nedostatka, od tako jednostavne, a opet kompleksne priče, glume, kadrova, emocija koje te opijaju preko ekrana do samog kraja koji savršeno stavlja točku na i. A Gosling nije tipični pretty boy i baš zato odiše onim nečim.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Drive (2011)

Post by Michel » 03 Mar 2012, 23:57

Drive je za mene čisto remek djelo. Imam dojam da ljudi danas sve što je novo, ne žele zvati remek djelovima i to baš oni filmski snobovi. I meni su stariji filmovi većinom bolji, ali nađe se toliko odličnih filmova unazad 10 godina. Inače ne volim hype oko filmova, to mi je nešto najgore.

TWBB - svi hvalili taj film kao najbolji iz prošlog desetljeća. Pogledao i jednostavno se nisam našao u njemu. Ne mogu reć da je film loš, jer nije, ali nije me dotakao.

Dark Knight - isto ogroman hype, gluma, Nolan... Ne vidim Ledgerovu glumu kao nešto savršeno (Nicholson bolji), gledam film i stvarno nemam dojam da gledam Batman. Što zbog grada, što zbog katastrofalnog Batman (Bale) :facepalm: i opet, ne kažem da je loš film, ali gadno sam se razočarao

Avatar - bolje da ne pričam :zubifale:

I eto, Drive je stvarno izuzetak i drago mi je zbog toga jer sam već mislio da sam stvarno hejter jer sam takve komentare dobivao zato što sam rekao da mi se ova tri gore filma ne sviđaju. Tako da se sada mogu pohvaliti kako je Drive zaslužio sav taj hype :mrgreen: :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: Drive (2011)

Post by Aryx » 04 Mar 2012, 15:00

Drive je najbolji film koji sam gledao u zadnjih par godina. Cak sam ga isao dva put u kino gledati :)) drago mi je da dosta ljudi dijeli slicno misljenje kao i ja o ovom sigurno kultnom filmu.
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Drive (2011)

Post by Asfodel » 04 Mar 2012, 16:05

Michel wrote:Drive je za mene čisto remek djelo. Imam dojam da ljudi danas sve što je novo, ne žele zvati remek djelovima i to baš oni filmski snobovi.
Iako nema veze s tvojom poantom - svejedno ću reći da mislim da u slučaju ovog filma nije riječ o tome da su snobovi protiv njega, nego baš obrnuto. Teže je pao ovima što lete za popcorn zabavom, a iskusnijim filmofilima/"snobovima"/sladokuscima je bilo lakše uživati u njegovom stilu :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply