Ex Drummer (2007)

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
Post Reply
User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Ex Drummer (2007)

Post by sandi » 16 Apr 2011, 16:28

Image

RADNJA: 'Svako mjesto ima svoju grupu čudaka koji oforme bend i sanjaju o uspjehu.Većina njih ostanu tek luzeri, dok im vrijeme prolazi svom silinom patetike. Sve radi rock n' rolla. Tri glazbenika traže bubnjara.Svaki od njih ima nekakav hendikep što je uvijet za članstvo u grupi. Dries, poznati pisac, ispunjava sve uvijete.Njegov hendikep je što ne zna svirati bubnjeve. Njegovim dolaskom u bend počinju trzavice koje prijete raspadom grupe. Driesov motiv je skupljanje materijala za svoje novo djelo, on počinje manipulirati članovima grupe sve do stanja koje se najbolje može opisati pank sloganom: nema budućnosti!'

-Film je inače pokorio festivale (Rotterdam FF, Edinburg FF, Toronto FF ...), a zaista čudna paleta likova toliko pridonosi filmu da je to nevjerovatno. Okorjeli narkoman-nogometaš, Skinhead kojem se ne može dignuti ako dobro ne prebije drolju, Gej tip kojemu se ruka osušila od drkanja, njegova ćelava mama (za koju se zapali skinhead)...ma ono jedan miš-maš koji predobro funkcionira.

-Još bih dodao kako je film toliko SIV, da me nakon gledanja prala teška depresija nekoliko sati...

Director: Koen Mortier
Writers: Herman Brusselmans (novel), Koen Mortier (screenplay)
Stars: Dries Van Hegen, Sam Louwyck, Norman Baert and Gunter Lamoot

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0812243/
TRAILER: http://www.youtube.com/watch?v=RZGdRF_dmpM

*obvezno štivo za sve one koji su ikada imalo zalutali u pank!
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Ex Drummer (2007)

Post by sandi » 16 Apr 2011, 16:31

e da...i nekim čudom film je doživio hrvatsko dvd izdanje u distribuciji Discovery filma...evo ja ga bas kupio u kauflandu za nekih 20-ak kn! OOO DA!
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Re: Ex Drummer (2007)

Post by Studeni » 17 Apr 2011, 10:38

suludi masterpis!
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Ex Drummer (2007)

Post by Ašow » 17 Apr 2011, 13:24

Naletio sam na ovaj film toliko puta dok sam kupovao knjige i dvd-ove i uvijek sam ga ignorirao.. Nemam blage zasto.
--------
Last.fm

User avatar
marebito
Posts: 495
Joined: 17 Jul 2007, 20:14

Re: Ex Drummer (2007)

Post by marebito » 25 Apr 2011, 13:20

Apsolutno 'a must watch', cak i da nikad nisi bio povezan sa subkulturama za koje je film vezan.
Savrseno realan, sulud, odvratan, beznadan, siv. Ali prije svega bolesno realan.
Fotografiju necu ni spominjati, pogledati pa 'shvatiti'....
https://www.facebook.com/kultofredpyramid

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Ex Drummer (2007)

Post by Asfodel » 15 Jun 2012, 15:08

Aaaa :o ne znam kad sam zadnji put vidjela nešto takvo gdje odvratno pretjerivanje i realizam nalaze zajednički jezik. Ludo, konfuzno, nadrealno i neobično. Skoro svaki kadar oštećuje vid njegovanjem estetike ružnoće. Doživljaj! 7/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Ex Drummer (2007)

Post by Decadentor » 16 Jun 2015, 04:13

Mislim da je sve receno u postovima iznad, eventualno moram nadodati da u filmu postoji doza humora, crnog naravno. Te mi kraj filma nije bas najjasniji, odnosno nisam siguran u poantu filma.
Osima ako je to ovaj citat..?
"-People like you shouldn't breed.
-What?
You shouldn't breed. I've shouting that forever but no one listens."
Image

Post Reply