This Is Spinal Tap (1984)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

This Is Spinal Tap (1984)

Post by john_constantine » 07 Oct 2011, 20:15

Image

Trailer

Redatelj: Rob Reiner
Scenarij: Christopher Guest, Michael McKean
Godina: 1984
Žanr: komedija/mjuzikl
Država: USA
Glumi: Rob Reiner, Kimberly Stringer, Chazz Dominguez, Shari Hall, R.J. Parnell...
In 1982 legendary British heavy metal band Spinal Tap attempt an American comeback tour accompanied by a fan who is also a film-maker. The resulting documentary, interspersed with powerful performances of Tap's pivotal music and profound lyrics, candidly follows a rock group heading towards crisis, culminating in the infamous affair of the eighteen-inch-high Stonehenge stage prop.
Image
Michel puši karu.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: This Is Spinal Tap (1984)

Post by olio » 07 Oct 2011, 20:38

Mislim da nije pretjerano ako kažem da mi je ovo najbolja komedija ikada :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

KULTNIH SEDAM

Post by Michel » 24 Jul 2014, 23:36

This Is Spinal Tap (1984) - ovaj maraton počeo sa odličnim filmom (Withnail and I) i završavam sa još jednim remek djelom. Ovo je bez sumnje jedna od najboljih komedija koju sam pogledao. Gotovo je nevjerojatno koliko ima epskih scena u 80 minuta filma. Snimljen kao mockumentary o rock bendu koji je prošao svoj vrhunac, ali su se vratili sa novim albumom za koji misle da će ih vratiti na sami vrh iako nikad tamo nisu bili kako se polak osaznaje iako oni cijelo vrijeme misle da su odlični. Ali ono, koliko je tu genijalnih scena. Svaka scena sa nastupom mi je legendarna. Ono kad se baci na pod pa počne svirati gitaru i ne može se dići :lol: ili kad su njih troje u onim kapsulama, dvoje izađu, a ovaj treći ne može pa mu sa strane jedan ide pomoći tako d sa čekićom pokušava otvoriti pa sa plamenom :lol: ili najjače od svega onaj minijaturni stonhage, hahahahaha. Dugo se nisam smijao na tako neki film. Ili kad Nigel se buni oko onih sendviča. Pa riječi njihovih pjesama, umiranje. Pjevanje na aerodromu. Rob Reiner je zasigurno jedan od najboljih redatelja 80-ih jer uz ovu genijalnost on još iz tog razdoblja ima Stand By Me, Misery i The Princes Bride :prayer:

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: This Is Spinal Tap (1984)

Post by Truba » 26 Jul 2014, 20:41

ekstra komedija
:zubifale:
www.lasetta.net :axe:

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: This Is Spinal Tap (1984)

Post by jeba » 05 Apr 2015, 12:09

Gledao sam jedno ovaj film prije koji 5 godina i ostao mi je u sječanju kao vrlo zabavan film s nekooliko kultnih fora, koje i danas ekipa koristi u svakodnevici.

Post Reply